تولید جلبک

تولید جلبک

تولید جلبک

برای شروع تولید جلبک به ۱۰ میلیون تومان سرمایه اولیه و می توان در هر مکان غیر قابل استفاده ای ، شروع کنید . درآمد ماهانه تولید جلبک ، برای شروع با ۱۰ میلیون سرمایه ، یک و نیم میلیون تا سه میلیون تومان در ماه می باشد . فضای مورد نیاز برای راه اندازی پرورش جلبک تنها ۲۰ الی ۳۰ متر کافی است . برای این کار به تعدادی وان نیاز دارید و مقداری مواد شیمیایی به عنوان مواد غذایی جلبک ها .

به دو صورت می توان جلبک را فروخت :

  1. به صورت خام
  2. به صورت فرآوری شده. که در ایران به صورت فرآوری آن بسیار اندک است و نیاز بازار فراوان . در حالی که جلبک فرآوری شده مورد نیاز ، هر ساله حدود ۷۰۰ میلیون دلار ، از کشورهای دیگر وارد می شود . همچنین ایران در تحریم است در صورتی که خود می تواند صادر کننده باشد و شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی برای این کار دارد که شما می توانید با فرآوری جلبک ، نه تنها نیاز کل کشور بلکه آن را به کشورهای دیگر صادر کنید .

همچنین جلبها را می توان هم به صورت فیزیکی و هم شیمیایی استخراج کرد.

  • استخراج فیزیکی : قرار دادن جلبک تحت فشار برای گرفتن روغن جلبک
  • استخراج شیمیایی : استفاده از حلال های شیمیایی برای گرفتن روغن جلبک

تولید جلبک دریایی

بازار فروش و بازار هدف پرورش جلبک بسیار وسیع و پیشرفت در این کار بی نهایت است . درآمد شما نه تنها هیچ وقت کاهش نمی یابد و برای فروش آنها هیج نگرانی ندارید ، بلکه این شغل روز به روز در حال وسعت است . در واقع جایگاه محکمی در بازار و صنایع مختلف دارد ، در زیر برخی از کاربردهای آن را در صنایع مختلف آورده ام .

از جمله کاربرد های جلبک در صنایع مواد غذایی و شیرینی سازی به عنوان تولید

کنسرو های ضد یبوست ،  کیک ،  ماکارانی ،  ماست و شیر ،  تصفیه آب ،  تامین

بیشتر بخوان بیشتر بدان  پرورش گل اطلسی

علوفه و مکمل غذایی دام ،  در کشاورزی به عنوان کود ، چرم سازی و نساجی و

پزشکی برای ساخت پروتز دندان و….. را می توان نام برد .

نگهداری از گل و گیاه

تولید جلبکتولید جلبک اسپیرولیناتولید جلبک اسپیرولینا در اصفهانتولید جلبک اسپیرولینا در ایرانتولید جلبک خانگیتولید جلبک در اصفهانتولید جلبک در چابهارتولید جلبک در شیرازتولید جلبک دریاییتولید جلبک کلرلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی x بخوانید...