ترسناک ترین نژادهای سگ دنیا

ترسناک ترین نژادهای سگ دنیا

ترسناک ترین نژادهای سگ دنیا


ترسناک ترین نژادهای سگ دنیا را بشناسید

شاید کنجکاو شده باشید که بدونین ترسناک ترین نژادهای سگ دنیا چه نژادهایی هستند. با هلث کده همراه بشین تا وارد دنیای سگ های مخوف بشیم.

 چه سگی ترسناک است؟

برخی از نژاد سگ ها میباشند که واقعا یا بزرگ میباشند یا ترسناک می باشند, معمولاً از این سگ ها برای حراست بهره گیری میشود. عوامل گوناگونی برای تعیین میزان خطرناک بودن سگ ها وجود دارد, و گرچه این مسئله از نظر شمار زیادی از محققان مردود هست. پس احتمالا درست نباشد که بی رحمانه به یک سگ برچسب «خطرناک» بزنیم.

 

با اینحال میدانیم برخی از سگ ها, در صورت حمله به افراد و حیوانات, پتانسیل بیشتری برای صدمه رساندن به آنها دارند و بر این زمینه 25 نوع از خطرناک ترین سگ ها را انتخاب و معرفی می‌کنیم و معیار انتخاب, پتانسیل انها برای صدمه جدی رساندن و یا کشتن افراد و حیوانات هست.

 

بخاطر داشته باشید بیشتر سگ ها با تمایل به کسب رضایت صاحبانشان پرورش و رشد مییابند. بنابراین بیشتر حوادثی که سگ ها می آفرینند, ریشه در تربیت غلط و سختگیری صاحبانشان دارد.

 

مطالب تصادفی برای شما:

 

نژادهای سگ خطرناک

 

Tosa Inu

توسا اینو یک سگ بزرگ هست با 60 تا 90 کیلوگرم وزن و 60 تا 80 سانتی متر قد. اصولا آن را بعنوان سگ جنگجو پرورش می‌دهند. این سگ خطرناک محسوب می‌شود و نگه داری آن «از نظر قانونی» در برخی کشورها ممنوع هست.

 

 American Bandogge

سگی بسیار قوی که نژاد آن ترکیبی از پیت بول تریر «Pit Bull Terrier» امریکایی و بولدوگ «Mastiff» ناپلی هست. اصولا این سگ ها برخلاف ظاهر عضلانی شان, برای جنگیدن تربیت نمی‌شوند. با این وجود برخی از انها را بعنوان سگ جنگی تربیت میکنند و به کار میگیرند.

 

Cane Corso

کین کورسو نیز سگی عضلانی هست که وزن آن حدود 45 تا 68 کیلوگرم هست. این نژاد مشهور هست به آخرین گونه از سگ شکاری «Mastiff» و از نسل «Canis Pugnax» که توسط رومی ها در جنگ ها بهره گیری می شد.

 

 Bull Terrier

این سگ با کله بزرگ و تخم مرغی شکلش شناسایی میشود. بول تریر, سگ هایي بشدت قوی میباشند. انها لزوما وحشی نیستند اما نسبت به تحریک بسیار دلنازک اند و این خصیصه موجب میشود که «در مقابل حیوانات کوچکتر» در رده سگ هاي خطرناک قرار گیرند.

 

 Rhodesian Ridgeback

این سگ اصالتا از جنوب آفریقا ست. و از مشخصه هایش توانایی محافظت از شکاری که صاحبش گرفته, در مقابل شیرها هست. این سگ شکاری نیمه اهلی, وفادار و باهوش هست اما از غریبه ها خوشش نمی‌آید. لازم هست با آنها به خوبی مدارا شود و مفید تربیت شوند. از تعلیم هاي سختگیرانه امتناع شود و در عوض مهارتهای اجتماعی آنها تقویت شود, زیرا میتوانند بسیار دلنازک و متهاجم شده و اصطلاحا روی سگ شان بالا بیاید.

 

 Dogo Argentino

دوگو آرژانتینو, سگی بزرگ, سفید, ماهیچه اي هست و در آرژانتین پرورش یافته هست. این سگ اصولا به منظور شکارهای بزرگ, از جمله یوزپلنگ و گراز وحشی تربیت می‌شود. آرژانتینو با وجود آنکه بسیار قوی و عضلانی هست, برای آدم‌ها کاملا بی خطر هست. با این وجود, نگه داری انها در انگلستان غیر قانونی هست.

