بنزوئیل پراکسید برای جوش

بنزوئیل پراکسید برای جوش

بنزوئیل پراکسید برای جوش

بنزوئیل پراکسید به عنوان ضد عفونی کننده عمل می کند و می توانید از آن به عنوان یک درمان موضعی موثر برای جوش یا آکنه باشد. ماده بنزوئیل پراکسید در محصولات مختلف مراقبت از پوست از جمله ژل، کرم ها و شستشوی صورت یافت می شود.

بنزوئیل پراکسید برای جوش صورت

بدون تردید ارزشمندترین داروی موضعی ضد جوش بنزوئیل پراکسید است. بنزوئیل پراکسید به دو شکل محلول درآب و محلول در الکل تولید می‌شود. پوستهای چرب تر باید از انواع محلول در الکل و پوستهای خشک و حساستر باید از انواع محلول درآب استفاده کنند. انواع محلول در الکل در افراد با پوست خشک ایجاد تحریک و قرمزی میکنند.

مکانسیم اصلی داروی موضعی بنزوئیل پراکسید اثر ضدباکتریال است. اما ثرات کمدولیتیک یا از بین برنده جوش های کوچک زیرپوستی هم دارد. درجوش یا آکنه مقاوم به درمان سد مقاومت را می‌شکند. همچنین بعد از بهبودی جوش یا آکنه می توان آنرا بعنوان داروی نگهدارنده روی پوست بدون جوش استفاده کرد تا جلوی برگشتن جوش یا آکنه را بگیرد. حتی مصرف یکبار در هفته آن نیز فایده دارد.

بنزوئیل پراکسید برای جوش

افراد می توانند از بنزوئیل پراکسید به صورت موضعی بر روی پوست برای کمک به درمان آکنه استفاده کنند.
بنزوئیل پراکسید یک ماده باکتری کش است که می تواند باکتری ها را از بین می برد. وقتی که فرد پماد را روی پوست می مالد ، بنزوئیل پراکسید علیه پروپیونی باکتریوم جوش ، باکتری هایی که در ایجاد آکنه نقش دارند ، عمل می کند.
برخلاف درمان های موضعی آنتی بیوتیکی برای آکنه ، مانند کلیندامایسین ، بنزوئیل پراکسید منجر به مقاومت آنتی بیوتیکی نمی شود.
شما می توانید در درمان های موضعی بدون نسخه (OTC) یا در غلظت های پایین آن را در محصولات سوپرمارکت ها مانند شستشوی صورت و بدن ، بنزوئیل پراکسید پیدا کنند. بنزوئیل پراکسید همچنین دارای ویژگی های سفید کننده است. محصولاتی که برای دکلره کردن و سفید کردن دندان ممکن است حاوی غلظت بیشتری از این ماده می باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت ضد آفتاب پریم

بنزوئیل پراکسید برای جای جوش

بسیاری از محصولات مختلف حاوی بنزوئیل پراکسید هستند. این محصولات شامل موارد زیر می باشد:

برخی از محصولات بنزوئیل پراکسید قابل ترکیب با سایر مواد هستند، که می توانند در درمان انواع خاصی از جوش یا آکنه موثر باشند. برخی از محصولات OTC بنزوئیل پراکسید نیز ممکن است حاوی سولفات پتاسیم هیدروکسی کوئینولین باشد که می تواند میکروارگانیسم های پوست (باکتری های پوست) را از بین ببرد. سایر محصولات بنزوئیل پراکسید فقط نسخه ای هستند و ممکن است حاوی آنتی بیوتیک یا رتینوئید باشند.

حالت ایده آل، مصرف هر دو ترکیب دو مرتبه در شبانه روز است. ( بسته به نظر پزشک ممکن است فرم های مختلف از هر ترکیب را برای شما تجویز کند، مثلا شوینده حاوی سالیسیلیک اسید و کرم حاوی بنزوئیل پروکساید )

محصولات حاوی سالیسیلیک اسید در فرم های متفاوت از ژل و تونر گرفته تا سرم و کرم های صورت در بازار فراوان است که بارها در مقالات مختلف آنها را معرفی کرده ایم و در انتها نیز برخی از این محصولات را مشاهده می کنید.

پماد بنزوئیل پراکسید برای جوش

ممکن است شخص بخواهد به تدریج از بنزوئیل پراکسید استفاده کند تا ببیند چگونه بر روی پوست او تأثیر می گذارد. اگر پوست بیش از حد خشک شد یا شروع به کنده شدن پوست کرد ، بهتر است کمتر از بنزوئیل پراکسید استفاده کنید.
افراد می توانند هر 1-2 روز یک بار از بنزوئیل پراکسید استفاده کنند تا زمانی که پوست به آن عادت کند.
شستن دستها قبل و بعد از استفاده از بنزوئیل پراکسید بسیار اهمیت دارد. این کار می تواند از انتقال باکتری ها از دست به صورت یا به سایر سطوح جلوگیری کند.
بهتر است هنگام استفاده از درمان های بنزوئیل پراکسید از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. در حقیقت ، جالب است بدانید که بهترین زمان برای استفاده از بنزوئیل پراکسید قبل از خواب است. همچنین افراد باید در طول روز از SPF 30 یا بالاتر استفاده کنند.
پراکسید بنزوئیل در مقادیر مختلفی وجود دارد. برای استفاده از پماد 5٪ بنزوئیل پراکسید ، مردم می توانند مراحل زیر را دنبال کنند:

  • ابتدا پوست را با یک پاک کننده و آب ملایم بشویید.
  • پوست را به آرامی خشک کنید.
  • یک لایه نازک از ژل را به ناحیه پوست آکنه بزنید.
بیشتر بخوان بیشتر بدان  چیکار کنم امروز پریود بشم

بنزوئیل پراکسید جوش

برای استفاده از ژل شستشوی 5٪ بنزوئیل پراکسید ، افراد می توانند این مراحل را دنبال کنند:

  • ابتدا مناطق پوست آسیب دیده از آکنه را مرطوب کنید.
  • مقدار کمی از محصول را با دست روی پوست صاف کنید.
  • ژل شستشو را روی پوست بیش از 1-2 دقیقه نگه ندارید.
  • ژل شستشو را کاملاً با آب بشویید و به آرامی خشک کنید.
  • این مراحل را یک یا دو بار در روز تکرار کنید.

توجه به این نکته مهم است که شروع به کار محصولات با 5٪ بنزوئیل پراکسید ممکن است 4 هفته طول بکشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص اسطوخودوس x بخوانید...