انواع سگ

انواع سگ

انواع سگ


انواع سگ

یک مقاله جذاب براتون آوردیم. منتها ابتدا ازتون تشکر می کنم بابت انتخاب هلث کده.  تو این مقاله انواع سگ ها رو معرفی میکنیم. که شاما سگ های بامزه، سگ چوپان،سگ ولگرد، سگ دیوانه و سگ قطبی… با ماباشید…

سگ بامزه

در دنیای امروزی و در عصر حاضر، سگ­ها یکی از بهترین دوستان ما انسان­ها هستند، موجوداتی وفادار، دوست داشتنی و باهوش که می­توانند در زندگی بشر همانند یک یار و یاور همیشگی کنارمان باشند و در مسیر زندگی همراهیمان کنند. وفاداری این حیوانات همیشه مثال زدنی است و تحقیقات نشان داده که افرادی که در خانه از سگ نگهداری می­کنند، معمولا زندگی سالم­تر و عمری طولانی­تر دارند.

وقتی در خانه­تان سگ داشته باشید حتما زمانی از روز را به محبت کردن به او اختصاص می­دهید و هفته­ای چند بار برای قدم زدن با سگتان به خیابان و پارک می­روید و گاهی نیز زمانی را برای بازی با این دوست باهوشتان صرف می­کنید.

اما راستش انتخاب یک سگ برای اولین بار برای آوردن به خانه کار چندان راحتی نیست. هر کس برای این موضوع معیارهای متفاوتی دارد. عده­ای به دنبال سگ­های قوی و غول پیکر هستند تا از آن برای نگهبانی و محافظت استفاده کنند، برخی از افراد به خاص بودن نژاد سگ­ها اهمیت می­دهند و عده­ زیادی هم دوست دارند تا بامزه­ترین و دوست داشتنی­ترین نژادهای سگ را در خانه داشته باشند و هربار با دیدن چهره دوست داشتنی و رفتار بامزه این سگ­ها غرق در لذت شوند.

در حقیقت برخی از سگ­ها آنقدر زیبا و بامزه هستند و کارهای جالبی می­کنند که داشتن آن­ها در زندگیتان باعث می­شود تا شادتر شوید و لذت بیشتری از زندگیتان ببرید.

سگ بامزه

سگ بامزه

سگ چوپان

 

اندازه سگها بزرگ و کمی لز هستند. قد تا 75 سانتی متر ، وزن از 50 تا 100 کیلوگرم. سگ های گوسفند به لطف مانتو ضخیم و کرکی چشمگیر و زیبا هستند. زیرپوش متراکم از حیوانات در یخبندان شدید محافظت می کند و به ویژه سگها را تولید می کند توله سگهای چوپان قفقازکه شبیه توله خرس هستند. نژاد مو بلند در مقایسه با گونه های کوتاه مدت یا متوسط ​​، شایع ترین نژاد است.

با تشکر از “یال” ضخیم و “شلوار” گسترده ، حجم سگ به طور قابل توجهی افزایش می یابد. کت خز به طور قابل اعتماد سگ چوپان قفقازی را در هر آب و هوای بد گرم می کند. عضلات رشد یافته ، یک قفسه سینه حجیم ، یک گردن قدرتمند و یک کمر قوی از قدرت و قدرت خاموش در بدن محافظ قابل اعتماد صحبت می کند. پوست الاستیک و متراکم مانند پوسته ای از زخم ها و گزش ها کشیده شده است.

از مطالب زیر هم دیدن کنید

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ بولداگ

 

سگ قطبی

 

الکهاند نروژِی سگی است دلیر با جثه ای متوسط، از سگ های گونه اشپیتز. سگی است قوی هیکل به شکل چهار گوش که دارای استقامت زیادی می باشد و می تواند چندین روز تمام وقت به شکار بپردازد. دارای پوشش دو لایه به رنگ خاکستری و خاکستری کمرنگ در زیر می باشد. پوزه، گوش ها و نوک دم مشکی رنگ می باشند. دارای سری پهن و سه گوش است. آرواره های او بسیار قوی هستند. چشم ها قهوه ای تیره، دوستانه و باهوش می باشند.

دم در پشت حیوان پیچ خورده است. بدن نسبتاً کوتاهی دارد. دارای سینه عمیق و نسبتاً پهنی است. دست های جلویی صاف و موازی یکدیگر هستند. دارای پنجه ای کوچک و کلفت می باشد. الکهاند مشکی نیز وجود دارد که به عنوان نژاد دیگری شناخته شده است. اما فقط مطالب کمی راجع به این نژاد در بیرون از اقامتگاهش، نروژ آشکار شده است.

