آشنایی با سگ مالتیز

آشنایی با سگ مالتیز

آشنایی با سگ مالتیز


آشنایی با سگ مالتیز

سلام دوستان همیشگی هلث کده..
و باز هم با یه مقاله با مزه دیگه در مورد یه نژاد دیگه از سگ ها در خدمتتونیم. اگه مایل به آشنایی با سگ مالتیز هستین … بزن بریم

معرفی سگ مالتیز

یکی از نکته‌های جالب در سگ های مالتیز (Maltese) این است که

می توانید با تغییر در نحوه اصلاح مو، آن‌ها را به شکل‌ها و

فرم‌هایی جذاب و زیبا درآورید و گزینه های پیش روی شما بسیار متنوع هستند.

در سال های اخیر نژاد مالتیز بسیار پرطرفدار شده است و

البته این نژاد نیز ثابت کرده است که می‌تواند برای بیشتر خانواده‌ها و

افرادی که می خواهند سگ را به عنوان

حیوان خانگی داشته باشند، گزینه ای بسیار مناسب است.

سگ های مالتیز پرانرژی و نیرومند هستند. دوست دارند تحرک داشته باشند، به اطراف دویده و بازی کنند تا کاملا خسته شوند (که معمولا بسیار طول می کشد تا به مرحله خستگی برسند) و پس از آن نزد صاحبانشان باز می گردند و انتظار دارند در حالی

که در آغوش گرفته شده اند، موهایشان نوازش شود.

معرفی سگ مالتیز

معرفی سگ مالتیز

از مطالب زیر هم دیدن کنید

سگ های نژاد مالتیز

می‌توانند همدم و همراهانی بسیار خوب باشند. به همین علت یکی از مناسب ترین نژاد ها برای استفاده در سگ درمانی هستند. همچنین از نظر مطیع بودن، چابکی و مهارت های ردیابی، در رده بالایی قرار می گیرند. سگ های این نژاد زیبا و دوست داشتنی که علاقه و وفاداری زیادی به صاحبان خود دارند، می توانند یک انتخاب مناسب برای بسیاری از افراد باشند.

مالتیزها برخلاف ماهیت پرانرژی، اندازه بسیار کوچکی دارند بنابراین حتی آپارتمان‌ها و ساختمان‌های کوچک نیز برای آن‌ها مناسب است. همچنین سگ های مالتیز با این که موهایی بسیار زیادی دارند اما موی زیر لایه (پشم زیرین) ندارند و ریزش موی آن ها بسیار کم است و این موضوع نیز یکی از نکات مثبت برای نگه داری از آن‌ها در آپارتمان می باشد.

این نژاد زیبا و پر انرژی هستند طوری که حتی نگاه کردن به حرکات آن ها لذت‌بخش است. اما اگر سگ را برای محافظت می‌خواهید، مالتیزها توانایی های زیادی در این باره ندارند و فقط می توانند با پارس کردن شما را متوجه سازند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عروسی سگ

این سگ‌ها حیواناتی باهوش هستند بنابراین برای آموزش دادن گزینه ای مناسب باشند و همچنین به راحتی با محیط خانواده و کودکان تطابق پیدا می کنند.

به طور کلی مالتیز

یکی از بهترین انتخاب‌های موجود برای افرادی است که تا کنون حیوان خانگی نداشته‌اند و برای اولین بار می خواهند حیوان خانگی خود را از بین نژادهای مختلف سگ انتخاب کنند.

تنها رها کردن مالتیز به مدت چندین ساعت در آپارتمان (به خصوص مناطقی که سر و صدا زیاد است)، باعث مضطرب شدن آن‌ها

شده و پس از مدتی دچار عادتی می شوند که

با هر صدا و حرکت، شروع به پارس کردن می کنند.

نژاد مالتیز

بسیار به صاحبان خود وابسته می شوند و آن‌هایی که به مدت طولانی تنها حیوان خانگی شخصی بوده‌اند، علاقه ای با بازی کردن با حیوانات خانگی دیگر و بچه‌ها ندارند. البته می توان با کمی آموزش و وقت گذاشتن به اجتماعی تر شدن آن ها

کمک شایانی کرد.

با این حال توجه داشته باشید که اگر شما وقت و حوصله کافی برای رسیدگی به نیازهای حیوان خانگی خود ندارید، شاید

سگ‌های نژاد مالتیز بهترین انتخاب شما نباشند.

تاریخچه نژاد مالتیز

برخلاف بسیاری از سگ های عروسکی، مالتیز‌ها نژادی بسیار قدیمی هستند. آنقدر قدیمی که به راحتی می توان گفت متعلق به دوران باستان هستند! در واقع هنوز منشا اولیه سگ های نژاد مالتیز در اروپا نامشخص است.

آخرین بررسی ها نشان داده است که منشا این نژاد به جزیره ی مالتا (Malta) که در دریای مدیترانه واقع است، بر می گردد و به همین علت از آن به عنوان نژاد مالتیز یاد می کنند.

در گذشته به سگ های این نژاد تسلی دهنده (Comforter) نیز می گفتند.

این نام شاید عجیب به نظر برسد، اما در گذشته مردمان اروپا و مصر اعتقاد داشتند سگ‌های مالتیز توانایی درمان بیماری را دارند و به همین علت است که به این نژاد نام تسلی دهنده نسبت داده بودند. همچنین در قرن 15 میلادی سگ های مالتیز یکی از پرطرفدارترین حیوانات خانگی در بین طبقه های اشرافی اروپایی بودند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهداشت سگ

با گذشت زمان نژاد مالتیز به حدی معروف شد که برخی در راستای با ارزش‌تر کردن و کوچکتر شدن اندازه سگ های مالتیز، به اصلاح نژاد آن‌ها پرداختند. در اثر این اقدام نژاد مالتیز در خطر انقراض قرار گرفت و برخی از پرورش دهندگان برای نجات این سگ‌ها مجبور شدند نژاد آن‌ها را با سگ‌های مینیاتوری آسیای شرقی و اسپانیا مخلوط کنند. خوشبختانه این اقدام موفقیت آمیز بود اما باعث به وجود آمدن تنوع زیادی در نژاد مالتیزها شد.

