حاجت گرفتن از ایه الکرسی در نی نی سایت

حاجت گرفتن از ایه الکرسی در نی نی سایت

حاجت گرفتن از ایه الکرسی در نی نی سایت


 

حاجت روایی با آیه الکرسی

ختم آیت الکرسی برای گرفتن  حاجت، برای رزق و روزی، برای جلب محبت و عشق، برای حاجات مهم و غیره. در روایات و احادیث خواندن آیت الکرسی برای حاجات خیلی تاکید شده است. در این پست هلث کده قصد داریم چند روش ختم آیت الکرسی را بیان کنیم.

آیه الکرسی

آیَتُ الکُرسی، نام چند آیه از قرآن است که به عقیده مسلمانان خواندن آن بسیار ثواب داشته و شخص را از بلایا دور می‌کند. شیعیان در نماز وحشت آن را می‌خوانند.

کدام آیه قرآن

طبق اکثریت روایات و احادیث و منابع، آیه ۲۵۵ از سوره بقره قرآن است. هر چند در بعضی روایات آمده‌است که علاوه بر آیه ۲۵۵، بهتر است آیات ۲۵۶ و ۲۵۷ سوره بقره هم خوانده شود. همچنین طبق نظر بیشتر مراجع شیعه، در نماز وحشت بهتر است هر سه آیه تلاوت شود.

پیرامون واژه

در متون اسلامی برای «کُرسی» معانی زیر نظر گرفته شده‌است:

  • علم الهی: کرسی همان جسم بزرگ کیهانی است که زمین، خورشید و آسمان و نیز سایر اجزای آسمان را در بر می‌گیرد.
  • جسم بزرگ کیهانی: کرسی را می‌توان همان یک جسم و جرم بزرگ کیهانی تصور کرد که تمام اجزایی که در آسمان و زمین است در آن جای می‌گیرد که از علی بن ابیطالب نقل شده‌است که آسمان و زمین و تمام موجودات در داخل این کرسی قرار دارند که چهار فرشته به فرمان خدا آن را حمل می‌کنند.
  • قدرت و سلطنت الهی: کرسی همان جهان هستی است که این جهان تماماً تحت سلطه خدا بوده و هیچ‌کس از دایره قدرت او خارج نمی‌شود و بدون اذن او هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود.
  • عرش: در لغت همان کرسی است که عرش در فارسی به معنی رکن و اساس هر چیز یا سقف خانه گفته می‌شود؛ بنابراین با توجه به این دو تعریف در مورد کرسی و عرش مشخص می‌شود که کرسی ظاهر و عرش باطن هر چیز را گویند.

متن آیت‌الکرسی

متن آیت‌الکرسی که آیه ۲۵۵ سوره بقره است و همچنین آیات ۲۵۶ و ۲۵۷ سوره بقره به قرار زیر است:

«اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَ لاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَ لاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَ الأَرْضَ وَ لاَ یَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ (۲۵۵) لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَ یُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَیَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ (۲۵۶) اللّهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُواْ یُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّوُرِ وَالَّذِینَ کَفَرُواْ أَوْلِیَآؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَی الظُّلُمَاتِ أُوْلَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ (۲۵۷)»

«خدای یکتاست، که جز او خدایی نیست، او زنده و جاودانه است، هرگز او را خواب فرا نمی‌گیرد تا چه رسد که به خواب رود، اوست مالک آنچه در آسمانها و زمین است، کیست آن کس که جز به اذن او در پیشگاهش شفاعت کند؟ علم او محیط است به آنچه پیش نظر خلق آمده و آنچه سپس خواهد آمد، و خلق به هیچ مرتبه از علم او احاطه نتوانند کرد مگر به آنچه او خواهد. قلمرو علمش از آسمانها و زمین فراتر، و نگهبانی زمین و آسمان بر او آسان و بی زحمت است، و او والامرتبه و با عظمت است. (۲۵۵) کار دین از روی اجبار نیست (یا هیچ اجباری در دین نیست)، تحقیقا راه هدایت و ضلالت بر همه کس روشن گردیده، پس هر کس از راه کفر و سرکشی دیو راهزن، برگردد، و به راه ایمان به خدا روی بیاورد، بدون شک، به طنابی محکم و استوار چنگ زده‌است که هرگز نخواهد گسست؛ و خداوند (به هر چه خلق در دل گویند) شنوا و داناست. (۲۵۶) خدا یاری دهنده اهل ایمان است، که آنان را از تاریکیهای جهل و نادانی به سوی روشنایی می‌برد و آنان که راه کفر را انتخاب کرده‌اند یارانشان، شیاطین و دیوهایند که آنان را از روشنایی به سوی تاریکیها به در می‌برند، این گروه اهل آتشند که در آن همیشه خواهند بود. (۲۵۷)»

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ختم بسم الله برای حاجت روایی نی نی سایت

از مطالب زیر هم دیدن کنید

علت نامگذاری

علت نامگذاری ایت الکرسی بخاطر این است که تنها موردی که در قرآن از کرسی خداوند آمده‌است و آن همین آیه ۲۵۵ سوره بقره است: «وَسِعَ کُرْسیُّهُ السَّموٰاتِ وَ الْاَرَضَ: کرسی او به پهنای آسمانها و زمین است» این آیه در زمان پیامبر اسلام نیز به آیةالکرسی معروف بوده‌است.

