بیس کات ناخن چیست

بیس کات ناخن چیست

بیس کات ناخن چیست

بیس کات ناخن را به عنوان یک چسب دو‌طرفه باید در نظر بگیرید که از یک طرف روی ناخن قرار می‌گیرد و روی دیگر آن به لاک نهایی می‌چسبد تا استحکام خوبی میان لاک و ناخن برقرار شود. از طرف دیگر لاک پایه انعطاف‌پذیری لاک‌ را بیشتر می‌کند و از آنجایی که مواد شیمیایی سلولوزی بیشتری در آن استفاده شده است، لاک نهایی به خوبی به ناخن می‌چسبد.

به این ترتیب اگر از بیس کات ناخن استفاده نکنید، لاک نهایی ناخن‌ها زودتر از چیزی که انتظار می‌رود از بین خواهد رفت. همچنین در این مواقع، انعطاف لاک نیز کمتر شده و شکنندگی لاک روی سطح ناخن را به دنبال دارد.

بیس کات در کاشت ناخن چیست

1-بیس کت محلولی است که روی ناخن طبیعی و به عنوان لایه اولیه زده می شود ولی تاپ کت محلولی است که روی کاشت پودر، کاشت ژل، ژلیش و لاک معمولی زده می شود و به عنوان لایه آخر کار استفاده می شود.

2-بیس کات باعث ایجاد چسبندگی بیشتر مواد به سطح ناخن می شود و از صدف ناخن محافظت می کند ولی تاپ کات مانع از شکسته شدن و لب پر شدن کاشت ناخن، لاک ژل و لاک می شود و دوام بیشتر آنها را به همراه دارد.

3-لاک بیس کات روی ناخن طبیعی زده می شود ولی تاپ کت ناخن روی ژلیش، کاشت با پودر اکریلیک و ژل کاشت ناخن زده می شود. لاک تاپ کات روی ناخن طبیعی، ترک خورده و بلند می شود.

بیس کت ناخن چیست

حتماً برای شما هم پیش آمده است که یک لاک خوش‌رنگ قرمز را برای آرایش ناخن‌های خود انتخاب کرده باشید، اما وقتی این لاک را از روی ناخن‌های خود تمیز می‌کنید، متوجه زردشدن ناخن‌های خود شده‌اید. دلیل این امر خرید لاک بی‌کیفیت نیست بلکه علت را باید در عدم استفاده از بیس کت جستجو کنید.

در واقع برخورد ترکیبات شیمیایی و رنگ‌ دانه‌ های موجود در لاک با سطح ناخن باعث ایجاد تغییر رنگ ناخن می‌شود. در این زمینه نیز لاک پایه به کمک شما می‌آید و با ایجاد کردن یک لایه محافظ میان سطح ناخن و لاک نهایی که روی آن می‌زنید جلوی تغییر رنگ را خواهد گرفت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گرانی در نی نی سایت

تجربه نشان داده است به هر اندازه که رنگ لاک شما تیره‌تر باشد به همان اندازه احتمال تغییر رنگ سطح ناخن بیشتر وجود دارد. در نتیجه در این شرایط لزوم استفاده از بیس کت بیشتر احساس می‌شود.

تفاوت بیس ژل کاشت ناخن و بیس کات معمولی ناخن

1-بیس کات ژل برای بیس کار در ژلیش به کار می رود ولی بیس کات معمولی برای بیس کار قبل از زدن لاک معمولی استفاده می شود.

2-لاک بیس کات ژل باید در دستگاه UV-LED قرار بگیرد تا خشک شود ولی بیس کت معمولی بدون نیاز به دستگاه یو وی خشک می شود.

نکته:

1-تاپ ژل و بیس ژل برای خشک شدن حتما باید در مدت زمان لازم در داخل دستگاه UV-LED قرار بگیرد و خشک شدن آنها در هوای آزاد و بدون دستگاه یو وی امکانپذیر نیست.

2-قبل از زدن بیس کات یا بیس ژل حتما روی سطح ناخن را بافر بکشید و چربی آن را از بین ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شستن کاغذ دیواری x بخوانید...