اکسی متولون

اکسی متولون

اکسی متولون

قرص اکسی متولون برای درمان نوع خاصی از کم خونی ناشی از شیمی درمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دوز و مدت استفاده این دارو باید برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی ناشی از استفاده طولانی مدت این دارو توسط پزشک تعیین شود زیرا در طولانی مدت باعث بروز تومور یا کیست خونی در کبد می شود.

علاوه بر این، اکسی متولون، آندروژنیک فعال خوراکی می‌تواند باعث بروز بیماری هایی مانند سرطان ریه، نامنظمی دوره‌ تخمدانی و سرطان کبد شود.

قرص اکسی متولون به عنوان یک استروئید خوراکی آب را در بدن نگه می دارد که باعث برجسته شدن عضلات از نظر ظاهری می شود، بنابراین همین خصیصه آن را به گزینه محبوب میان ورزشکاران تبدیل کرده است، اما توجه داشته باشید عوارض استروژنی ناشی از مصرف اکسی متولون زیاد است.

از دارو های هم گروه اکسی متولون می توان به متیل تستوسترون، ناندرولون، اکساندرولون، تستوسترون، دانازول و فلوکسی مسترون اشاره کرد.

اکسی متولون چیست

در صورت ابتلاء به سرطان پستان، عيب شديدكاركبد، افزايش شديد كلسيم خون و سرطان پروستات نبايد مصرف شود.

اکسی متولون برای چاقی

 • قبل از شروع درمان با داروی اکسی متولون (Oxymetholone) بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات جامعی را راجع به دارو به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید. همچنین اگر در رابطه با مصرف آن با سؤالاتی روبرو هستید با پزشک خود مشورت نمایید.
 • دوز و مقدار داروی اکسی متولون از فردی به فرد دیگر متفاوت است. لذا دارو را دقیقاً همانطور که پزشک برایتان تجویز کرده است، استفاده نموده و از کم یا زیاد کردن خودسرانه مقدار و مدت زمان مصرف اجتناب نمایید.
 • این دارو را به طور منظم و در ساعات مشخصی از روز مصرف نمایید.
 • در صورت فراموش کردن یک دوز داروی اکسی متولون، به محض یادآوری، نوبت فراموش شده را مصرف کرده و چنانچه نزدیک به زمان مصرف دوز بعدی به یاد آوردید، از مصرف نوبت فراموش شده اجتناب کنید و بر طبق برنامۀ مشخص به مصرف دارو ادامه دهید. هیچ‌گاه دوز دارو را دو برابر نکنید.
 • ممکن است بین ۳ تا ۶ ماه طول بکشد تا اثربخشی دارو اتفاق افتد.
 • در صورت بروز ناراحتی معده، داروی اکسی متولون را همراه با غذا یا شیر مصرف کنید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  نکاتی در مورد استفاده از کاندوم

اکسی متولون دارویاب

اكسی متولون ممكن است موجب غیر طبیعی شدن نتایج آزمونهای تعیین گلوكز پلاسما در حالت ناشتا، تحمل گلوكز، و متیراپون شود. این دارو ممكن است احتباس سولفوبروموفتالئین را افزایش دهد. ممكن است نتایج آزمونهای عملكرد تیروئید (ید پیوند یافته به پروتئین، برداشت ید رادیواكتیو، ‌گنجایش پیوند تیروئید) و غلظت 17- كتواستروئید كاهش و نتایج آزمون عملكرد كبد، ‌زمان پروترومبین (بخصوص در بیمارانی كه داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌ كنند) و غلظت سرمی كراتینین افزایش یابد. به دلیل فعالیت آنابولیك دارو، ممكن است غلظت سرمی سدیم، ‌پتاسیم، ‌كلسیم، فسفات و كلسترول افزایش یابند.

اکسی متولون در بدنسازی چیست

در صورت ابتلا به سرطان پستان، سرطان پروستات، عملکرد ناصحیح کبد و افزايش شديد كلسيم خون مصرف این دارو توصیه نمی شود. برخی شرایط دیگر عبارتند از:

 • بیماری شدید قلبی و کلیوی
 • بیماری ‌های کبدی
 • مردان مبتلا به سرطان پروستات یا پستان
 • هیپرتروفی خوش خیم پروستات با انسداد
 • خونریزی غیرطبیعی ژنیتال تشخیص داده نشده
 • دوران حاملگی
 • دوران شیردهی

اکسیی متولون قیمت

1. درمان با دارو بايد با حداقل مقدار مصرف شروع شود.
2. مصرف رژيم غذايي متعادل از نظر پروتئين و كالري براي دست يابي به اثرات درماني مناسب لازم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...