آفاکسیم 400

آفاکسیم 400

آفاکسیم 400

قرص آفاکسیم 400، 200 برای درمان عفونت های باکتریایی مانند عفونت دندان، گلودرد، عفونت ریه، عفونت ادراری، التهاب گوش، سوزاک و عفونت واژن تجویز می شود.

قرص آفاکسیم از دسته داروهای آنتی بیوتیک می باشد که جهت مبارزه و توقف تکثیر باکتری ها مورد استفاده قرار می گیرد و عفونت های ناشی از باکتری را درمان می کند. این دارو عفونت های ویروسی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی را درمان نمی کند.

قرص آفاکسیم به دو شکل 200 و 400 در داروخانه ها در دسترس می باشد و با توجه به شرایط بیماری و شدت آن شکل دارویی آفاکسیم توسط پزشک تجویز می شود.

شربت افاکسیم 100 یکی دیگر از اشکال دارویی این دارو می باشد و پزشک این شکل از دارو را بیشتر برای کودکان یا افرادی که توانایی مصرف قرص یا کپسول را ندارند تجویز می کند.

آفاکسیم 400 در بارداری

مصرف دارو در دوران بارداری و شیردهی باید با نظر پزشک متخصص باشد.

آفاکسیم 400 برای چیست

مصرف آنتی بیوتیک ها می بایست توسط پزشک تجویز شود زیرا مصرف سرخود آن علاوه بر عوارض جانبی که می تواند داشته باشد ، باکتری ها را نسبت به آنتی بیوتیک ها مقامو می سازد. آنتی بیوتیک باعث می شود در آینده اگر به عفونتی مبتلا شدید آنتی بیوتیک ها به خوبی عمل نکنند.

البته قبل از مصرف آفاکسیم به داروهایی مانند سفازولین، سفپروزیل، سفتریاکسون، سفالکسین و یا پنی سیلین حساسیت دارید حتما قبل از تجویز با پزشک خود مشورت کنید. واکنش های آلرژیک نسبت به این دارو می تواند شدید باشد و علائمی چون تنگی نفس، تورم صورت، لب ، دهان به همراه داشته باشد.

آفاکسیم 400

داروی آفاکسیم یک آنتی بیوتیک برای مبارزه با عفونت های باکتریایی است که با باکتری های گرم منفی مبارزه می کند و عفونت را درمان می کند. آفاکسیم نسل سوم آنتی بیوتیک های سفالوسپورین است برای درمان عفونت های رحمی عفونت تنفسی، عفونت ریه و ادراری مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان شپش مو نی نی سایت

این دارو پس از مصرف به خوبی از طریق دستگاه گوارش جذب می شود و حدود 3 تا 8 ساعت طول می کشد تا به غلظت سرمی خود برسد. این دارو نیمه عمر 3 تا 4 ساعت دارد که البته برای کسانی که سابقه بیماری کلیوی دارد نیمه عمر به 4 تا 6 ساعت می رسد.

آفاکسیم 400 چیست

داروی آفاکسیم به شکل قرص یا شربت جهت درمان عفونت های باکتریایی مانند عفونت ادراری، عفونت واژن، گلودرد، التهاب گوش میانی و عفونت ریه می باشد. قرص آفاکسیم ممکن است برای عفونت دندان با توجه به شدت عفونت و تشخیص پزشک تجویز می شود.

قرص آفاکسیم 400

مصرف قرص آفاکسیم برای افرادی که مشکلات کبدی و کلیوی دارند می بایست با احتیاط مصرف شود و حتما قبل از تجویز با پزشک درباره سابقه بیماری خود مشورت کنید. ممکن است نیاز باشد که تنظیم دوز شود.

برخی افراد که سابقه بیماری های گوارشی دارند می بایست با احتیاط مصرف شود و در صورت بروز عوارض جانبی حتما باید با پزشک خود مشورت کنید.

آفاکسیم در شیردهی نباید مصرف شود زیرا این دارو به شیر مادر منتقل می شود و ممکن است به نوزاد شیرده آسیب جدی وارد کند.بهتر است قبل از تجویز سفیکسیم با پزشک خود مشورت کنید تا پزشک بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.

قرص سفیکسیم 400 برای چیست

آفاکسیم را حتما با توجه تجویز پزشک مصرف کنید و به هیچ عنوان مقدار آن را کم یا زیاد نکنید. مقدار مصرف آین دارو توسط پزشک با توجه به شرایط بیماریو شرایط بیمار تجویز می شود.

بهتر است آفاکسیم را قبل از غذا مصرف کنید، اما اگر مشکلات گوارشی دارید می بایست همراه غذا آن را مصرف کنید مگر اینکه پزشک تجویز دیگری برای شما کرده باشد.

قرص آفاکسیم 400 چیست

ممکن است در زمان مصرف داروی آفاکسیم دچار اسهال شوید، اگر اسهال تداوم داشته باشد ممکن است نشان از عفونت جدید باشد و حتما با پزشک مشورت کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت حاملگی پوچ

مقدار مصرف قرص افاکسیم 200 و 400 با توجه به شدت بیماری تجویز می شود و معمولا یک بار در روز یا هر 12 ساعت می باشد. افرادی که مشکلات کلیوی دارند و یا مسن هستند می بایست مقدار دوز مصرفی توسط پزشک تنظیم شود.

آنتی بیوتیک آفاکسیم نباید سرخود مصرف شود و همچنین دوز مصرف آن را کم یا زیاد کنید. همچنین مقدار مصرف سوسپانسیون افاکسیم برای کودکان با توجه به وزن بدن و شرایط بیمار باید تجویز شود.

کپسول آفاکسیم 400

آفاکسیم یک آنتی بیوتیک است که مانند سایر داروها ممکن است در برخی افراد عوارض جانبی ایجاد کند که البته در هر فردی متفاوت است. یکی از عوارض های شایع آفاکسیم واکنش آلرژیک و حساسیت است که در صورت مشاهده کهیر، تنفس، تورم صورت، لب حتما با پزشک خود مشورت کنید.

از عوارض جانبی آفاکسیم می توان به درد شدید معده، اسهال آبکی یا خونی ، زردی چشم و پوست اشاره کرد و در صورت مشاهده هر یک از این علائم حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مشکلات کلیوی از دیگر عوارض جانبی آفاکسیم می باشد و اگر دچار علائم کاهش ادرار، سوزش ادرار یا ادرار دردناک، تورم پا یا مچ پا، احساس خستگی یا تنگی نفس شدید حتما به پزشک مراجعه کنید.

این عوارض جانبی ذکر شده شامل همه عوارض جانبی آفاکسیم نمی باشد و در صورت مشاهده علائم مشکوک با پزشک خود تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص مولتی دیلی x بخوانید...