انواع سگ غول پیکر

انواع سگ غول پیکر

انواع سگ غول پیکر


انواع سگ غول پیکر

همون طور که می دونین سگ ها نژادهای متفاوتی دارن.یکی از انواع سگ ها سگ غول پیکر هست.با هلث کده همراه باشین تا با انواع سگ غول پیکر آشنا بشین.

انواع سگ های غول پیکر

سگ‌ها نژادهای مختلفی دارند. برخی از آن‌ها پاکوتاه و خانگی، برخی بزرگ و قدرتمند و برخی دیگر جسارت بالایی دارند که به‌عنوان سگ‌های نگهبان از آن‌ها استفاده می‌شود. درست است که این سگ‌های بزرگ ترسناک به نظر می‌رسند، اما سگ‌های بزرگ معمولاً حیواناتی دوست‌داشتنی، وفادار و آرام هستند. این باعث می‌شود که سگ‌‌ها حیوانات خانگی عالی و مناسبی باشند. سگ‌های بزرگی که اجتماعی و آموزش‌دیده هستند، می‌توانند با همه حیوانات خانگی شما، بچه‌ها و همه اعضای خانواده کنار بیایند. ما قصد داریم در این مقاله شما را با بزرگترین سگ های دنیا آشنا ‌کند. پس اگر علاقه مندید با این حیوانات دوست‌داشتنی آشنا شوید، به هیچ‌وجه ادامه این مقاله را از دست ندهید!

سگ قفقازی

سگ قفقازی که یکی از بزرگترین سگ های دنیا به شمار می‌رود، ابتدا در منطقه قفقاز شمالی به‌عنوان سگ نگهبان پرورش یافت. قرن‌ها از سگ قفقازی برای محافظت از خانه‌ها ، گله‌ها و دام‌ها در برابر شکارچیان (گرگ‌ها، خرس‌ها و سایر حیوانات درنده) استفاده می‌شد. اما امروزه بیشتر از این سگ‌ها به‌عنوان ناظر یا همراه استفاده می‌شود.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

خصوصیات سگ قفقازی

قد این سگ بین 64 تا 75 سانتی‌متر و وزن او حدود 45 تا 150 کیلوگرم است.

طول عمر این سگ‌ها 10 تا 12 سال است. این سگ عمدتاً در ایران به‌عنوان سگ گله‌ی عشایر و در مواردی نیز به‌عنوان سگ نگهبان استفاده می‌شود.

سگ قفقازی غول‌پیکر، عضلانی و دارای جمجمه‌ای بزرگ و پهن است. پوزه‌کوتاه و جمجمه مخروطی این سگ باعث می‌شود که به خرس‌ها شبیه باشد.

تنوع بسیاری از این نژاد وجود دارد. دو مورد از محبوب‌ترین‌های این نژاد عبارت‌اند از نوع کوهستانی که دارای پوشش مویی بلند و نوع استپی است که دارای جثه‌ی کوچک‌تر و پوشش مویی کوتاه‌تر هستند.

این سگ رفتار تهاجمی دارد و زمانی که احساس خطر کند، عصبانی، نترس و با اعتمادبه‌نفس است. اما اگر خطری او را تهدید نکند این سگ یک حیوان خانگی دوست‌داشتنی، نرم و مهربان است که می‌تواند با تمام خانواده و همچنین سایر حیوانات خانگی بسیار خوب کنار بیاید.

ویژگی‌های رفتاری این نژاد

سگ قفقازی برای کسانی که برای اولین بار صاحب سگ می‌شوند یا کسانی که تجربه کمی از رفتار و برخورد با سگ‌ها را دارند، مناسب نیست؛ زیرا سگ قفقازی به آموزش و معاشرت بسیار جدی نیاز دارد تا به افراد دیگر حمله نکند زیرا او می‌خواهد از شما محافظت کند.

آموزش این نژاد می‌تواند برای شما چالش‌برانگیز باشد اما غیرممکن نیست.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ افغانی

اجتماعی کردن این سگ از سن جوانی ضروری است.