خصوصیات شخصیتی مالتیزها

سگ های مالتیز، دوست داشتنی، زیبا، بازیگوش و وفادار هستند و می توانند هر کسی را به عنوان دوست خود بپذیرند (انسان یا حیوان). این حیوانات بسیار باهوش هستند و هر جایی که هستند موجب شادی می شوند. از آن جایی که آن‌ها اشتیاق زیادی به یادگیری دارند، آموزش دادن سگ های مالتیز، به خصوص با استفاده از استراتژی تشویق، بسیار آسان است.

مانند دیگر سگ ها، سه عامل اصلی وراثت، آموزش و فعالیت های اجتماعی به شخصیت مالتیز ها شکل می دهد. به همین علت اگر وقت و علاقه کافی به مالتیزها اختصاص داده شود، می توانند حیواناتی بسیار باهوش و اجتماعی شوند.

برای اطمینان از سلامتی جسمی و شخصیتی مالتیز، سعی کنید پرورش دهنده ای مورد اعتماد برای خرید حیوان خانگی خود بیابید. همچنین هنگام خرید مالتیز دقت کنید که اندازه ای مناسب داشته باشد (بیش از حد کوچک یا بزرگ نباشد)، زیاد فعال

نباشد و نسبت به حیوانات دیگر خشن و زورگو نباشد.

همچنین والدین (یا حداقل مادر) او را ببینید، زیرا همانند انسان ها حیوانات نیز بسیاری از خصوصیات خود را از والدین خود به ارث

می برند.

همانطور که گفته شد استراتژی تشویقی در سگ های مالتیز معجزه می کند.

این نژاد به اندازه ی کافی باهوش هستند که مهارت ها، نشانه‌ها و آموزش‌هایی که به آن ها داده می شود را به خوبی یاد بگیرند. اما شیوه ی ارائه آموزش باید صحیح و همراه با برنامه‌ریزی باشد.

مالتیزها انسان دوست هستند و بسیار به صاحبان خود وابسته می شوند. اما باید توجه داشت که اگر مورد بی توجهی و بد رفتاری قرار بگیرند، این پیوند شکسته شده و از نظر احساسی دچار مشکل می شوند. همچنین تحمل تنهایی برای سگ های مالتیز بسیار سخت است. به همین علت سعی کنید هیچگاه آن ها را برای مدت طولانی تنها و به حال خود رها نکنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بهترین نژاد سگ در دنیا

بسیاری از نژادهای سگ‌ها، اجتماعی هستند و نیاز به آموزش‌های مربوطه دارند. اما اگر مالتیز ها با به کارگیری آموزش های مناسب به درستی اجتماعی شوند، مهارت های اجتماعی آن‌ها می تواند به شکل چشمگیری بالاتر از بسیاری از نژاد ها قرار گیرد. برای مثال یک مالتیز اجتماعی شده، هنگام ورود صاحبش یا افراد دیگر با صمیمیت و اشتیاق به بدرقه آن ها می رود و به

اصطلاح به خوش آمد گویی می پردازد.

خوشبختانه مالتیزها سگ هایی کوچک هستند بنابراین می توانید در جهت افزایش مهارت های اجتماعی، آن‌ها را در

موقعیت‌های مختلف همراه خود بیرون ببرید.

چگونه از مالتیزها مراقبت کنیم

در مقایسه با نژادهای دیگر، مالتیز نسبتا از سلامتی بیشتری برخوردار است و این موضوع باعث می شود برای افرادی که هنگام بیمار شدن سگشان بیش از حد نگران می شوند، سگ مناسبی باشند. البته نباید از این موضوع برداشت کرد که مالتیزها نسبت به همه‌ی بیماری‌ها مصون هستند.

مالتیز (به انگلیسی: Maltese (dog))، نام یکی از نژادهای سگ است که خاستگاه آن به منطقهٔ مدیترانه‌ای مرکزی بازمی‌گردد. نژاد مالتیز به‌طور میانگین ۱۲ تا ۱۵ سال عمر می‌کند. وزن جنس نر مالتیز ۳–۸ پوند (۱٫۴–۳٫۶ کیلوگرم) است و وزن جنس مادهٔ آن ۲–۷ پوند (۰٫۹۱–۳٫۱۸ کیلوگرم). قد جنس نر مالتیز ۸–۱۰ اینچ (۲۰–۲۵ سانتیمتر) است و قد جنس مادهٔ آن ۸–۹ اینچ (۲۰–۲۳ سانتیمتر). مالتیز در هر بار زایمان میانگین ۱ تا ۳ توله می‌زاید.

مطالب کوتاهی درباره مالتیز

مالتیز نژاد مهربان و نترس است ، مالتیز ها همه را دوست خود میدانند. مو سفید و زیبای آنها جلوه ای اشرافی دارند .

این نژاد اصیل در هیچ پناهگاهی وجود ندارد و

کسانی که مالتیز خود را واگذار میکنند به احتمال زیاد سگشان مریض است.

این یک سگ باهوش و با نشاط است که نه تنها به عنوان

یک همراه بلکه به عنوان یک سگ درمانی و رقیب در ورزش بسیار

عالی است.

اما بیش از همه ، آنها دوست دارند در کنار صاحب خود باشند.

منبع:ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...