اختلال مازوخیسم چیست

اختلال مازوخیسم چیست

اختلال مازوخیسم چیست

مازوخیسم چیست؟ مازوخیسم یک انحراف جنسی است که فرد مبتلا از درد و شکنجه لذت می‌برد و به اوج لذت جنسی می‌رسد. بیمار مبتلا به این اختلال علاقه بسیار زیادی دارد که توسط جنس مخالف، تحقیر و تضعیف شود. این افراد به شدت تمایل دارند که آزار ببینند. مهم‌ترین عامل مبتلا شدن به مازوخیسم، رویداد‌های تلخ دوران کودکی و تحقیر در دوره کودکی است. درمان آزارخواهی طولانی مدت و زمان بر است و فرد با استفاده از روش‌های متعدد درمانی بهبود می‌یابد.

مازوخیسم چیست؟

مازوخیسم نوعی از اختلالات جنسی و نقطه مقابل سادیسم است. به این صورت که فرد مبتلا تمایل دارد که توسط جنس مخالف شکنجه و تحقیر شود و از این شکنجه‌ها لذت می‌برد. به طوری که در رابطه جنسی بدون شکنجه و تحقیر به اوج لذت جنسی نمی‌رسد.

افراد مبتلا به این اختلال معمولا به دنبال افراد سادیسمی هستند تا با آن‌ها رابطه برقرار کنند. مازوخیسم در مردان بیش‌تر از زنان مشاهده می‌شود. برده‌های جنسی افرادی هستند که ویژگی‌های مازوخیستی دارند. درمان این اختلال به مشاوره جنسی نیاز دارد.

انواع آزارخواهی

مازوخیسم از نظر شدت و ضعف به چند دسته کلی تقسیم می‌شود که عبارتند از:

1. مازوخیسم روانی

این دسته از مبتلایان به آزارخواهی، میل دارند که از دیگران دشنام و تحقیر بشنوند و تا وقتی که تحقیر نشنیده‌اند آرام نمی‌گیرند. اگر در طول رابطه جنسی تحقیر نشوند به اوج لذت جنسی نمی‌رسند اما معمولا میلی به تحمل آزار و اذیت فیزیکی ندارند.

2. مازوخیسم احساساتی

این دسته از مبتلایان، افراد کم رویی هستند که نمی‌خواهند انحراف جنسی شان را آشکار کنند. به همین دلیل به درون خود پناه می‌برند و از تجسم صحنه‌های مازوخیسمی، ارضا می‌شوند.

3. مازوخیسم فیزیولوژیکی

این نوع مازوخیسم، شدید‌ترین و خطرناک‌ترین نوع اختلال است. در این حالت فرد علاقه شدیدی دارد که خود را در معرض آزار‌ها و شکنجه‌های شدید جسمی قرار دهد. این دسته از مبتلایان از دسته‌های دیگر بیشتر هستند و از آزار و اذیت جسمی خود به نحوی لذت می‌برند که اگر برای درمان شان اقدامی نشود، خود را نابود می‌کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بیماری مازوخیسم یعنی چه

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیمیتر x بخوانید...