بونسای افرا

بونسای افرا

بونسای افرا

یکی از بی نظیرترین درختان بونسای افرا ژاپنی است. افرا سبز ژاپنی دارای برگهای سبز است که در طول پاییز تغییر رنگ می دهند. اگر در آب و هوای نرمال و آفتابی نگهداری شود ، برگها ممکن است کمی بسوزند. درختان بونسای افرا ژاپنی یا Acer Palmatum به دلیل داشتن برگهای منحصر به فرد از نظر بونسای بسیار گرانبها هستند. درختان ژاپنی افرا سبز برگریز هستند و در طول زمستان کمی برگهای خود را از دست می دهند. درخت بونسای افرا سبز ژاپنی 2-3 ساله است و در یک گلدان متوسط قرار می گیرد. گلدان ممکن است بسته به موجود بودن متفاوت باشد.

از درختان افرا ژاپنی به راحتی می توان مراقبت کرد. با این حال ، به دلیل پهن بودن آنها ، آنها را به علاقه مندان متوسط و پیشرفته توصیه می کنیم.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

بونسای افرا قرمز

بونسای اگر درست و حسابی رسیدگی شود و به موقع آب  دهی شود گیاهی بی نظیر خواهد بود. نگهداری بونسای به دلیل زیبایی شگفت انگیزی که دارد، اکثر افرادی که به پرورش بونسای عشق می ورزند نگهداری بونسای برایشان جالب خواهد بود نگهداری بونسای به دلیل زیبایی و برگ های زیادی که دارد در خانه می تواند روحیه خانواده را افزایش داده و همچنین میزان  تمیزی هوای منزل را بالا ببرد پس ما به شما  پیشنهاد نگهداری انواع بونسای را می دهیم پس همین حالا دست به کار شوید .

بونسای به دلیل داشتن مدل خاص خود به بیننده خود واقعا حس خیالی می دهد .برای نگهداری بونسای که در نوع و رنگ های مختلف وجود دارد باید  اطلاعاتی نظیر میزان نور دریافتی و دمای محل نگهداری و تغییر محل گیاه را در طول رشد بدانید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  کاج نوئل

بونسای افرا ژاپنی

گیاه بونسای خیلی به نور وابسته نیست و به نور زیاد احتیاج ندارد اندازه نور دریافتی باید به حدی باشد که مشکلی برای برگ هایش پیش نیاید در صورت رسیدن نور خیلی زیاد هم برگ های آن می سوژد پس بستگی به نوع گیاه می توانید در بعضی مواقع گیاه را به سایه منتقل کنید. پس به این ترتیب باید نور ملایم را برای بونسای فراهم کنید نه زیاد نه کم

برای نگهداری بونسای افرا به علت داشتن شاخ و برگ زیاد و سر سبز بودن باید به طور منظم و روزانه آبیاری شود در فصل هایی که گرما و تبخیر آب زیاد هست هر صبح گیاه بونسای را آبیاری و سپس در عصر هم بررسی کنید اگر خاک گیاه خشک شده باشد دوباره آبیاری کنید در فصل زمستان و پاییز به علت پایین بودن تبخیر آب گیاه را دو روز در میان آبیاری کنید. بونسای اگر به موقع آبیاری شود فوق العاده زیبا میشود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گل بنت قنسول x بخوانید...