تریازولام

تریازولام

تریازولام

تریازولام یک بنزودیازپین کوتاه اثر است که در درمان بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی کشورها تريازولام را به علت نگرانی در مورد عوارض جانبی (اغلب روانشناختی که در محدوده دوزهای بالا رخ می دهند) به طور موقت از بازار دارویی حذف کرده اند.
استفاده از داروی تریازولام در دوزهای پایین با مراقبت های مناسب و برچسب گذاری، مجددا توسط سازمان غذا و دارو آمریکا و بیشتر کشورهای دیگر تأیید شده است.

تریازولام چیست

تریازولام از خانواده داروهای بنزودیازپین و در دسته داروهای ضد اضطراب طبقه بندی می‌شود. مصرف داروهای آرام بخش به دلیل افزایش عوامل استرس زا و فشار عصبی بیش از پیش افزایش یافته است. استفاده از این داروها در صورتی که تحت نظر پزشک باشد، می‌تواند درمانی مناسب باشد. با وجود این با افزایش گرایش به مصرف داروهای ضد اضطراب، عدم اطلاع از میزان درست مصرف، اثرات و عوارض جانبی داروها می‌تواند برای افراد مشکل ساز شود.

پیشنهاد شده از سراسر وب

تریازولام قرص

قرص تریازولام (Triazolam) دارای اثرات ضد اضطرابی، آرامبخشی، ضدتشنج و شل کننده عضلات می‌باشد. تریازولام به سرعت و تقریبا به طور کامل از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود. این دارو برای کاهش اضطراب و تشنج به کار می‌رود. همچنین برای درمان کوتاه مدت بی خوابی کاربرد دارد. مدت درمان کوتاه مدت 1 تا 2 هفته است، اگر بی خوابی ادامه پیدا کرد موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید. اثر درمانی تریازولام در صورت مصرف طولانی مدت از بین می‌رود.

تریازولام موارد مصرف

بی خوابی , درمان کوتاه مدت بی خوابی

تریازولام برای درمان کوتاه مدت بی خوابی (عموما 7-10 روز) تجویز می شود. مصرف برای بیشتر از 2-3 هفته نیازمند ارزیابی مجدد وضعیت بیمار است.

مصرف تریازولام با دوز بالا احتمال بروز نشانه‌های جدی مثل مشکل در تنفس و تنگی نفس را به وجود می‌آورد. درصورت بروز چنین مشکلی سریعا با مرکز اورژانس تماس حاصل نمایید. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است بیمار به طور منظم مشاوره روانشناسی نیز دریافت نماید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواص گل گاوزبان سرماخوردگی

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فشار خون x بخوانید...