تفاوت خوک و گراز

تفاوت خوک و گراز

????????????????????????????????????


تفاوت خوک و گراز

تفاوت خوک و گراز پستاندارانی هستند که بسیار به هم شباهت دارند؛

به عنوان مثال مصرف گوشت هر دو آنها از نظر اسلام ممنوع

است.

در حقیقت گراز نوعی خوک است که در طبیعت رشد یافته و ویژگی های خاصی دارد. یکی از مهم ترین تفاوت های خوک با گراز این است که خوک اصلاح نژاد یافته گراز است.

تفاوت خوک و گراز چیست

گراز سری بزرگ و دراز، گردنی کوتاه، گوشی بزرگ و نوک دار، بدنی حجیم و سنگین و چشم های نسبتا کوچکی دارد، پوزه این حیوان دراز و استوانه ای شکل است که مقدار زیادی به سمت جلو امتداد پیدا کرده و به صفحه ای پهن، مسطح، برهنه و

مرطوبی منتهی می‌شود که در آن سوراخ های بینی قرار دارد.

این حیوان قدرت بینایی ضعیفی دارد اما در عوض حس بویایی و شنوایی فوق العاده قوی دارد؛ حس بویایی گراز ۲۰۰۰ برابر انسان است. پاهای گراز کوتاه و نازک است و در هر پا ۴ انگشت دارد که هر کدام به سم بلند و باریکی منتهی می‌شوند و تنها دو تا از این سم ها روی زمین قرار دارد.

تفاوت خوک و گراز

این حیوان در رژیم غذایی بسیاری از افراد نقش مهمی دارد و ۴۰ درصد گوشت مصرفی مردم جهان متعلق به خوک است؛ این گوشت عنوان پرمصرف ترین گوشت در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است و حدود ۸۶۰ میلیون خوک در مزارع سراسر دنیا وجود دارد.

خوک ها سری بزرگ و پوزه ای دراز دارند که غضروفی گرد در نوک آن قرار دارد، از این پوزه برای حفر خاک و یافتن غذا استفاده

می کنند و عضو بسیار حساسی است.

خوک ها نیز در هر پای خود چهار سم دارند که بیشتر وزن حیوان را دو انگشت بزرگتر میانی تحمل می کنند. این حیوان ۴۴ دندان دارد که در جنس نر، دندان های نیش به شکل عاج هستند و رشد می کنند که در اثر اصطکاک با زمین دائما تیز می شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بورس سال 1400 نی نی سایت

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرکتایپ زئوس x بخوانید...