اهمیت آیت‌الکرسی

شهرت آیه ۲۵۵ سوره بقره به آیت‌الکرسی، به صدر اسلام بر می‌گردد. ترسیم رابطهٔ خداوند با آفریدگانش به ویژه انسان و جامعیت این ترسیم در آیت‌الکرسی، موجب امتیاز این آیه بر دیگر آیات شده و مفسران را واداشته است تا با اهتمامی ویژه، به شرح آن بپردازند یا در این باره نوشته‌های مستقلی بنگارند.

اهمیت آیت‌الکرسی

اهمیت آیت‌الکرسی

احادیثی در فضیلت قرائت آیت الکرسی

در حدیثی از پیامبر اسلام، محمد خطاب به علی ابن ابیطالب چنین آمده‌است:

یا علی، این آیه را به فرزندان، همسایگان و همگان بیاموز چرا که این آیه از تمام آیات نازل شده باعظمت‌تر است.

در حدیثی از علی ابن ابیطالب چنین آمده‌است:

بر مسلمان لازم است که شب را به پایان نیاورد مگر آنکه آیت‌الکرسی را بخواند و اگر می‌دانستید که آیت الکرسی چیست و در آن چیست، هرگز آن را رها نمی‌کردید.

در حدیثی از محمد چنین آمده‌است:

آیت‌الکرسی از گنجینه‌ای در زیر عرش به من عطا شده‌است و قبل از من به هیچ پیغمبری چنین عطائی نشده‌است.

در حدیثی از پیامبر اسلام چنین آمده‌است:

بر تو باد به قرائت آیت‌الکرسی که در هر حرف آن هزار برکت و هزار رحمت است.

در حدیثی از محمد باقر امام پنجم شیعیان چنین آمده‌است:

کسی که بعد از وضو آیت‌الکرسی بخواند خداوند ثواب چهل سال عبادت را به او عنایت می‌فرماید و چهل درجه او را بالا می‌برد و چهل حورالعین را به تزویج او درمی‌آورد.

در حدیثی از محمد خطاب به علی ابن ابیطالب چنین آمده‌است:

آنگاه که از منزل در پی حاجتی بیرون شدی آیت‌الکرسی تلاوت کن، زیرا موجب برآورده شدن حاجت می‌باشد.

در حدیثی از حسن عسکری امام یازدهم شیعیان آمده‌است:

آنگاه که در سفر احتمال خطر دادی، قبل از سفر سوره‌های حمد، معوذتین، آیت‌الکرسی و قدر را بخوان.

منبع:ویکی پدیا

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ختم ذکر یونسیه نی نی سایت

ختم آیت الکرسی دارای فواید زیادیست که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

کثرت رزق و روزی
دوری از فقر
قبولی نزد خلایق و محبت نزد خلایق
ابطال اسحار
از بین بردن عوارض موجودات ماورایی
تحصین و حفظ
دور کردن شر دشمنان
تقویت روحانیت
تقویت کشف و بصیرت
نافع برای رسیدن به عرفان

 

 

فواید ایه الکرسی

فواید ایه الکرسی

 

دستور اول ختم ایه الکرسی

ابتدای عمل روز پنج شنبه است و برای یک هفته ادامه می یابد. روز پنجشنبه بعد از نماز عشاء دو رکعت نماز بخوانید به نیت ختم آیت الکرسی آیت الکرسی را به تعداد ۱۴۲مرتبه می خوانیم این روند ادامه دارد تا روز هفتم که آیت الکرسی را ۱۴۸ مرتبه می خوانیم سپس هزار مرتبه ذکر یا الله می گوییم.

 

دستور دوم ختم آیت الکرسی برای مهر و محبت بین زوجین و حلال خود:

خواندن آیت الکرسی برای حاجات مهم از جمله ایجاد مهر و محبت حلال بسیار مجرب است.

در کتاب منهاج العارفین که به نقل از کتب معتبر دیگر مذکور بود که آیه الکرسی را در هفت روز قبل از طلوع صبح قبل از اینکه با کسی حرفی بزنید بعد از نماز صبح رو به سمت قبله یازده بار بخوانید و در ما بین دو عین(یشفع+عنده) صلح و آشتی و محبت بین زوجین و برادران و خواهران را نیت کنید. که صد البته مودت و محبت ایجاد خواهد شد. مشروط بر اینکه در امر حلال باشد.

