باترمیلک

باترمیلک

باترمیلک

برای درست کردن باترمیلک کافی است که 1 قاشق غذاخوری سرکه سفید یا آب لیمو را به 1 پیمانه شیر اضافه کرده و کمی با هم مخلوط کنید.

باترمیلک کمی غلیظ‌تر از شیر بوده و طعمی شبیه ماست یا دوغ دارد. از آن برای تهیه غذا، کیک و شیرینی استفاده می‌شود و علاوه بر اینکه با روش سنتی در خانه قابل تهیه است، به صورت آماده هم در بازار وجود دارد. باترمیلک‌های قدیمی خانگی محصول مایع باقی مانده از فرآیند کره‌گیری بودند. با درنظر گرفتن این که در فرآیند کره‌گیری به روش سنتی از تمام چربی استفاده می‌شود، می‌توان حدس زد که باترمیلک خانگی هیچ چربی نداشته است. مایع ترش‌مزه‌ حاصل از فرآیند کره‌گیری که به مدت یک شب مانده و تخمیر شده، موجب تبدیل شیر به اسید لاکتیک می‌شود. اسید لاکتیک به ‌وجود آمده در باتر میلک باعث بهتر شدن طعم آن می‌شود.

پیشنهاد شده از سراسر وب

باترمیلک چیست

این روزها این محصول به شکل صنعتی ساخته می‌شود و تولید آن با روش‌ قدیمی کمی تفاوت دارد. در تهیه باتر میلک صنعتی ابتدا یک باکتری به شیر کامل پاستوریزه یا شیری که چربی آن گرفته شده است اضافه می‌شود. بعد از اضافه شدن باکتری، شیر بین 12 تا 14 ساعت در دمای پایین‌تر از 20 درجه سانتی‌گراد به منظور تخمیر شدن نگهداری می‌شود. به این روش تولید Cultured Buttermilk گفته می‌شود. باترمیلک‌های موجود در فروشگاه‌ها اسیدی‌تر و غلیظ‌تر هستند و رایحه قوی و تندی نسبت به نمونه خانگی دارند. در ادامه همراه باشید تا به شما بگوییم که باترمیلک چیست و چگونه می‌توان در خانه آن را تهیه کرد.

باترمیلک خانگی

برای تهیه این ماده در خانه شیر را با آب لیمو یا سرکه ترکیب کنید. در ازای هر یک پیمانه شیر، یک قاشق غذاخوری آب لیمو اضافه کنید.
شیر و آبلیمو را در مخلوط کن بریزید. اجازه دهید مخلوط کن برای چند دقیقه خوب شیر و آب لیمو را ترکیب کند.
ترکیب به دست آمده را کنار بگذارید و اصطلاحا استراحت دهید تا دلمه‌ها ایجاد شده و شیر لخته شود. سپس آن‌ها را هم بزنید تا یک‌دست شود. باترمیلک شما آماده استفاده است و می‌توانید از آن در شیرینی‌پزی یا در موارد مورد نیاز دیگر خود استفاده کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مرغ پرتقالی

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طرز تهیه کوکی شکلاتی x بخوانید...