تفاوت ظاهری بوئینگ و ایرباس

تفاوت ظاهری بوئینگ و ایرباس

تفاوت ظاهری بوئینگ و ایرباس

ایرباس یک کارخانه هواپیماسازی بسیار محبوب است که در شهر بلیناک فرانسه قرار دارد و زیرمجموعه شرکت هوافضای اروپایی EADS محسوب می شود. ایرباس کارش را با اتحاد چند تولید کننده هوافضا شروع کرد و بعدها در سال ۲۰۰۱ به شرکت هلدینگ EADS پیوست. اولین هواپیمایی که توسط این شرکت تولید شد ایرباس ای ۳۰۰ بود. اگرچه بیشتر ما ایرباس را به دلیل هواپیماهای مسافربری و تجاری اش می شناسیم، اما این شرکت هواپیماهای نظامی و قطعات و تجهیزات دفاعی نیز تولید می کند.

شرکت بوئینگ

شرکت بوئینگ یک شرکت چندملیتی هوافضاست و دفتر مرکزی اش در ایالات متحده قرار دارد. این شرکت در سال ۱۰۹۱۶ و توسط فردی به نام ویلیام بوئینگ راه اندازی شده است. در سال ۱۹۹۷، شرکت بوئینگ به منظور توسعه بازار و کسب و کار با مک دانل داگلاس ادغام شد. شرکت بوئینگ از بخش های مختلفی تشکیل شده است: هواپیماهای تجاری بوئینگ، هوافضا و دفاع بوئینگ، مهندسی، عملیات و تکنولوژی و گروه خدماتی بوئینگ. بوئینگ یکی از بزرگ ترین سازنده های هواپیما در جهان است.

فرق ظاهری بوئینگ و ایرباس

جلوی هواپیما ایرباس گردتر از هواپیمای بوئینگ است. شکل جلوی هواپیما بوئینگ کمی نوک تیزتر از هواپیماهای ایرباس میباشد. پس با یک نگاه به جلوی هواپیما میتوانید شرکت سازنده آن را تشخیص دهید.

پنجره خلبان در هواپیماهای بوئینگ به شکل عدد هفت در زبان فارسی است. این در حالیست که پنجره خلبان در هواپیماهای ایرباس به شکل مربع است. پس از این طریق هم میتوانید شرکت سازنده هواپیما را تشخیص دهید.

معمولا موتور در هواپیماهای ایرباس زیر بال نصب میشود. این در حالیست که محل نصب موتور در هواپیماهای بوئینگ در جلو بال است.

از دیگر تفاوت‎های هواپیمای این دو شرکت میتوان به تفاوت‎های موجود در  تجهیزات الکترونی آنها نام برد. خلبان‎ها پس از کار کردن با هواپیماهای هر دو شرکت به این نتیجه رسیده اند که نحوه کار کردن با هواپیماهای این دو شرکت با یکدیگر متفاوت است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  فرق یاتاقان و بلبرینگ

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بورس سال 1400 نی نی سایت x بخوانید...