از بین بردن سوسک آشپزخانه

از بین بردن سوسک آشپزخانه

از بین بردن سوسک آشپزخانه

سوسک محیط مرطوب را دوست دارد و با توجه به دما و اندازه‌ متفاوت‌شان می‌توانند حداقل برای یک‌ماه بدون غذا زنده بمانند، اما بدون آب بیشتر از یک هفته هم دوام نمی‌آورند.
برای از بین بردن سوسک خانگی بهتر است منافذ نشت آب را در منزل پیدا و آن‌ها را تعمیر کنید. وقتی نشتی آب را حذف کنید، سوسک سراغ طعمه‌های ژلاتینی می‌رود که شما برای به دام انداختن آن‌ها در گوشه‌ و کنار منزل گذاشته‌اید.

از بین بردن سوسک آشپزخانه چیکار کنم

تمیز نگه داشتن خانه در از بین بردن سوسک آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. ظرف‌هایتان را بشورید و غذا‌های باقی‌مانده را بعد از هر وعده‌ غذایی، فوری جمع کنید. اگر مرغ یا ماهی خریده‌اید، بلافاصله آن را پاک کنید و آشغال‌های آن را هم از منزل بیرون ببرید و تمام محیط را کاملا دستمال بکشید. توجه ویژه‌ای به طبقات بالای آشپزخانه داشته باشید، زیرا سوسک‌ها عاشق چربی هستند.

از بین بردن سوسک آشپزخانه

غذا‌ها را در ظروف سربسته نگهداری کنید و برای مدت زیادی غذا‌ها را در محیط آشپزخانه رها نکنید. شب‌ها ظرف‌های کثیف را داخل سینک ظرفشویی رها نکنید. بهترین جا برای نگهداری میوه‌ها نیز داخل یخچال است.

کف آشپزخانه را همیشه تمیز کنید. این‌کار باعث می‌شود لکه‌ها و کثیفی‌ها کاملا تمیز شود. دیوار‌ها را خیس نکنید، یادتان باشد که این موجودات برای زنده ماندن به آب نیاز دارند.

از بین بردن سوسکهای آشپزخانه

یک سطل زباله‌ی پر از آشغال، محیط مناسبی برای رشد و زندگی سوسک فراهم می‌کند. سطل پر از زباله را برای مدت زیادی رها نکنید. برای دفع سوسک از سطل‌های دردار استفاده کنید و از بازگذاشتن در سطل زباله اجتناب کنید.

فرقی نمی‌کند شکل ظاهری طعمه‌ سوسک کش چگونه باشد، مهم این است که این سم با غذای موردعلاقه سوسک آمیخته می‌شود. سوسک سم را می‌خورد و با بردن آن به لانه باعث از بین رفتن بقیه‌ سوسک‌ها نیز می‌شوند.
برای نابودی سوسک بهتر است طعمه‌ی سوسک کش را در جایی که حدس می‌زنید سوسک‌ها به آن محل رفت‌وآمد می‌کنند، قرار دهید، مثل زیر قرنیز‌ها، زیر سینک ظرف‌شویی و یا گوشه و‌کنار منزل. این مکان‌ها باید دقیقا نزدیک‌ترین جا به محل تجمع سوسک‌ها باشد. پیداکردن مکان مناسب درصد موفقیت شما را بیشتر می‌کند.
طعمه‌های سوسک کش حاوی ۰/۰۵ فیپرونیل و ۲ درصد هیدرامتیلنون است. سوسک‌ها سم را می‌خورند و یا با بردن آن به لانه باعث مسمومیت بقیه سوسک‌ها نیز می‌شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طب سوزنی

از بين بردن سوسك اشپزخانه

 کشتن سوسک با استفاده از این روش ممکن است چند هفته طول بکشد. وقتی اولین گروه از سوسک‌ها از بین بروند، هنوز هم باید برای از بین بردن تخم سوسک برنامه ریزی کنید، در واقع با سردرآوردن سوسک‌ها از تخم‌های باقی‌مانده کماکان باید این روش را ادامه بدهید تا نسل بعدی آن‌ها نیز به‌طور کامل از بین برود و محیط کاملا پاک‌سازی شود.

از بین بردن سوسک ریز

بدون شک راحت ترین ، ایمن ترین و مطمئن ترین راه برای از بین بردن سوسک کابینت سمپاشی است ولی زمانی ما میتوانیم از آن مطمئن باشیم که کار را به متخصص آن بسپاریم. بارها پیش آمده است سمپاشی غیر اصولی یک مکان نه تنها از تعداد حشرات آنجا کم نکرده است بلکه باعث مقاومت حشره به سم شده و دیگر از بین بردن آن را در منزل به امری محال تبدیل کرده است . متاسفانه مواردی هم پیش آمده است که سمپاشی غیر اصولی باعث مرگ افراد ساکن در خانه و یا همسایگان مجاور شده است. بنابراین حتما جهت سمپاشی منزل خود به شرکت های سمپاشی دارای مجوز از وزارت بهداشت مراجعه کنید. حتی اگرفقط قصد خرید سم را دارید و خودتون میخواهید کار سمپاشی منزلتان را انجام دهید با تماس با شرکت های مجاز سم مخصوص و مناسب و ایمن را تهیه و اقدام به سمپاشی کنید.

از بین بردن سوسک ریز کابینت

قهوه خور‌ها خوشحال خواهندشد از این که بدانند پودر قهوه دفع کننده‌ای فوق العاده برای سوسک است. اگر با سوسک مشکل دارید، تفاله قهوه‌ی استفاده شده را از فیلتر قهوه سازتان بردارید و آن را بیرون از خانه در جا‌هایی قرار دهید که گمان می‌کنید سوسک‌ها از آن وارد می‌شوند.

نزدیک پی خانه دنبال رخنه‌ها یا شکاف‌ها باشید، یا اگر خانه تان سقف کاذب دارد یا در کف زمین فضایی برای تاسیسات برق یا لوله کشی وجود دارد، به آن دسترسی پیدا کنید و به دنبال جا‌هایی باشید که احتمال وجود سوسک در آن هست. تفاله‌ی استفاده شده را در این مکان‌ها قرار دهید. این مانع از ورود سوسک‌ها به محل زندگی تان می‌شود

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت رمان عاشقانه

از بین بردن سوسک خانگی

با پاشیدن آب صابون به سوسکی که در حال دویدن است، به وسیله‌ ی یک اسپری، می‌توانید سوسک را بکشید و بعد از آن به آسانی محل را تمیز کنید، این یک روش موثر برای خلاص شدن از شر سوسک‌ها است که باید به سرعت انجام شود.

به هر حال، این یک روش فعال برای کنترل آفت است، که لازم است وقتی سوسک را می‌بینید، آب صابون را به آن اسپری کنید- این روش روی سوسک‌هایی که بین کف پوش‌ها یا پشت دیوار‌ها کمین کرده اند تاثیری ندارد. اما اگر هنگامی که در انتظار یک طعمه یا تله هستید تا اثر کند، گاهی سوسک‌ها را در حال گردش در گوشه و کنار خانه می‌بینید، این شیوه‌ای موثر و کارآمد خواهدبود. به سوسک آب صابون بپاشید، سپس کثیفی ایجاددشده را تمیز کنید. این روشی بسیار ساده برای خلاص شدن از شر سوسک‌ها به طور طبیعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نحوه ی تغذیه یک خرگوش در خانه x بخوانید...