الکهاند نروژی نترس است و رفتار دوستانه ای دارد. اما برخی از آنها ممکن است تا حدی با غریبه ها محتاط باشند. او با خانواده و دوستانی که می شناسد با اشتیاق رفتار می کند. آنها همراهانی قابل اطمینان، پر انرژی و با کودکان گوش به زنگ هستند و می توانند سگ های نگهبان معقولی باشند. آنها تمیز و مطیع، خون گرم و باوفا، سرگرم کننده و حساس هستند. مانند سایر نژاد سگ های قطبی الکهاند نروژی مستقل است. او ممکن است تاحدی به طور پایدار به آموزش فرمانبرداری کردن احتیاج داشته باشد. بسیار مهم می باشد که با این سگ سفت و سخت رفتار شود اما به او مهربانی و عاطفه هم نشان دهید. باید با توله های این نژاد سفت و سخت با تربیت کردن ملایم رفتار کرد. با لطافت کافی این نژاد را تربیت کنید.

شما با تنبیه کردن نامنصفانه می توانید او را برای مدت زمان طولانی ناراحت کنید. آنها برای نگه داشتن شکار پرورش داده شده اند. آنقدر پارس می کند تا شکارچی برسد. برخی از الکهاندهای نروژی به میزان بسیار زیادی پارس می کنند. آنها همچنین علاقه به پرسه زدن دارند. بهترین راه برای بستن سگهای سورتمه، گذاشتن آنها بصورت جفت (یک نر، یک ماده) است. اگر هر دو با هم افسار شده باشند، سگ نر گرایش بیشتری به جنگیدن پیدا می کند. همچنین آنها ممکن است که با هم جنس خود در یک خانه پرخاشگری کنند. در برخی از منابع آمده است که الکهاند نروژی معمولاً با سایر حیوانات رابطه خوبی دارد اما برخی دیگر می گویند که آنها غیر قابل اطمینان هستند و باید محتاط بود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواب سگ

سگ با وفا

وفاداری سگ ها سبب شده که توجه انسان را جلب کنند و در دنیای امروزی که شاهد بی وفایی انسان ها به یکدیگر هستیم گروهی برای جبران این خلأ عاطفی به این حیوانات ابراز علاقه کنند.سگ ها به عنوان بهترین دوست انسان شناخته می شوند. برخی افراد گربه ها را ترجیح می دهند، اما اگر به دنبال حیوان خانگی باشید که محبتش را به شما نشان دهد و به زنده و مرده شما اهمیت دهد، سگ بهترین حیوان خانگی می تواند باشد. وفاداری سگ ها آنقدر زیاد است که حتی بعد از مرگ هم شما را فراموش نمی کنند. در اینجا ماجرا های زیبا و غم انگیزی از وفاداری سگ ها را می خوانید که دلتان می خواهد آن ها را محکم تر در آغوش بگیرید.

شپ یکی از عجیب ترین سگ های وفادار

در قرن هفدهم در هند، «چاتراپاتی شیواجی» جنگجوی شجاعی بود که جنگید و پادشاه امپراتوری مراتا شد. گرچه از شیواجی با عنوان قهرمان ملی گرایی هندی یاد می شود، اما افسانه هایی وجود دارد که او همه کارهایش را به تنهایی انجام نداده است. سگ او، واقیا سال ها در کنارش بوده است.

بعد از درگذشت شیواجی، مراسم سنتی برای سوزاندن جسد او برگذار شد. وقتی هیزم ها را روشن کردند، سگ طاقت نیاورد و داخل شعله ها پرید و مرد. وقتی یادبودی برای شیواجی ساخته شد، یک یادبود هم برای سگ وفادارش برپا شد. یادبود واقیا تا سال 2012 برای بیشتر مردم محلی بسیار محبوب بود. اما برخی افراد اعتراض کردند. آن ها معتقد بودند این مجسمه توهین به شیواجی است. آن ها جمع شدند و مجسمه واقیا را پایین کشیدند و در دره انداختند. هفتاد و سه نفر دستگیر شدند ولی یادبود واقیا دیگر هرگز بازسازی نشد.

