تفاوت مازوخیسم و سادومازوخیسم

تفاوت مازوخیسم و سادومازوخیسم

تفاوت مازوخیسم و سادومازوخیسم

سادیسم، مازوخیسم و سادومازوخیسم سه لغتی هستند که اغلب شما را گیج می کنند. همه ی ما گاه به دنبال تفاوت میان سادیسم، مازوخیسم و سادومازوخیسم بوده ایم، اینکه این لغت ها از کجا امده اند و به دنبال مثال هایی برای ان ها در جملات گشته ایم.

سادیسم به معنای تمرین و فعالیتی برای کسب لذت با ایجاد درد و آزار دادن فردی دیگر است. سادیسم می تواند طبیعتی جنسی داشته باشد با نه. فردی که کارهای سادیسمی انجام می دهد سادیست نامیده می شود. نام سادیسم از نام شخصیت بزرگی در قرن هجده گرفته شده است، که مرد بزرگ فرانسوی که رمان هایی در مورد خشونت های جنسی و ظلم علیه دیگران نوشته است.

مازوخسیم

مازوخیسم نوعی تمرین کسب لذت با تحمیل درد و رنج روی خود فرد است. مازوخیسم می تواند دارای طبیعت جنسی باشد یا نه. کسی که به تمرین مازوخیسم می پردازد مازوخیست نام دارد. کلمه ی مازوخیست نیز از نام نویسنده ای گرفته شده است که در مورد اجبار و تحمیل جنسی می نوشته است.

سادومازوخیسم

سادومازوخیسم تمرین و فعالیتی برای کسب لذت با هردو تحمیل درد به دیگران و همچنین آزار دادن خود است. سادومازوخیسم تقریبا همیشه طبیعتی جنسی دارد. کسی که این کار را انجام می دهد سادومازوخیسم نامیده خواهد شد. لغت سادومازوخیسم اولین بار در سال 1916 به عنوان ترکیبی از سادیسم و مازوخیسم نمودار شد. این لغت اغلب به شکل ساده و بدون هیچ خط یا علامت دیگری نوشته می شود.

سادیسم

سادیسم شامل کسب لذت از دیگران تحت شرایطی می شود که فرد احساس ناراحتی یا درد داشته باش. در نظریات توضیح داده شده است که در این روش فرد نه تنها از دیدن درد و رنج دیگران لذت می برد بلکه دوست دارد خودش نیز در فعالیت های سادیستیک شرکت داشته باشد. کسانی که شخصیتی سادیستیک دارند اغلب می خواهند رفتارهای ظالمانه و خشونت متناوب نسبت به دیگران نشان دهند. سادیسم می تواند شامل استفاده از خشونت عاطفی، مجبور کردن دیگران از عمد با ترسیدن و تمایل به خشونت باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مازوخیسم درمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشانه های افراد حسود نی نی سایت x بخوانید...