جاری حسود من نی نی سایت

جاری حسود من نی نی سایت

جاری حسود من نی نی سایت


جاری حسود

 

یکی از ارتباط هایی که عروس خانم پس از ازدواج باید برقرار نماید ، ارتباط با جاری است. رابطه جاری ها را نمی توان مثل رابطه عروس و مادرشوهر قضاوت کرد اما به طور میانگین رابطه بین جاری ها کاملا دوستانه نیست. این رابطه معمولا تحت تأثیر روابط آن ها با خانواده شوهر شکل می گیرد.

اگر خانواده همسر باسامان و اعضای خانواده دارای تعامل های هنجاری با یکدیگر باشند بین جاری ها نیز روابط مثبت ایجاد می شود اما اگر خانواده همسر نابسامان و آشفته و گسسته باشد و عروس خانواده ،رابطه خوبی با خانواده همسر برقرار نکند ، ناخودآگاه احساسات منفی نسبت به همه اعضای خانواده همسر از جمله جاری نیز به وجود می آید. اگر رابطه سالم و دوستانه ای بین شما و جاری تان وجود ندارد و فکر می کنید او به شما حسادت می کند ، با این بخش از سبک زندگی هلث کده همراه شوید.

در این بخش هلث کده دلایل و راهکارهای برخورد با جاری حسود را بررسی میکند. با ما باشید.

حسادت

رَشک یا حسادت احساسی است که هنگام کمبود نسبت به ویژگی، دستاورد یا داشته‌های برتر فردی دیگر روی می‌دهد و فرد حسود یا می‌خواهد که آن را داشته باشد یا آنکه می‌خواهد دیگری آن را نداشته باشد.

اقسام حسد

حسد سیاسی

در بعد سیاسی، ضربه‌ای که جوامع در حال توسعه و توسعه یافته متحمّل می‌شوند از حسادت کلان است. شدّت تأثیرات به حدّی است که شاکلهٔ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی جوامع را می‌شکند و روابط سیاسی نامناسب را شکل می‌دهد و شاهد این مدّعا وضع اسفباری است که گریبان گیر سیاست داخلی و خارجی ما شده‌است. روحیات هر ملّت هر چه باشد، فرهنگ و تمدّنشان هر چه قدر غنی تر باشد باز گرفتار این رذیله می‌شوند چه در ابعاد فردی و چه اجتماعی. در مناسبات سیاسی و روابط بین‌الملل چه در دوره‌های باستان و چه دوران جدید حسادت از عوامل اصلی ایجاد روابط بوده و هست. در دوره معاصر تاریخ ایران به خصوص دوره قاجار که رقابت قدرت‌های استعماری شدّت گرفته بود، شاهد حسادت حاکمان استعمار نسبت به کشور استعماری دیگر هستیم.

در دوره جدید رابطهٔ آمریکا با دیگر کشورها براساس اصل رقابت با روسیه به خصوص، و دیگر کشورها عموماً، استوار است. دولت انگلستان که هند را مستعمره خود کرده بود ترس فزاینده‌ای از نفوذ دیگر قدرت‌ها در ایران داشت زیرا ایران، گذرگاه و پل ارتباطی برای دستیابی به هند بود. با این شرایط اگر کشور ثالثی با ایران معاهده می‌بست انگلستان هم به دنبال امتیازی برای فرد بود یا تلاش می‌کرد امتیاز به دست آمدهٔ قدرت دیگر را لغو کند .(بااعمال فشار بر حکومت مرکزی ایران) هم‌اکنون در دوران پس از انقلاب اسلامی نیز در داخل ایران شاهد رقابت‌های ناشی از حسادت هستیم، بازتاب این تفکّر سیاسی، فشار بر مردم است و تاوانش را عموم مردم به خصوص قشر ضعیف و متوسط می‌پردازند و نفعش را بازاریان و سوداگران می‌برند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت خواستگار پولدار

مقاله در مورد حسادت شوهر را بررسی کنید.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

