از بین بردن ساس در منزل

از بین بردن ساس در منزل

از بین بردن ساس در منزل

ساس‌ها، حشرات کوچک و بی بالی هستند که از خون موجودات گرم از جمله انسان‌ها تغذیه می‌کنند. این موجودات بدن نسبتا مسطحی دارند و اندازه آن‌ها تقریبا برابر با یک دانه سیب است. مکان مورد علاقه آن‌ها معمولا تشک و شکاف وسایل چوبی مثل تخت خواب است.

ساس‌ها معمولا ناقل بیماری‌های عفونی خاصی نیستند اما می‌توانند مزاحمت‌های زیادی ایجاد کنند این موجودات معمولا به سرعت تولید مثل کرده و مشکلات زیادی را برای اهالی منزل به وجود می‌آورند. بنابراین آشنایی با روش‌های از بین بردن ساس در منزل یا روش‌های خانگی از بین بردن ساس از جمله مواردی است که باید با آن آشنایی کامل داشته‌باشید.

از بین بردن ساس در منزل

  • ساس ها حشراتی کوچک و بدون بال هستند که از خون موجودات خونگرم تغذیه می‌کنند.
  • بیشتر ساس ها هنگامی از خون میزبانان خود تغذیه می‌کنند که آنها در خواب باشند.
  • ساعت اوج فعالیت ساس ها برای غذا خوردن بین نیمه‌شب تا ۵ صبح است.
  • جای نیش ساس ممکن است سریعا ظاهر شود یا ممکن است که بروز آن تا ۱۴ روز طول بکشد.
  • ساس ها باید به‌طور مرتب تغذیه شوند تا بتوانند تولید مثل کنند، تخم بگذارند و زنده بمانند.

از بين بردن ساس در منزل

  1. یکی از واضح‌ترین نشانه‌های حضور ساس ها در خانه این است که معمولا افراد از گزش توسط حشرات درطول شب شکایت می‌کنند. اگر متوجه شده‌اید که در موقع خواب، حشره‌ای شما را نیش زده، تختخواب خود را به‌دقت بررسی کنید تا نشانه‌های فعالیت ساس ها را پیدا کنید.
  2. به‌دقت ملحفه‌ها و روتختی را چک کنید. درزهای تشک و گوشه‌ها و فنرهای تخت را بررسی کنید تا این حشرات یا تخم آنها را پیدا کنید. تخم ساس شبیه به دانه‌ی خشخاش با رنگ‌ سفید و روشن است.
  3. می‌توان نشانه‌هایی از فعالیت ساس ها را زیر کاغذدیواری‌هایی که بلند شده‌اند و در نزدیکی تختخواب قرار دارند، در گوشه‌وکنار میزها، کمدها و دراور مشاهده کرد.
  4. روی تشک و سایر وسایل اطراف تخت، به‌دنبال لک‌های قهوه‌ای تیره بگردید. این لک‌ها ادرار یا مدفوع ساس هستند. ادرار این حشرات، مایعی به رنگ قهوه‌ای روشن یا سیاه است که توسط پارچه‌ها جذب می‌شود و رنگ آن باقی می‌ماند یا به‌شکل دانه‌های ریز، خشک می‌شود.
  5. اگر تعداد زیادی ساس‌ در یک مکان جمع شده باشند، بویی شبیه به بوی گشنیز تولید می‌کنند.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  لوفتانزا

از بین بردن ساس در خانه

روش‌های بسیاری برای از بین بردن ساس در منزل و مبارزه با انواع ساس‌ها وجود دارد. اولین گام برای از بین بردن ساس در منزل این است که محل اختفای آن‌ها راپیدا کنید. و بعد از آن از یکسری روش‌های خانگی برای از بین بردن ساس در منزل که در ادامه بیان می‌شود استفاده نمایید.

طریقه از بین بردن ساس در منزل

در اولین مرحله از بین بردن ساس در منزل باید دقت داشته‌باشید که

تمامی نقاطی که ممکن است این حیوانات در آن حضور داشته‌باشند

مثل گوشه و کنار لحاف‌ها، تخت‌ها، کوسن‌ها، کاغذ دیواری‌های کنده شده

و همچنین محل زندگی حیوانات خانگی را به دقت بررسی نمایید.

تا جای امکان برای رهایی از شر ساس‌ها و از بین بردن ساس در منزل، سعی کنید مواد به شدت آلوده را دور بریزید. موادی مثل ملحفه یا تشک آلوده به ساس را جمع کرده و در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. سر کیسه پلاستیکی را محکم بسته و در سطل زباله، جایی دور از منزلتان قرار دهید.

روش از بین بردن ساس در منزل

یکی از ساده‌ترین روش‌های از بین بردن ساس در منزل استفاده از سشوار است. سشوار را در بالاترین درجه خود تنظیم نمایید و با استفاده از باد داغ آن اقدام به کشتن ساس‌ها کنید.

راه از بین بردن ساس در منزل

ساس های تحمل سرمای زیاد را ندارند و نابود می شوند. برای از بین رفتن ساس حداقل 4 روز دمای کمتر از 18- درجه سانتی گراد نیاز است. برای استفاده از این شرایط می توان اشیا کوچکی را که به ساس یا تخم آن آلوده است را در فریزر به مدت 4 روز قرار داد.

راههای از بین بردن ساس در منزل

اگرچه محل زندگی ساس ها ترجیحا داخل مبلمان و درز وسایل است اما قادر به تحمل حرارت بالا نیستند. پس برای جلوگیری از گزش حشرات می توانید تله های ساس را نصب و آنها را در معرض مکنده های حرارتی کوچک قرار دهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواص عرق کشمش برای بدن

همچنین پارچه تمام وسایل مانند ملحفه ها، بالش ها، رو فرشی و تاکسیدرمی را

با استفاده از ماشین لباسشویی و درجه حرارت بالا بشویید.

برای از بین بردن ساس در منزل

در صورتی که نمی توانید برخی وسایل را با ماشین لباسشویی بشویید، می توانید برای از بین بردن ساس ها از خاک دیاتومه استفاده کنید. این ماده طبیعی از بقایای فسیل جلبک های کوچک به وجود آماده است که در از بین بردن ساس موثر است.

آویشن یکی از گیاهان پرخاصیت و سالم در جهان است که

برای از بین بردن ساس در حجم گسترده کاربرد دارد.

برای نابودی ساس کافی است برگ آویشن تازه را در زیر

مبل یا تختخواب قرار دهید یا چوب آویشن را در اتاق بسوزانید

تا شاهد از بین رفتن تمام ساس ها باشید.

از بین بردن ساس منزل

یکی از شیوه های بسیار ساده خانگی، کشیدن جارو برقی در همه جای خانه است. به صورت عادی ساس ها زیر مبلمان وجود دارند و ساس های بزرگ، بیشتر در شکاف و درزها تخم گذاری می کنند.

کشیدن جارو برقی در مبلمان و همه جاهایی که ساس ها به صورت بالقوه می توانند مخفی شوند می تواند به سیستم عصبی آنها حمله کرده و آنها را از بین برد. آنگاه با مکش ساس ها به وسیله جاروبرقی تعداد ساس ها به شدت کاهش می یابد.

یکی از روشهای اساسی برای از بین بردن ساس در خانه این است که مخفیگاه آنها را خراب کنید. برای اینکار با استفاده از قدری گچ همه شکاف‌ها و درزهای موجود را بپوشانید تا احتمال رشد و زیاد شدن ساس را در آینده به صورت کامل از بین ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شستن کاغذ دیواری x بخوانید...