تریمیپرامین

تریمیپرامین

تریمیپرامین

تریمیپرامین یکی از انواع داروهای ضد افسردگی است که در زیر گروه سه حلقه‌ای‌ها قرار دارد. این دارو معمولاً در درمان افسردگی اساسی به کار می‌رود و به توازن هرچه بیشتر انتقال دهنده‌های عصبی در مغز کمک می‌کند. مصرف این دارو حتماً باید با تجویز پزشک صورت بگیرد چراکه استفاده از تریمیپرامین در برخی شرایط می‌تواند به عوارض جدی بیانجامد. همچنین این دارو با بسیاری از داروها مخصوصا داروهای فشار خون تداخل دارد. بنابراین افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند باید با موارد مصرف، عوارض و اثرات آن آشنا باشند.

تریمیپرامین کلومیپرامین

تریمیپرامین از جمله داروهایی است که مصرف آن حتماً باید با تجویز پزشک صورت بگیرد. این دارو که به صورت قرص در دسترس افراد قرار می‌گیرد ممکن است به صورت دو یا سه بار در روز تجویز شود. استفاده از تریمیپرامین در کنار وعده‌های غذایی به شما کمک می‌کند تا بتوانید عوارض گوارشی این دارو را به حداقل برسانید. معمولاً پزشکان به کسانی که یک بار در روز باید این دارو را مصرف کنند توصیه می‌کنند که قبل از خواب آن را میل نمایند تا از خطر سرگیجه در طول روز نیز جلوگیری شود.

مطالب تصادفی برای شما:

تریمیپرامین اشکال دارویی

مصرف این دارو در برخی افراد می‌تواند عوارض جانبی خاصی را ایجاد نماید که رایج‌ترین آن‌ها موارد زیر را در برمی‌گیرد. در صورت تداوم یافتن این علائم و یا بدتر شدن آن‌ها در طول زمان حتماً موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

سرگیجه

– خواب آلودگی

– احتباس ادراری

– ایجاد تغییراتی در اشتها و وزن

– تاری دید

– خشکی دهان

یبوست

تریمیپرامین 100

برخی افراد هنگام مصرف داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای دچار واکنش‌های آلرژیک می‌شوند. در صورت مشاهده علائم آلرژی به تریمیپرامین فوراً به اورژانس مراجعه نمایید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص فوروزماید

– ناتوانی در تنفس

– بروز مشکلات پوستی نظیر کهیر

– بروز تورم در نقاط مختلف بدن نظیر صورت، دهان، گلو و زبان

– احساس درد شدید یا بروز قرمزی پوست به خصوص در نواحی بازوها یا پاها

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زولپیدم چیست x بخوانید...