حسد اجتماعی

از منظر عمومی حسادت گروهی وسعت اختیارات یافته‌است، به‌طوری‌که توجّه عموم و خصوص در به‌کارگیری این صفت رذیله افزون شده‌است. تشکیل احزاب و داد اختیاراتِ به ظاهر قانونی به آن‌ها زمینهٔ مناسبی را برای حسادت فراهم کرده‌است و در قانون احزاب راهکار و مادّه قانونی مبنی بر نظارت خاص بر این رذیلهٔ اجتماعی وجود ندارد. زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی و مذهبی ما بسیار غنی است امّا منفعت طلبی‌های فردی و در معنای گستردهٔ آن، گروهی مانع به روز و شکوفا شدن این زیر ساخت شده‌است. ضعف اخلاق در جامعه و عدم رسیدگی به احوالات درون گروهی سازمان‌ها و جریان‌های سیاسی، اقتصادی و… فاجعه اخلاقی به بار آورده‌است و حسد بانام و شکل اسلامی یعنی رقابت حزبی، به خورد دیگران می‌رود ومردم جامعه ناچار به پذیرش و حداقل کنار آمدن باآن هستند.

مقاله ما در مورد درمان حسد را بخوانید.

منبع:ویکی پدیا

 

 

یکی از دلایلی که باعث می شود روابط بین جاری ها تیره و تار شود، رفتار خانواده همسر و رفتار خود همسر است.

علت تیره شدن روابط بین دو جاری چیست؟

 

علت تیره شدن روابط بین دو جاری

علت تیره شدن روابط بین دو جاری

رفتار غلط همسر

برخی از آقایان برای اینکه مشکلاتی که برادرشان داشته را تجربه نکنند ، سعی می کنند گربه را دم حجله بکشند و از همان ابتدای زندگی از همسر برادر خود و مشکلاتی که برای خانواده پیش آورده ، تعریف می کنند بدین ترتیب ذهنیت همسر خود را نسبت به جاری خود تغییر می دهند و اینگونه می شود که همسر او روابط خوبی با جاری خود برقرار نمی کند.

یکی دیگر از رفتارهایی که سبب می شود روابط بین جاری ها خوب نباشد این است که مرد مدام همسر برادرش را به رخ زن بکشد ، این امر باعث می شود زن به جاری خود حسادت کند.

رفتار اشتباه خانواده همسر

یکی از دلایلی که باعث می شود روابط بین جاری ها تیره و تار باشد ، رفتار خانواده همسر و رفتار خود همسر است. برخی از خانواده ها یکی از عروس های خود را دوست دارند و به دیگری بی اهمیت هستند و همین رفتار آن ها سبب حسادت عروس ها شده و بر تیره شدن روابط دامن می زند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  دیمیتر

در برخی از مواقع نیز که بین دو جاری روابط دوستانه برقرار است ، این روابط از نظر مادر شوهر و پدر شوهر پسندیده نیست زیرا آنها می پندارند جاری ها با هم دسیسه ای بر علیه شان انجام می دهند بنابراین رفتارهایی انجام می دهند که روابط بین دو جاری را تیره و تار نمایند.

مشکلات با همسر

برخی از خانم ها نیز به علت اینکه روابط خوبی با همسر خود ندارند و از او و خانواده اش ناراضی هستند ، با جاری خود نیز رفتارهای بدی انجام می دهند و دید منفی نسبت به او دارند هر چند او هیچ جای این ماجراها نیست.

افکار قدیمی و غلط

برخی از خانم ها نیز به علت افکار قدیمی خود ، نگاه متعصبانه و سوگیرانه ای نسبت به قوم همسرشان دارند و هیچ گاه خانواده شوهر و جاری را به چشم یک دوست نمی نگرند و فکر می کنند جاری آنها دشمنی است که هرگز نباید کنار هم قرار گیرند

نحوه صحیح رفتار با جاری حسود

 

نحوه صحیح رفتار با جاری حسود

نحوه صحیح رفتار با جاری حسود

از اهداف خود دور نشوید

اگر جاری شما از شما پیروی می کند ، به جای اینکه ناراحت شوید باید خوشحال باشید زیرا او در زندگی شما نقطه مثبت و موفقی مشاهده نموده که به آن غبطه می‎ خورد پس بیشتر از قبل روی اهداف و موفقیتهای مثبت خود تمرکز کنید تا بدین صورت خودتان قدم بزرگی در راه موفقیت بردارید و هم به جاری خود کمک کنید که الگوپذیری خود را در مسیر درست انجام دهد.