 

 Boer Boel

بور بول یک سگ بولدوگ بزرگ و از نژاد آفریقای جنوبی هست. این سگ برای حفاظت از منزل یا کشتزار تربیت می‌شود. بور بول ها در مقابل حیوانات درنده, معمولاً در خط اول دفاع قرار می‌گیرند و در رد یابی بسیار مهارت دارند. آنها وفادرند و از خانواده شان با همه وجود محافظت میکنند.

 

Gull Dong

گل دونگ «که به بولداگ پاکستانی نیز مشهور هست» نژادی مابین «Gull Dong» و «Bully Kutta» دارد. بسیار قوی و نیرومند هست. این سگ معمولاً به طور خاص بعنوان سگ جنگی تربیت می‌شود, و به متهاجم بودن و غیر قابل بازرسی بودن مشهور میباشند.

 

 Basenji

بسنجی از نژاد سگ هاي شکاری هست که از آفریقای مرکزی آمده, و در رده سگ هاي تیزبین قرار می‌گیرد. آنها بسیار تیز, کنجکاو و مهربان میباشند. بسنجی ها عمده با غریبه ها جور نمی‌شوند, و از لحاظ قابل تربیت بودن «در بین دیگر سگ ها», در پایینترین رده ها قرار می‌گیرند.

 

 Saint Bernard

سنت برنارد سگی هست بسیار بزرگ, که اولین بار در کوه هاي آلپ ایتالیا و سوییس دیده شده هست. این سگ اصولا بعنوان سگ امداد نجات تربیت می‌شود. این سگ ها معمولاً عظیم الجثه میباشند و در امداد نجات آلپ به کار گرفته می‌شوند. سنت برنارد «مانند بقیه سگ هاي بزرگ» تعلیم می‌بیند که با غریبه ها و سگ هاي بزرگ دیگر رابطه اجتماعی بهتری برقرار کند و لازم هست تربیت آنها از دوره نوزادی صورت گیرد تا از رفتار متهاجمانه آنها پیش گیری شود.

 

American Bulldog

بولداگ آمریکایی سگ سنگین وزن و عضلانی هست. در حالت کلی رفتار دوستانه و مطلوبی دارند, اما گاهی با بالا رفتن خودباوری شان کله شقی هایي از خود نشان می‌دهند. اصوصا این نوع سگ, بعنوان سگ کشتزار پرورش مییابد که میتواند از دام نگه داری کند, با گراز بجنگد, حشرات را بکشد و از اموال صاحب خود نگه داری کند.

 

Great Dane

این سگ, به «German Mastiff» و یا «DanU_ ;21>eund» نیز مشهور هست, و معمولاً سایز بسیاز بزرگی دارد. این سگ رکوردار بلندقد ترین سگ, «112 سانتی متر» هست. و برای شکار گراز وحشی و گوزن در کشور آلمان تربیت می‌شود.

 

 Fila Brasileiro

سگ وحشی آفریقایی (نام علمی: Lycaon pictus) سگ‌سانی است که با نام‌های سگ رنگ‌آمیزی‌شده و سگ شکاری دماغه نیز شناخته می‌شود و تنها در قارهٔ آفریقا، و به ویژه مناطق ساوانایی و دارای پوشش درختی اندک، یافت می‌شود. این حیوان بزرگ‌جثه‌ترین سگ سان بومی آفریقا است و تخمین زده می‌شود که در حدود ۶۶۰۰ قلاده سگ وحشی آفریقایی بزرگسال شامل ۱۴۰۰ قلاده بالغ در طبیعت و در ۳۹ جمعیت پراکنده هستند. و این در حالی است که میزان شمارش‌شده، به دلیل تقسیم و تکه‌تکه شدن زیستگاه، تعدی و آزار انسانی و همین‌طور شیوع بیماری، رو به کاهش است. تا سال ۲۰۰۵ پنج زیرگونه از سگ وحشی آفریقایی شناسایی و گزارش شده‌اند.

منبع:ویکی پدیا

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ لئون برگر

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ صدف بیوتی x بخوانید...