احتمال بارداری با پیشاب

احتمال بارداری با پیشاب

احتمال بارداری با پیشاب

این سوال برای بسیاری از افراد پیش می­ آید که آیا بارداری با پیشاب رخ می­دهد؟ پاسخ کوتاه این سوال جنجالی بله است.

برای درک میزان احتمال بارداری با پیشاب ، ابتدا باید میزان موثر بودن روش طبیعی پیشگیری از بارداری و درصد حضور اسپرم در پیشاب را بسنجیم و بفهمیم که این روش به چه افرادی توصیه می شود و به چه افرادی توصیه نمی شود.

روش طبیعی پیشگیری از بارداری، همان بیرون کشیدن آلت تناسلی مرد پیش از ارضا و دور کردن آن از ناحیه تناسلی خانم است، که معمولاً این کار را در زمان ارضا شدن یا کمی پیش از آن انجام می دهد. در بسیاری از افراد سالم مایع منی حاوی مقدار کافی اسپرم است که بتواند فرد را باردار کند. از لحاظ نظری در روش بیرون کشیدن آلت، اسپرم به تخمک نمی رسد و امکان باردار شدن وجود ندارد.

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول

پیشاب مایعی است که قبل از انزال از آلت تناسلی مردان ممکن است خارج شود. همچنین پیشاب به روانکاری در رابطه نیز کمک می کنند. اکثر مردان هنگام خروج پیشاب متوجه آن نمی شوند و همین نکته احتمال بارداری با پیشاب را بالا می برد.

احتمال بارداری با پیشاب بدون دخول چقدر است؟

مایع مایع منی، یک مایع سفید رنگ همراه با بو (معمولا بوی وایتکس) است که در مردان هنگام انزال از آلت تناسلی آن ها خارج می شود. در مایع منی، میلیون ها اسپرم خارج می شود که برای اقدام به بارداری موفق، تنها کافیست یکی از این اسپرم ها به تخمک برسد. اما همانطور که توضیح دادیم، پیشاب مایعی رقیق، بدون رنگ و بون بویی است که ممکن است هنگام برانگیختگی جنسی از آلت تناسلی خارج شود. این مایع لزوما حاوی اسپرم نیست و اگر هم داشته باشد حاوی هزاران اسپرم است که در مقابل اسپرم های مایع منی که عددی در حدود ملیون ها اسپرم است، بسیار ناچیز است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گاز گرفتن موش نی نی سایت

احتمال بارداری با پیشاب چقدر است؟

برای اینکه بدانید احتمال بارداری با پیشاب چقدر است باید با ضروریات اقدام به بارداری موفق آشنا شوید. بارداری زمانی اتفاق می افتد که در خانم، تخمک گذاری روی داده باشد. حالا این تخمک آزاد شده باید در محیط واژن با اسپرم لقاح پیدا کند و این تخمک لقاح یافته ( به اصطلاح رویان) در دیواره رحم لانه گزینی کند. بنابراین هنگامی که تخمکی وجود نداشته باشد، نه تنها بارداری با پیشاب، بلکه بارداری با مایع منی نیز امکان ندارد.

حالا اگر رابطه در دوران تخمک گذاری رخ داده باشد و پیشاب وارد محیط واژن شده باشد، بله، امکان بارداری با پیشاب کاملا وجود دارد و همچنین توجه کنید که اسپرم تا 5 روز می تواند داخل محیط واژن زنده بماند، بنابراین لزوما عدم تخمک گذاری در همان لحظه، بارداری با پیشاب را کنسل نمی کند.

احتمال بارداری با پیشاب

در مقایسه با سایر روش های پیشگیری از بارداری، روش بیرون کشیدن قبل از انزال چندان موثر نیست. بر طبق تجربه میزان شکست روش بیرون کشیدن قبل از انزال در حدود 22% است. با این حال، این روش دارای مزایایی است که باعث می شود افراد بخواهند از آن به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری استفاده کنند. مثلا:

• این روش رایگان است
• نیازی به آماده سازی ندارد
• نیازی نیست که به کلینیک یا فروشگاه مراجعه کنید
• هیچ تغییری در هورمون رخ نخواهد داد
• نیاز به نسخه ندارد
• می توانید این روش را به صورت فوری و آنی انجام دهید

باید این نکته را به خاطر بسپارید که هیچ یک از روش پیگشیری از بارداری کامل و بی عیب نیستند. در همه آن ها احتمال بارداری ناخواسته وجود دارد. با این حال، شانس بارداری در روش بیرون کشیدن آلت تناسلی قبل از انزال، بالاتر است.

در حقیقت، با استفاده از روش بیرون کشیدن آلت تناسلی قبل از انزال، در حدود 22% از زنانی که رابطه جنسی منظم دارند، در طی یک سال باردار خواهند شد. در روش های رایج پیشگیری از بارداری، 18% از زنان علیرغم استفاده مردان از کاندوم در طی یکسال باردار خواهند شد. به طور مشابه، 21% از زنان با وجود استفاده از کاندوم های زنانه باردار خواهند شد. در صورت استفاده از موارد اسپرم کش، 28% از زنان طی یک سال استفاده باردار می شوند. با این حال، اگر از روش های پیشگیری بارداری به طرز صحیح استفاده شود، میزان بارداری بسیار پایین تر خواهد بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کاشت ابرو نی نی سایت به روز

احتمال بارداری با پیشاب در دختر باکره

در تحریک جنسی مایع منی خارج می شود و تمام مجاری ادرار را پاکسازی می کند. پس از خروج مایع منی احتمال اینکه مقداری اسپرم درون آلت تناسلی مردانه وجود داشته باشد، زیاد است. اگر انزال صورت بگیرد و فرد پس از آن ادرار نکرده باشد، در تحریک دوم احتمال اینکه اسپرم در مایع پیشاب وجود داشته باشد، زیاد است. احتمال بارداری با مالش و زمانی که پیشاب با دهانه واژن تماس داشته باشد و به درون آن راه پیدا کند، افزایش می یابد.
با توجه به موارد گفته شده بارداری باید در شرایط زیر اتفاق بیفتد:

  • رابطه جنسی شما باید حداکثر ۳۶ ساعت بعد از تخمک گذاری و یا اینکه ۷۲ ساعت قبل از تخمک گذاری باشد.
  •  روزهایی که احتمال تخمک گذاری در زنان وجود دارد، فقط 10 روز در یک سیکل است.
  • بارداری در صورتی اتفاق می افتد که در این مدت اسپرم بتواند خودش را به لوله شیپوری رحم برساند.
  • در صورت باکره بودن دختر، اسپرم باید از سوراخ پرده بکارت عبور کند و خود را به داخل واژن برساند تا بارداری رخ دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عوارض لیپوساکشن x بخوانید...