وقتی سگ قفقازی به‌درستی آموزش‌دیده باشد، به عضوی بسیار فداکار، مهربان، باهوش و وفادار در خانواده شما تبدیل خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که این سگ فوق‌العاده قوی و قدرتمند است، بنابراین نباید اجازه دهید کودکان یا افراد مسن با این سگ راه بروند.

ماستیف انگلیسی

نژاد دیگری که در لیست بزرگترین سگ های دنیا قرار می‌گیرد، سگ ماستیف انگلیسی (Mastiff) است. این نژاد یکی از قدیمی‌ترین و سنگین‌ترین نژاد‌های سگ است. در گذشته سگ ماستیف یک سگ جنگی به شمار می‌رفت و در برابر بسیاری از حیوانات وحشی مثل گرگ، گاوها درنبرد تن‌به‌تن پیروز می‌شد.

در زمان امپراتوری روم، سزار هنگام حمله به انگلیس تحت تأثیر سگ ماستیف قرار گرفت و چند سگ را به خانه برد و از آن‌ها در جنگ‌های شیر و گلادیاتور استفاده کرد.

 

ماستیف انگلیسی

ماستیف انگلیسی

خصوصیات این نژاد

سگ‎های ماستیف انگلیسی نر حدود 68 تا 113 کیلوگرم وزن دارند. همچنین قد آن‌ها حداقل 76 سانتیمتر است.

سگ‌های ماده از این نژاد 54 تا 82 کیلوگرم وزن دارند و قدشان حداقل به 76 سانتیمتر میرسد! بنابراین، اگر به دنبال بزرگ‌ترین نژاد سگ ازنظر جثه هستید، برنده قطعی ماستیف انگلیسی است.

جالب است بدانید که در سال 1989 نام یک سگ ماستیف به نام زوربا، به علت وزن زیادی که داشت (343 پوند)، در کتاب گینس ثبت شد. اما این سگ‌ها برخلاف وزن زیادی که دارند، عمر بسیار کوتاهی دارند ولی بعضی از ماستیف ها تا 18 سالگی عمر می‌کنند.

ویژگی‌های رفتاری نژاد ماستیف‌

امروزه این سگ غول‌پیکر به یک سگ مردم‌دوست و اهلی تبدیل‌شده است و به‌عنوان یک حیوان خانگی و یک همراه خوب شناخته می‌شود.

این سگ اغلب دوست دارد در بین مردم و جامعه نقش داشته باشد. همچنین این سگ بزرگ با بچه‌ها ملایم و مهربان است. این ماهیت و ذات مهربان، وفادار و متعادل او سبب شده است که این سگ برای خانواده‌هایی که بچه‌ای دارند که از بازی با دوست بزرگ خود لذت می‌برند بسیار مناسب باشد.

سگ‌های این نژاد اغلب به‌عنوان سگ‌های پزشکی، همچنین برای جستجو و نجات و ردیابی استفاده می‌شوند.

این سگ باید در کنار صاحب خود باشد زیرا تنهایی طولانی‌مدت می‌تواند منجر به بروز رفتارهای مخرب و اضطراب او شود.

اگر می‌خواهید کل خانواده احساس خوشحالی کنند، باید در نظر داشته باشید ماستیف‌ها به پیاده‌روی روزانه و آموزش و توجه زیادی نیاز دارند.

سگ نیوفاندلند

از بزرگترین سگ های دنیا معمولاََ به عنوان سگ‌های نگهبان یاد می‌شود، اما سگ نیوفاندلند به دلیل توانایی کاری خود معروف است.

این نژاد اصلی‌ترین سگ کشتی محسوب می‌شود. دلیل آن این است که این سگ‌های بزرگ در ابتدا به‌عنوان سگ‌های کاری برای ماهیگیران جزیره نیوفاندلند مورداستفاده قرار می‌گرفتند.

سگ‌های نیوفاندلند علاوه بر اینکه به ماهیگیران در قایق کمک می‌کنند، می‌توانند برای نجات انسان‌ها و یا بازگرداندن وسایلی که از قایق افتاده بودند در آب بپرند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ صفت

مقاومت بی‌نظیر و پوست دولایه باعث می‌شود که برای کارهایی که انجام می‌دهد مناسب باشد.