مسیر الگوپذیری او را تغییر دهید

اگر هر کاری که می کنید جاری شما همان کار را انجام می دهد و از شما الگو می گیرد کارهایی مانند کمکهای داوطلبانه در اجتماع، خلاقیت در کارهای هنری و هر کار مثبت و سازنده دیگری را انجام دهید تا توجه او به انجام این کارها جلب شود . اینگونه شما مسیر الگوپذیری او را تغییر داده اید و او را به سمت کارهای مثبت سوق داده اید و اینگونه خودتان نیز به آرامش خواهید رسید.

دائما به فکر رفتار اشتباه او نباشید

اگر جاری شما زندگی اش را بر مبنای استانداردهای شما قرار داده است به طوری که فکر می کنید به شما حسادت می کند ، علت این رفتار در او ممکن است خودکم بینی، کودکی سخت، مشکلات زندگی، نارضایتی از همسر باشد. پس دائما به فکر رفتار اشتباه او نباشید زیرا اینگونه شما دچار وسواس فکری مخربی میشوید . اگر علت رفتار او را بر این مبنا قرار دهید که او مشکلی داشته ، راحت تر می توانید با او کنار آیید و مدارا کنید.

آرامش خود را حفظ کنید

اگر جاری شما ، رفتارهای اشتباه انجام می دهد و شما را می رنجاند ، او در واقع قصد دارد که آرامش شما را برهم بزند و اعصابتان را به هم بریزد پس در هر شرایطی آرامشتان را حفظ کنید و به رفتارهای ایشان بی محلی کنید و هیچ واکنشی نشان ندهید.

هرگز انرژی و تمرکز خود را برای این مسائل هدر ندهید

اگر حسادت جاریتان اعصاب شما را بر هم ریخت ، به اعمال و گفتار ایشان اعتنایی نکنید و هرگز انرژی و تمرکز خود را برای این مسائل هدر ندهید . همیشه سعی کنید عزت نفس خود را حفظ کنید و همسر خوبی برای شوهرتان و عروس نمونه ای برای خانواده اش باشید تا رفتار و کارهای جاریتان جایگاه شما را نزد آنها تغییر ندهد.

رفتار خود را باز بینی کنید

به رفتارهایی که با جاری تان داشته اید فکر کنید و از خودتان بپرسید آیا رفتار شما باعث شعله ¬ور شدن هر چه بیشتر حسادتش شده و یا می¬شود؟آیا خواسته و یا ناخواسته کاری نکرده¬اید که احساس تحقیر کرده و یا قصد ضربه زدن به شما پیدا کند؟ اگر متوجه شدید که علت رفتارهای جاری تان ، خودتان هستید هر چه سریعتر رفتار خود را تغییر دهید و با او صمیمی و فروتن باشید و ارزشش را نزد خود و دیگران بالا ببرید.

مدارا کنید

هرگز در برابر او احساسات منفی و غیرقابل کنترل خود را بروز ندهید و با او مدارا نمایید. احترام خودتان را حفظ کنید و در حد ضرورت رفت و آمد کنید و اجازه دهید گذر زمان همه چیز را کم کم تغییر دهد.

چگونه از جاری ها، دوست بسازیم؟

قالب های فکری قدیمی را دور بیندازید و دست دوستی به طرف جاریتان دراز کنید و در صورت نشان ندادن رفتار دوستانه ، باز هم محبت کنید و به او فرصت بدهید تا بتواند افکار قدیمی اش را کنار بگذارد و رفته رفته حسن نیت و محبت شما را درک کند و به این نتیجه برسد که هیچ چیزی ارزش دشمنی را ندارد و دنیا جای دوستی صمیمانه است.

سخنی با جاری ها

بهتر است تفکرات غلط و قدیمی خود را کنار بگذارید و به جاری خود نگاه دوستانه داشته باشید تا از رفتارهای او خیلی دلگیر نشوید . با خود فکر کنید که اگر این رفتاری که جاری شما انجام داده ، را دوستتان و یا یکی از افراد خانواده تان انجام می داد از دست او ناراحت و دلگیر می شدید.
اگر به هیچ وجه جاریتان حسادت خود را کنار نگذاشت ، بدانید ، دودی که از آتش خرمن حسادت برمی خیزد نخست چشم حسود را میسوزاند بعد به دیگران سرایت میکند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تفاوت مراقبه و مدیتیشن x بخوانید...