تشخیص مازوخیسم

تشخیص مازوخیسم

تشخیص مازوخیسم

یک انسان مبتلا به مازوخیسم از عذاب و شکنجه‌‌ای که خودش متحمل می‌شود، لذت جنسی کسب می‌کند. کانون اصلی این نابهنجاری جنسی تحقیر شدن، کتک خوردن، به بند کشیده شدن یا رنج بردن به هر شکل دیگر می‌باشد. مازوخیسم در واقع نقطه مقابل انحراف جنسی سادیسم (دیگر آزاری) است. طبیعتا افرادی که مازوخیست یا آزار طلب می‌باشند به دنبال افرادی می‌گردند که دارای تمایلات دگرآزاری یا سادیسمی هستند.

بطور کلی مازوخیسم‌ها، خفت طلب و دارای عزت نفس پایین بوده و به هر طریقی خود را به شخص مورد علاقه‌شان تحمیل می‌کنند و هر گونه توهینی را از سمت او می‌پذیرند و همه گونه خود را در اختیار شریکشان قرار می‌دهند و از توهین و زجر کشیدن و شنیدن حرف‌های رکیک، لذت می‌برند. برده جنسی از جمله افرادی با این ویژگی‌ها هستند.

مازوخیزم

مازوخيسم يك لغت فرانسوي منسوب به ساشه مازوخ است كه در اصطلاح پزشكي ، تباهي و فساد اجراي عمل جنسي است به نحوي كه با شكنجه و ضرب و شتم و آزارهاي ديگر همراه باشد. اين ناخوشي بيشتر در مرداني مشاهده شده است كه مبتلا به انحراف عمل جنسي و هموسكسوآليته هستند. اين حالات جنون خودآزاري را مازوخ در بعضي نوشته هايش توصيف و تشريح كرده است . مازوشيسم . شهوت خودآزاري . (فرهنگ فارسي معين ).

خودآزارها با دشنام، خفت و اهانت به اوج لذت جنسي مي رسند.
انحراف مازوخيسم يا شهوت خودآزاري، نقطه‌ي مقابل انحراف جنسي ساديسم يا ديگرآزاري است. يك فرد ساديستيك ازآزار واذيت كردن ديگـــران لذت جنسي مي‌برد، اما يك انسان مبتلا به «مازوخيسم» از عذاب و شكنجه‌‌أي كه خودش متحمل مي‌شود لذت جنسي كسب مي‌كند. افرادي كه به اين نوع انحراف مبتلا هستند بشدت تمايل دارند كه چه به وسيله‌ي خود و چه از طرف ديگران، آزار ببينند يا حتي شكنجه شوند. كاميابي رواني اين بيماران، جز با زجر و آزار ديدن حاصل نمي‌شود.

تمامي روان‌شناسان در دوره‌هاي مختلف، خوي تجاوز و تعدي يا به بيان ديگر غريزه‌ي تخريب و مرگ را يكي از غرايز طبيعي افراد بشر و منشأ انحراف ساديسم دانسته‌اند. انحراف مازوخيسم يا خودآزاري نيز ريشه در همين غريزه دارد. با اين تفاوت كه واكنشهاي بيمار مبتلا به مازوخيسم با بيمار ساديست فرق مي‌كند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  علائم مازوخیسم چیست

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسم سگ x بخوانید...