بدون شک نیوفاندلند ها یکی از بهترین شناگران در میان سگ‌ها هستند.

در حقیقت، از آن‌ها هنوز هم در عملیات جستجو و نجات در آب استفاده می‌شوند. سگ نیوفاندلند در سراسر دنیا مورد عشق قرارگرفته است.

ویژگی‌های نژاد نیوفاندلند

سگ نیوفاندلند که یکی از بزرگترین سگ های دنیا محسوب می‌شود، یک سگ بزرگ و عضلانی است که وزن آن می‌تواند تا 200 پوند برسد. بزرگ‌ترین سگ از این نژاد 260 پوند وزن داشته است!

آن‌ها سگ‌هایی بسیار باهوش و با طبع ملایم هستند که معمولاً سیاه‌رنگ هستند اما به رنگ خاکستری یا قهوه‌ای نیز دیده می‌شوند. پوست دولایه آن‌ها باعث می‌شود که بزرگ‌تر از اندازه واقعی به نظر برسند، همچنین این ویژگی باعث گرم نگه‌داشتن و حفاظت از این سگ‌ها در آب‌های یخ‌زده می‌شود.

نیوفاندلند به طرز باورنکردنی نسبت به خانواده‌های خود مهربان است. هم‌چنین این سگ‌ها با کودکان نیز بسیار مهربان هستند و از آن‌ها محافظت می‌کند. برخی افراد از آن‌ها به‌عنوان غول‌های مهربان یا سگ پرستار بچه یاد می‌کنند!

آن‌ها به پیاده‌روی روزانه، ورزش و آموزش نیاز دارند. توصیه می‌شود برای شاد و فعال نگه‌داشتن این سگ‌ها، آن‌ها را به مکانی ببرید که بتوانند از شنا کردن در آن لذت ببرند.

خوب است بدانید که طول عمر این سگ به‌طور متوسط بین 12 تا 15 سال است.

سگ کوموندور

نژاد دیگری که از بزرگ‌ترین سگ‌ های دنیا به شمار میرود، نژاد کوموندور است. ظاهر این سگ ممکن است شما را به این فکر بی‌اندازد که او را برای پاک کردن سطوح پرورش داده‌اند! اما سگ کوموندور در سرزمین مادری‌اش مجارستان به‌عنوان سگ نگهبان بوده است و برای نگهداری از اموال و دام‌ها از او استفاده می‌شد.

امروزه این نژاد در کشور خود به‌عنوان یک گنجینه‌ی ملی معرفی‌شده است. این سگ به دلیل داشتن پوشش بند مانند و باریک و بلند (که شبیه پاک‌کننده زمین است) هرگز با نژاد دیگری اشتباه گرفته نمی‌شود.

علاوه‌ بر‌این، این سگ‌ها شخصیتی فداکارانه و آرام دارند و بسیار باهوش ومستقل هستند.

سایر خصوصیات مرتبط با این نژاد

سگ‌های کوموندور به‌شدت محافظه‌کار‌اند و تمایل شدیدی به حفاظت از خانه و خانواده‌دارند. کوموندورها با غریبه‌ها بااحتیاط رفتار می‌کنند اما نسبت به سگ‌های دیگر حالت تهاجمی دارند.

تمامی این صفات به‌علاوه اندازه‌ی بزرگشان باعث می‌شود تا برای کسانی که تجربه‌ای در نگهداری از سگ ندارند مناسب نباشند!

سگ‌های این نژاد معمولاََ 36 تا 45 کیلوگرم وزن دارند. قد این سگ‌ها بین 64 تا 69 سانتیمتر است. طول عمر این سگ‌ها حدوداََ 10 تا 12 سال است.

