دسته‌ها
علائم

علائم ماه 6 بارداری

علائم ماه 6 بارداری

علائم ماه 6 بارداری جنین درون رحم همچنان در حال تغییر و تکامل است. سرعت رشد او در این ماه بیشتر از ماه های قبل می باشد. همچنین به گفته محققان سیستم شنوایی جنین در این ماه کامل می شود و جنین به طور مرتب در این ماه در حال ضربه زدن و یا چرخش است, به طوری که زنان باردار می توانند تعداد و مدت زمانی که طول می کشد جنین ضربه بزند و یا بچرخد را بشمرد.

هفته بیست و سوم بارداری

در هفته بیست و سوم بارداری وقتی شما حرکت می کنید جنین حرکت شما را احساس می کند و شما خیلی زود متوجه تورم پا و مچ پای خود خواهید شد.

در این هفته ممکن است کمی ترشحات از سینه هایتان داشته باشید که این نشان دهنده آماده شدن تغذیه با شیر مادر است. با بزرگ شدن شکم شما برای فراهم کردن فضای لازم برای جنین در حال رشد ممکن است نشانه های کشیدگی را بر روی پوست خود مشاهده کنید.

بعضی از خانمهای حامله دچار این عارضه نمی شوند، اما تقریبا بر روی پوست نیمی از آنها آثار این کشیدگی ظاهر می شود. اثرات ثابت شده ای از اینکه محلول های طبی و لوسیون ها از بروز این خطوط رنگی جلوگیری کنند یا آنها را از بین ببرند، وجود ندارد. اما می توانند خارش احتمالی ناشی از کشیدگی پوست را کاهش دهند.

در این هفته پوست جنین دارای یک رنگ قرمز به خاطر رگ های در حال رشد و شریان های زیر آن است همچنین دست و پاها این روزهای جنین بیشتر شده و بیشتر ضربه می زند، حتی ممکن است حرکت و ضرباتش را از روی شکم ببینید!

در هفته 23 بارداری جفت– سیستم حامی جنین که اخیرا تکمیل شده است – اکسیژن و مواد مغذی را به جنین انتقال می دهد و مواد زائد را دفع می کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بارداری روز 27 پریودی

علائم خطر در ماه ششم بارداری

درد در ناحیهٔ شکم

بینایی تان تار شده و چشمتان می پرد

دست و پاهای متورم

سردرد شدیدی که از بین نمی رود

خونریزی واژینال و لکه بینی در بارداری

ترشح شدید مایع از واژن

احساس سوزش هنگام بارداری

استفراغ دائم و استفراغ همراه با اسهال و تب 

احساس ضعف و سرگیجه

کاهش تحرک جنین

خارش واژن

ضعف در احساس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *