تب یونجه

تب یونجه

تب یونجه عبارت‌ است‌ از یک‌ واکنش‌ حساسیتی  به‌ مواد حساسیت زا موجود در هوا که‌ چشم‌ها، بینی‌، سینوس‌ها، گلو، و لوله‌های‌ برونشی موجود در ریه‌ها را گرفتار می‌کند . نام‌ این‌ بیماری‌ گمراه‌کننده‌ است‌، زیرا یونجه‌ باعث‌ واکنش‌ حساسیتی نمی‌شود و در این‌ بیماری‌ تبی‌ وجود ندارد. این بیماری بیشتر در فصل گرده‌ افشانی‌ گیاهان‌ تشدید می‌شود و با پایان‌ آن‌ فروکش‌ می‌کنند.

تب یونجه در کودکان چیست

اگر از تب یونجه (رینیت آلرژیک) رنج می برید، به این دلیل است که سیستم ایمنی بدن شما گرده های استنشاقی بی ضرر یا سایر مواد حساسیت زا را به عنوان مواد خطرناک موجود در بدن مشاهده می کند. سیستم شما بیش از حد واکنش نشان می دهد، و جریان خون شما را با مواد شیمیایی مانند هیستامین و لکوترین ها، که لبه بینی، سینوس ها و پلک های شما را تحت الشعاع قرار می دهد، پر می کند و علائم دیگرمانند عطسه کردن، به وجود می آورد. تمام این علائم به منظور محافظت از بدن شما با به دام انداختن و بیرون راندن آلرژن یا تورم در مناطق بدن مانند بینی است. اگر به رینیت آلرژیک سالانه مبتلا هستید، ممکن است علاِئم در طول سال وجود داشته باشد.

تورم غشای بینی شما نیز ممکن است دهانه تخلیه سینوس را ببندد و باعث سینوزیت شود. رینیت همچنین ممکن است با پولیپ بینی همراه باشد. همچنین ممکن است در حین حملات تب یونجه خونریزی بینی ایجاد شود. این بیماری غالباً ارثی است. بیشتر بیماران مبتلا والدین خواهر و برادرهایی دارند که آلرژی نیز دارند. افراد مبتلا به آسم یا اگزما (درماتیت آلرژیک) بیشتر از سایرین به تب یونجه مبتلا هستند. و تقریباً یک سوم از مبتلایان به رینیت آلرژیک نیز حداقل آسم خفیف دارند.

تب یونجه و درمان

با پیشگیری شروع کنید. اگر حساسیت فصلی دارید، وقتی تعداد گرده زیاد است،

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم بارداری خرگوش

فعالیتهای فضای باز را محدود کنید. اسپری های نمکی می توانند به حذف ذرات آلرژن

از بینی شما کمک کنند. اسپری های نمکی به صورت بدون نسخه در دسترس هستند، یا

می توانید خود را تهیه کنید. از نمک و آب جوش، استریل یا مقطر استفاده کنید. اگر

علائم شما از بین نرفت، برخی از داروهای بدون نسخه (OTC) و نسخه های خوب به

خوبی جواب می دهد. اگر حساسیت شدید دارید، ممکن است، ایمنی درمانی کمکتان کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص سایمتیدین x بخوانید...