احتمال بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول اصولا فرآیند حاملگی پیچیده است و بسیاری از زوجین گاهی تا چندین سال موفق به داشتن فرزند نمی‌شوند. اما در این میان مواردی از بارداری بدون دخول نیز مشاهده شده است که باید این مساله مورد توجه دختران باکره و زوجینی که در سلامت کامل هستند و قصد داشتن فرزند دیگری را ندارند؛ قرار گیرد.
بنابراین بهتر از قبل از شروع روابط جنسی خود با شریک زندگیتان با متخصصان مربوطه مشورت کنید تا بتوانید اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنید.

احتمال بارداری بدون دخول چند درصد است

معمولا پس از انزال مردان، حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون اسپرم از طریق مایع منی آزاد می‌شود. برای وقوع حاملگی باید بخش زیادی از این مایع به عمق دستگاه تناسلی زن وارد شود. در واقع اسپرم‌ها به دلیل داشتن تاژک که یک اندام حرکتی سلولی است، می‌توانند از مسیر دهانه رحم وارد رحم و سپس لوله فالوپ شوند و با تخمک آزاد شده در زمان تخمک‌گذاری (معمولا ۶ تا ۷ روز بعد از پایان پریودی) لقاح پیدا کنند. بنابراین برای بالا بردن احتمال وقوع بارداری، حتما باید چندین‌بار مقاربت در روزهای قبل، حین و بعد از تخمک‌گذاری صورت بگیرد. از طرفی طبق بررسی‌ها اسپرم‌ها می‌توانند ۴۸ تا ۷۲ ساعت در بدن زن زنده بمانند که این مساله خود احتمال بارداری را بالا می‌برد.

درصورتی که پروسه های فیزیولوژی دست به دست هم بدهند تا تخمک و اسپرم به هم برسند و بعد ان ها وارد فاز تقسیم سلولی شوند تا بارداری رخ دهد.

احتمال بارداری بدون دخول در دختر باکره

محققان به بررسی پدیده ای به نام virgin pregnancy – به معنی لغوی بارداری باکرگان – پرداختند تا درک کنند چرا چنین مسئله ای گزارش می شود؟

طبق بررسی های انجام گرفته روی 7870 خانم باردار، 0.8 درصد زنان این گروه (مجموعا 45 نفر) گزارش داده اند بدون رابطه جنسی، باردار شده اند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان ناباروری با ژل رویال

البته مطالعات این چنینی، به دلیل اینکه خود-گزارشگری هستند، با محدودیت هایی مواجه اند. به گفته ی محققان علاوه بر اینکه هر کس تعریف متفاوتی از رابطه جنسی دارد، نمی بایست منکر تاثیر فرهنگ و اعتقادات شد.

بنابراین، این آمار گواه قابل استنادی نیستند و نمی توان بواسطه آنها اثبات کرد بارداری بدون تماس واژینال ممکن است.

بعضی خانم ها رابطه جنسی را فقط رابطه ای می دانند که همراه با دخول است؛ ممکن است دختران باکره ی بارداری که در این مطالعه حضور داشته اند، انواع دیگری از رابطه جنسی را تجربه کرده باشند و اسپرم از راه دیگری توانسته وارد واژن شود.

بارداری بدون دخول

احتمال بارداری بدون دخول

  • برای باردار شدن، اسپرم مرد نباید مشکلی داشته باشد.  چنانچه اسپرم قدرت باروری لازم را داشته باشد رها کردن مایع منی به هنگام آمیزش جنسی می تواند موجب بارداری شود.
  •   چنانچه اسپرم ها به عمق رحم زن و دستگاه تناسلی برسند امکان بارداری را به وجود خواهند آورد.
  • اسپرم ها به رحم زن از طریق لوله های شیپوری منتقل می شوند که تنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ عدد از آنها پس از وارد شدن به من می توانند از لوله های شیپوری عبور کنند.
  •  اگر زن در روز چهاردهم قاعدگی باشد یک تخمک از او آزاد شده و به همین دلیل آمادگی باروری را خواهد داشت و احتمال بارداری را بسیار بیشتر خواهد نمود.

احتمال بارداری بدون دخول با پیشاب

  •  تخمک گذاری تنها یک بار در ماه صورت می پذیرد و اگر زن آمادگی لازم را از نظر جسمانی داشته باشد می تواند این اسپرم ها را جذب نماید.
  • در صورتی که به هنگام ورود اسپرم رحم زن تخمک ای وجود نداشته باشد تا ۷۲ ساعت اسپرم ها می تواند زنده بماند و منتظر ورود تخمک باشد و چنانچه بتواند آمیزش لازم را با یکدیگر داشته باشند احتمال حاملگی بیشتر می شود.
  • تلاش تخمک برای زنده ماندن کمتر از اسپرم می باشد. در واقع تخمک ها تنها تا ۳۶ ساعت می توانند منتظر اسپرم باشد و پس از آن کارایی لازم را نخواهند داشت و احتمال بارداری را به حداقل می رساند.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  دمنوش کرن بری نیوشا

بارداری

احتمال بارداري بدون دخول

احتمال حاملگی بدون دخول با توجه به وضعیت زنده ماندن اسپرم و تخمک های موجود در بدن زن بسیار ضعیف تر می باشد.

متاسفانه گاهی برخی از زوجین، بدون هیچ گونه دخولی برای بارداری اقدام می‌کنند

و هنگامی که به نتیجه ای نمی رسند، به مراکز ناباروری مراجعه می‌کنند

در حالی که بهتر است ابتدا مشکلات اولیه خود را حل کنند.

احتمال بارداری بدون دخول نی نی سایت

دختران باکره ای که رابطه جنسی بدون دخول را برقرار کرده اند

و به هر دلیلی مایع منی بر روی واژن آنها ریخته شده است ممکن است

این نگرانی را در رابطه با احتمال حامله شدن بدون دخول داشته باشند.

در رابطه با نگرانی احتمال بارداری بدون دخول باید گفت

اینکه چقدر شانس با شما یار باشد، دقیقا مشخص نیست

زیرا حتی اگر درصد کمی را برای این موضوع در نظر بگیریم

باز هم به این معنی است که احتمال وجود خواهد داشت.

خانم های متاهلی که دچار اختلال واژینیسموس می باشند، نیازی به عمل جراحی ندارند. موارد بسیار نادری ممکن است به سکس تراپی پاسخ ندهند.

ولی به طور معمول تمامی این اختلال ها ریشه روانی داشته و می توانند

با استفاده از انجام تمرین هایی مشکلات را در چند جلسه به طور کامل حل نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکسترومتورفان x بخوانید...