سگ سرابی

سگ سرابی دارای ظاهری عضلانی و تراشیده با پنجه‌های پهن و بدون اضافه وزن است. این سگ معمولاً به رنگ زرد یا قرمز و سیاه و کرم و سیاه و قهوه ای رنگ با پوزه سیاه و گاهی ماسک سیاه بر روی صورت یافت می‌شود و به دو گونه مو کوتاه و مو بلند تقسیم می‌شود. نوع سیاه رنگ آن نیز با خط سفید بر روی سینه وجود دارد که کمیاب تر بوده ولی سگی پر طرفدار است. این ماستیف بزرگ جثه دارای آرواره‌هایی بسیار نیرومند همراه با سری بزرگ و کمی خرطوم و پوست در زیر گردن و پوزه هاست. سگ‌های سرابی سگ‌های بسیار مقاومی هستند و به شرایط بد آب و هوایی و گرسنگی و بیماری‌های گوناگون مقاوم هستند و به سرعت با محیط و شرایط گوناگون خو می‌گیرند.[۳] وزن سگ سرابی بالغ در نرها بین ۷۰ تا ۹۰ کیلوگرم و در ماده‌ها بین ۵۰ تا ۸۰ کیلوگرم است البته در مواردی وزن این سگ تا ۱۰۰ کیلوگرم نیز می‌رسد.[۴] قد سگ سرابی نر بین ۷۵ تا ۹۰ سانتیمتر تا کتف (گاهی بیشتر) و در ماده‌ها بین ۷۰ تا ۸۵ سانتیمتر است.[۵] ظاهر این سگ به سگ کنگل شباهت‌هایی دارد که این به دلیل موقعیت نزدیک جغرافیایی این دو نژاد است اما سگ سراب از لحاظ جثه کمی بزرگتر از سگ کنگل است.[۶]

بیشتر بخوان بیشتر بدان 

خطر انقراض سگ سرابی

در گذشته اغلب مربیان و نگهدارندگان سگ سرابی قصد داشتن که از این سگ بی‌نظیر سگ‌های قدرتمندتر و خشن تری بسازند که دست به ترکیب بی‌رویه این نژاد زدند. در حال حاضر به خاطر این میکس نمودن‌های بی‌رویه، متأسفانه نژاد اصیل ایرانی سگ سرابی بسیار کم پیدا شده‌است و سگ‌های ترکیب شده نیز قدرت و عظمت یک سگ سرابی اصیل را ندارند.[۷] در سال‌های اخیر برخی از پرورش دهندگان این نژاد، این بحران را فهمیده و در صدد پرورش سگ‌های سرابی اصیل هستند و مردم را از این بحران آگاه ساخته‌اند.

پذیرش، تکثیر و ثبت جهانی

این نژاد به دلیل برخی شرایط فرهنگی-مذهبی در ایران و بی‌توجهی، در بیشتر سازمان‌ها و موسسات بین‌المللی ثبت، تکثیر و حفظ نژاد سگ‌ها ناشناخته مانده یا از رقابت‌های جهانی بازمانده است. این در حالی است که بعد از ایجاد سازمان امور سگ ایران که از اهداف اصلی این سازمان حفظ و معرفی سگ‌های اصیل ایرانی است، شروع به استاندارد نویسی و ثبت این نژاد نموده و مدارک فوق به سازمان جهانی سگ ارسال گردیده‌است.

منبع:ویکی پدیا

 

حیوانات

انواع سگتوله سگسال سگسگسگ آپارتمانیسگ آکیتاسگ آلاسکاییسگ اصیلسگ بامزهسگ باهوشسگ باوفاسگ بزرگسگ بنجرسگ بوردرکولیسگ بولداگسگ بولداگ انگلیسیسگ بومیسگ بی آزارسگ بیگلسگ بیمارسگ پاپیسگ پاکوتاهسگ پامرانینسگ پژدرسگ پشمیسگ پوتینسگ پیت بولسگ پیکینیزسگ تازی افغانسگ تبتیسگ ترسناکسگ تعلیمیسگ تیداسگ جیبیسگ چشم آبیسگ چشم تیله ایسگ چوپانسگ چوینیسگ خالدارسگ خانگیسگ خراسانیسگ خطرناکسگ خنده دارسگ خنگسگ دالمیشنسگ رتیورزسگ ز سگ ژرمنسگ زامبیسگ زردسگ زیباسگ زینتیسگ ژرمن شپروسگ سرابیسگ سورتمهسگ شتیزوسگ شیانلوسگ شیبارینوسگ شیریسگ شیواواسگ طاهاسگ طلاییسگ عراقیسگ غول پیکرسگ فانتزیسگ فرانسویسگ فرایزسگ فروشیسگ فیندوسگ قطبیسگ قففازیسگ قفقازیسگ قهدریجانیسگ کاوالیرسگ کاوالیوسگ کوچولوسگ گلدنسگ گوش درازسگ مادهسگ مالتیزسگ مالینویزسگ متفاوتسگ مریضسگ مینیاتوریسگ نروژسگ هاسگ هارسگ هاسکیسگ های نگهبانسگ و گربهسگ وحشیسگ ولگردسگ یورکشایرغذای سگفروش سگنژاد سگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

x بخوانید...