توله سگ

توله سگ

توله سگ

پیش از آنکه یک توله سگ جدید را به خانه بیاورید ، باید تصمیمات زیادی را گرفته و عوامل زیادی را در نظر بگیرید. عجله نکنید و یک توله سگ را در زمان اشتباه به خانه نبرید. ابتدا تحقیق کنید. ببینید آیا برای داشتن یک توله آمادگی دارید یا نه و  اینکه چگونه می توانید مسؤلیت یک توله را به عهده بگیرید. دانش چگونگی فراهم کردن شرایط برای توله ی جدیدتان و نیز پرورش او را فرا بگیرید.

توله سگ پوتک

توله ها ممکن است وسوسه برانگیز باشند، اما نگهداری از آنها بسیار زمان بر نیز هست. اگر تا به حال توله سگ نداشته اید، شاید ندانید که وارد چه می شوید. این چیزی است که برای داشتن یک سگ، بخصوص یک سگ بچه باید مهیا باشد.

پرورش توله سگ نیازمند مسؤلیت پذیری زیادی است.

به توله های جوان باید سه تا چهار بار در روز غذا داد. لازم است آن ها را بلافاصله بعد از خوردن یا آشامیدن بیرون ببرید تا بتوانند براحتی فضولات خود را دفع کرده و برای این منظور تربیت شوند. مادامی‌ که توله ها تحت آموزش هستند حوادثی رادر خانه ایجاد می کنند. این یعنی باید خیلی تمیزکاری کنید.

توله سگ هاسکی

یک توله جوان را نمی توان برای بیش از چند ساعت تنها گذاشت. بهتر است زمانی که توله تنهاست در یک جعبه قرار داده شود؛ این به تربیت سگ کمک می کند و مانع از جویدن هرچیزی در خانه شما توسط توله می شود. گرچه پس از چند ساعت توله سگ نمی تواند ادرار و گاهی مدفوع خود را نگه دارد.

توله ها می توانند خرابکار باشند. آن ها می خواهند کشف کنند، بجوند، بلیسند و حتی چیزهای اطرافشان را بخورند. آن ها رفتارهای اجتماعی را نمی دانند و ممکن است لجام گسیخته یا ناآرام رفتار کنند. همه توله ها باید تربیت شوند و اجتماعی شوند؛ به ورزش زیادی نیز نیازمندند. این موارد زمان زیادی را به خود اختصاص می دهند.

توله سگ ژرمن شپرد

در یک زایمان طبیعی وسالم، هریک از نوزادان مدت کوتاهی پس از تولد، راه خود را به سوی منبع شیر پیدا می‌کنند. درطی یکی دو روز تولد، نوزاد از اولین شیر مادر، آنتی بیوتیک‌های حفاظتی را که برای عبور از ۶ تا ۱۰ هفته اول زندگی‌اش ضروری می‌باشد، دریافت می‌کند. اکثر نوزادان در چند هفته اول زندگی از شیر مادر تغذیه می‌کنند (مطمئن شوید که تمام توله‌ها، از شیر مادر به طور کامل تغذیه می‌کنند).

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواب سگ

بعد از ۶ تا ۱۰ هفته می‌بایست در زمان مناسب غذای جامد را شروع کرده و آنها را از شیر بگیرید. مادر، توله‌ها و حتی مدفوع آنها را تمیز می‌کند، با این وجود شما باید به طور مرتب روزنامه‌ی کف محل نگهداری نوزادتان را عوض کنید. توله‌ها در زمان تولد هم کور و هم کر می‌باشند. بین سنین ۱۰ تا ۱۴ روزگی، چشمهایشان را باز می‌کنند. اگرچه حدودا ۷ روز نیاز است تا بتوانند بر اشیا تمرکز کنند. فعالیت گوش زمانی آغاز می‌شود که کانال شنوایی باز شود. این عمل بین سنین ۱۳ تا ۱۷ روزگی اتفاق می‌افتد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ گردانی x بخوانید...