بیوگرافی فریدون فروغی

بیوگرافی فریدون فروغی

بیوگرافی فریدون فروغی

فریدون فروغی

تولد: ۹ بهمن ۱۳۲۹ سلسبیل ، تهران

ملیت: ایرانی

مرگ: ۱۳ مهر ۱۳۸۰ تهران پارس ، تهران

علت مرگ: سکته قلبی

سال‌های فعالیت : ۱۳۴۸تا ۱۳۸۰

سبک‌(ها) : پاپ ، راک فارسی ، راک، بلوز

ساز(ها): گیتار، پیانو، درامز

سازهای برجسته: گیتار، پیانو ، درامز

بیوگرافی فریدون فروغی خواننده

فریدون فروغی متولد ۱۳ بهمن ۱۳۲۹ در محله سلسبیل تهران است. اصالت فریدون فروغی به نراق از توابع شهرستان دلیجان باز می‌گردد. فریدون فروغی یکی از بهترین آهنگسازان، نوازندگان و خوانندگان ایرانی است. پدر فریدون فتح الله فروغی کارمند اداره‌ی دخانیات بود که در اوقات تنهایی‌اش به سرودن شعر و نواختن تار مشغول می‌شد. او تنها پسر خانواده بود و سه خواهر به نام‌های پروانه، عفت و فروغ داشت.

فریدون فروغی در سال ۱۳۳۵ در سن 6 سالگی تحصیل را آغاز کرد و در سال ۱۳۴۷ مدرک علوم طبیعی گرفت و دیگر ادامه تحصیل نمی‌دهد.فریدون فروغی بدون هیچ استادی و باتوجه به علاقه‌ای که به موسیقی راک و به خصوص آثار چارلز داشت، موسیقی را شروع و تمرین کرد.

زندگینامه فریدون فروغی خواننده

فریدون فروغی در سن ۱۶سالگی، با همراهی گروهی نوازنده موسیقی را به صورت جدی شروع کرد و در مکان های مختلف به اجرای ترانه و آهنگ های غربی معروف آن روزگار و به خصوص موسیقی بلوز می پردازد و تا سن ۱۸سالگی فعالیت خود را به همین صورت ادامه داد. در این دوران است که پس از یک شکست عشقی مدتی از موسیقی کنار می کشد، اما پس از این مدت، در سال ۱۳۴۸ صاحب کاباره کازابای شیراز از فروغی و همراهانش برای اجرا در آن مکان دعوت می کند. در اواخر این دهه فریدون فروغی اواخر دهه چهل، او به خوانندهٔ بلندآوازهٔ کلوپ های شبانه تهران قدیم و ستارهٔ صحنهٔ کافه های معروفی چون مارکیز و کاکوله بدل شد.

اگرچه کارنامه کاری فریدون فروغی کم حجم است، اما همین حجم کم طی چند دهه تکیه گاه و پناه نسل های مختلفی شده است که به دنبال نوع دیگری از موسیقی و احساسی بوده اند که بتواند همنشین غم و شادی لحظات مختلف زندگی شان باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بیوگرافی ابوالحسن صبا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرکتایپ زئوس x بخوانید...