افزایش اب منی

افزایش اب منی

افزایش اب منی

منی یا گُشناب که در زبان یونانی به آن اسپرما، در لاتین Semen و در انگلیسی به آن Semen یا Seminal fluid می گویند، یک شاره آلی است که در انسان از مجموع اسپرم و ترشحات مجاری آن، ترشحات پروستات و ترشحات غددی که در کنار ریشهٔ آلت مرد قرار دارند، ساخته شده است. این مایع از اندام های جنسی مردانهٔ انسان (بیضه) یا جانوران هرمافرودیت ترشح می شود و میتواند با تخمک جنس ماده فرآیند لقاح را برقرار کند.

کیفیت منی از روی توان آن در ایجاد لقاح سنجیده می شود؛ بنابراین این مطلب سنجشی است از توان مرد در ایجاد باروری. آنچه سبب ایجاد باروری می شود سلول جنسی مردانه (اسپرم) است پس سنجش کیفیت منی به شمار سلول های جنسی مردانه و کیفیت آنها بستگی دارد. منی باید حجم کافی داشته باشد( ۳ میلی لیتر). اسپرم های درون آن فعالیت داشته باشند (۵۰٪ فعال بعد از ۲ ساعت). دارای قدرت نفوذ به درون تخمک باشد. مایع منی معمولاً در عرض ۱ ساعت به صورت مایع در می آید. PH استاندارد :  بین ۷ تا 8

افزايش آب مني

طبق یک مطالعه انجام شده در سال 2010 توسط سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش حجم مایع منی و حجم طبیعی مایع منی اطلاعات به دست آمده نشان می دهد حجم مایع منی به طور طبیعی در هر بار انزال بین 0.8 تا 7.6 میلی لیتر دیده شده است. بنابراین میانگین حجم مایع منی به طور طبیعی 2 تا 5 میلی لیتر است و افزایش حجم مایع منی تنها در صورتی باید نگرانی شما باشد که حجم مایع منی شما از این میانگین کمتر است.
مقدار حجم مایع منی با افزایش سن به خصوص در سنین 30 تا 35 سالگی تغییر می کند و در سنین 55 سال به بعد به کمترین میزان خود می رسد.

نکات کلیدى

ترک سیگار، انجام تمرینان ورزشی، خوردن میوه و سبزیجات و داشتن رابطه جنسی ایمن، برخی از راهکارهای افزایش مایع منی محسوب می‌شود. این نکات را هم رعایت کنید:
به مقدار زیاد مایعات بنوشید و از گرما دور بمانید.
از پوشیدن لباس زیر تنگ بپرهیزید و موقع نشستن، پاهایتان را ضربدرى قرار ندهید.
براى ١ یا ٢ روز از ارضا شدن بپرهیزید.
تغییر رژیم غذایى و استفاده از مکمل ها را در نظر بگیرید.
تغییر شیوه زندگى را در نظر بگیرید.

راه آسان و سریع افزایش مایع منى

۱- مایعات بنوشید

مقدار مایع منی که حین ارگاسم آزاد می شود، به حجم مایعات جذب شده در بدن بستگى دارد. به این دلیل که ماده اصلى مایع منی آب است، و مایع منی مایعى است که راه را براى عبور اسپرم لیز مى کنند. بدن به روزانه ٢-٣ لیتر آب براى داشتن عملکرد مناسب نیاز دارد. بنابراین نوشیدن مایعات بیشتر باید به افزایش مایع منی کمک کند.
اگر از نوشیدن چند لیوان مشروبات الکلى قبل و بعد از کارتان لذت می برید، در حق مایع منی تان ظلم می کنید. زیرا الکل آب بدن را خشک می کند. بعلاوه الکل تعداد و کیفیت اسپرم ها را کم می کند.

۲- اسپرم ها به حساسى یک گُل در طوفان اند

به قدرى حساس اند که اگر در معرض گرماى شدید قرار گیرند، پژمرده می شوند. این ممکن است به سوالى که به شدت ذهن تان را درگیر کرده است، پاسخ دهد. چرا بیضه ها خارج بدن قرار دارند؟ در واقع، دلیلش این است که بیضه ها باید دمایشان را کمتر از ٩٨.۶ فارنهایت (٣٧ درجه سانتى گراد) که کمتر از دماى معمول تنظیمى بدن است، تنظیم کنند.
این به چه معناست؟ اگر از رانندگى در ماشینى با صندلى هاى گرمایى، نشستن در سوناى خشک و تَر به مدت طولانى و نشستن در وان آب داغ و جکوزى لذت می برید، اینکارها را ترک کنید. ارزش قربانى شدن اسپرم هایتان را ندارند.

۳- از پوشیدن لباس زیر هاى تنگ بپرهیزید

دوباره، دماى ایده آل براى اسپرم و کیسه بیضه کمى پایین تر از دماى بقیه بدن است. پوشیدن لباس زیر تنگ دماى کیسه بیضه را زیاد می کند، در نتیجه مقدار اسپرم را کاهش می دهد.

۴- با پاهاى ضربدرى ننشینید

این پوزیشن فلسفى به مقدار زیادى کیسه بیضه و اسپرم ها را تحت تاثیر قرار می دهد. با فشار دادن کیسه بیضه به بدن گرم، دماى کیسه را بالاتر از معمول می برید. خط قرمز همینجاست.

۵- براى ١ یا ٢ روز، از ارگاسم خوددارى کنید

بدن تان به طور معمول در هر ثانیه بیش از ١۵٠٠ اسپرم تولید می کند که روزانه حدود ٢٠٠-١٣٠ سلول اسپرم می شود. با این حال شما در هر ارگاسم بخش زیادى از اسپرم هاى خود را از دست می دهید. سعى کنید کمى صبر کنید تا مقدار منى تان افزایش یابد.
در واقع جایگزینى اسپرم در بدن فقط همان یکى دو روز طول می کشد. بعد از این مدت اسپرم ها فقط پیر می شوند.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  ني ني سايت يبوست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فواید کاکوتی x بخوانید...