آن‌ها برای زندگی در آپارتمان خیلی مناسب نیستند و در فضای بسته ساکت و آرام هستند. آن‌ها اغلب به چیزهایی که می‌بینند و مشکوک می‌شوند زیاد پارس می‌کنند. اگر حیاط بزرگ و با حصار دارید، می‌توانید یکی از این سگ‌ها را تهیه کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ قطبی

به خاطر داشته باشید که اگر این سگ‌ها به‌درستی آموزش نبینند و اجتماعی نشوند زیاد پارس می‌کنند و این ممکن است برای غریبه‌ها بسیار ناخوشایند باشد. اما اگر این سگ‌ها به‌درستی آموزش ببینند، حیوانات اهلی بسیار وفاداری هستند و با همه اعضای خانواده ارتباط برقرار می‌کنند.

پس اگر می‌خواهید سلامتی شما حفظ شود و برای همسایه‌ها و سایر افراد مشکلی ایجاد نکنید، بهتر است به‌طورجدی به این سگ‌ها آموزش دهید و آن‌ها را اجتماعی کنید.

همچنین باید توجه کنید که این سگ به ورزش روزانه نیاز دارد.

گوزن اسکاتلندی

گوزن اسکاتلندی یکی از باستانی‌ترین نژادهای سگ شکاری و از بزرگترین سگ های دنیا است. این سگ از اسکاتلند سرچشمه می‌گیرد، جایی که برای تعقیب و شکار گوزن قرمز مورداستفاده قرار می‌گرفت.

این سگ بزرگ و با پاهای بلند استخوانی، ساختاری شبیه سگ شکاری دارد و به لطف سرعت شگفت‌انگیز خود به‌راحتی می‌تواند به طعمه‌ی خود برسد.

سگ شکاری

این سگ‌ها کاملاً قدبلند هستند، قد آن‌ها تا 32 اینچ و وزن آن‌ها به 110 پوند می‌رسد.

گوزن‌های اسکاتلندی شبیه سگ‌های تازی (سالوکی) اما با پوشش مو هستند. دم‌های بلنداین سگ‌ها به زمین آویزان است و می توانند بینی‌های سیاه یا آبی داشته باشند.

این سگ‌ها به رنگهای متفاوتی دیده می‌شوند و روی پاها و بدن موها زبر هستند ولی ناحیه سر، شکم و سینه دارای موهای نرم‌تر است.

واقعیت جالب

یک واقعیت جالب این است که در یک مقطع زمانی از تاریخ فقط اشراف با عناوین بالا مجاز به مالکیت این سگ بودند؛ اما خوشبختانه، این نژاد درقرن 18 و 19 با موفقیت به حالت اول برگردانده شد.

این نژاد از بزرگترین سگ های دنیا بسیاربزرگ، وفادار، آرام، دوست داشتنی و با محبت هستند. این سگ‌های بزرگ با خانواده‌های خود بسیار نزدیک و با غریبه‌ها نیز خوب و راحت هستند. رفتار آن‌ها با بچه ها بسیار خوب است اما به دلیل اینکه شکارچی قدرتمندی هستند باید آن‌ها را از حیوانات دیگر دور کرد.

یکی از بهترین ویژگی های سگ گوزن اسکاتلندی این است که بسیار کم پارس می‌کند به همین دلیل یک سگ بزرگ و دوست داشتنی و مناسب برای حیوان خانگی بودن است. آن‌ها احتیاج به پیاده روی طولانی دارند، اما ورزش زیاد برای این نژاد لازم نیست.

ماستیف ناپولیتین

جرج غول پیکر (به انگلیسی: Giant George) بلندترین سگ جهان است که توسط دیوید ناصر در توسان آریزونا نگهداری می‌شود. بلندای این سگ از نوک پنجه تا شانه‌هایش به ۱٫۰۹۲ متر و وزنش ۱۱۱ کیلوگرم است و در ماه ۵۰ کیلوگرم خوراکی مصرف می‌کند. این سگ ۴ ساله نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان بلندترین سگ زنده جهان و بلندترین سگ جهان وارد نمود. این سگ از نژاد سگ‌های گریت دین بود.

منابع:ویکی پدیا

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ صدف بیوتی x بخوانید...