دستور سوم ختم آیت الکرسی برای گشاده روزی و دوری از فقر:

آیه الکرسی را به عدد ابجد نام خودت باید بخونی و تا سه روز باید این عمل را انجام دهی
مثلا نام حمید که عدد ابجد آن ۶۲ است و شما باید روزی ۶۲ بار به مدت سه روز ایه الکرسی را بدون وقفه بخوانید به نیت افزایش روزی و مال و دوری از فقر اگه این عمل را با اداب ان تا سه روز انجام دهید درهای فتح بر شما گشاده میشود و سعادت به شما رو میاره و فقر از زندگیتون دور خواهد شد.

 

 

دستور چهارم ختم آیت الکرسی برای تسخیر قلوب:

اگر قصد دارید محبت کسی را به سوی خودتان جلب کنید یا این که کار مهمی دارید که قرار است یک نفر برای تان انجام دهد می توانید با استفاده از ختم ایه الکرسی به مراد دلتان برسید.

ختم آیه الکرسی برای به دست آوردن دل افراد به این صورت است که:

در روز اول ماه قمری یک صلوات و یک بار آیه الکرسی را می خوانید.

در روز دوم دو صلوات و دو بار آیه الکرسی را می خوانید.

در روز سوم سه صلوات و سه بار آیه الکرسی را می خوانید.

این روند را ادامه می دهید و هر روز یک عدد به تعداد صلوات ها و آیه الکرسی ها اضافه می کنید تا به روز آخر ماه می رسید. اگر ماه قمری ۲۹ روز بود در روز آخر ۲۹ صلوات و ۲۹ بار آیه الکرسی را می خوانید و اگر ماه قمری ۳۰ روزه بود ۳۰ صلوات و ۳۰ بار آیه الکرسی را می خوانید.

در این ختم، آیه الکرسی را تا قسمت «وَ هُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ» می خوانید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  ذکر های معجزه گر نی نی سایت

 

دستور پنجم ختم آیت الکرسی برای حاجات مهم:

اگر کسي را مهمي روي دهد بخواهد زود انجام و حل شود به صحرا رود که در آنجا هيچ کس نباشد خطي بر گرد خود بکشد روبه قبله با وضو با کمال خضوع و خشوع در آن دايره بنشيد و ۷۰ بار آيت الکرسي را تا هوالعلي العظيم بخواند بدون شک در همان رزو جاجتش برآورده مي شود به تجربه رسيده است.

 

دستور ششم ختم آیت الکرسی بطریقه ده وقف:

 

از کتاب آیت الکرسی طلسم عظیم القدر حاج نصر بروجردی در کتب معتبره از کتابهای علما شیعه به نظر رسیده که در این آیه شریفه ده وقف است که هر کسی در وقت خواندن آن ده وقف را بجا بیاورد و سپس دعا کند دعای او مستجاب است.

و قاعده به این نحو است. ابتدا از انگشت کوچک دست راست شروع کرده و بهر وقف یک انگشت را گره کند و به انگشت ابهام دست چپ ختم کنید

بین دو عین { یَشْفَعُ (ذکر حاجت) عِنْدَهُ } هر حاجت خیری که بخواهد از خداوند متعال طلب کند و در میان دو میم { یَعْلَمُ (ذکر حاجت) مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ } آنچه که در مقوله دفع شر باشد طلب کند

و چون ده وقف تمام شود سه مرتبه سوره الم نشرح و سه مرتبه سوره قل هو الله احد را خوانده و سه بار صلوات بفرستید

سر به سوی آسمان کرده و ده بار سوره حمد را بخوانید به این روش که بعد از اتمام هر حمد یک انگشت گره کرده را بگشائید ابتدا از انگشت ابهام دست چپ شروع کرده و به انگشت کوچک دست راست که ابتدای گره کردن او بوده است (عکس گره کردن انگشتان باید عمل کنید ) بعد از فتح تمام انگشتان به آسمان نظر کرده و بدمید و حاجت خود را از خالق خود طلب کنید به اجابت نزدیک است ( انشالله )

 

در بعضی از کتابها طریقه عمل را چهل روز ذکر کرده اند و به جهت قضاء حاجات تخلف ندارد و مواضع ده وقف از این قرار است

۱ – اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُو
۲-الْحَیُّ الْقَیُّومُ
۳ – لاَ تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَلاَ نَوْمٌ
۴ – لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأَرْضِ
۵ – مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ
۶ – یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ
۷ – وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء
۸ – وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ
۹ – وَلاَ یَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا
۱۰ – وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ
کتاب آیت الکرسی طلسم عظیم القدر حاج نصر بروجردی ( صفحه ۱۵۶)

 

 

متن آیت الکرسی

اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَهٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الأَرْضِ

مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ

مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ یَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ

***

لاَ إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ فَمَنْ یَکْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللّهِ

فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَهِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ

***

اللّهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُواْ یُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّوُرِ وَالَّذِینَ کَفَرُواْ

أَوْلِیَآؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُم مِّنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمَاتِ أُوْلَئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ختم بسم الله برای حاجت روایی نی نی سایت x بخوانید...