حجامت با زالو درمانی

حجامت با زالو درمانی

حجامت با زالو درمانی


حجامت با زالو درمانی

حجامت با زالو درمانی یکی از روش های طب سنتی برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری هاست که امروزه طرفداران و مشتاقان زیادی در سراسر کشور دارد.

حجامت با زالو

زالو به عربی « عَلَق » و از نرم‌تنان آبزی است که در شالیزارها و مرداب زندگی می‌کند.

جانورشناسان تا کنون ۶۵۰ نوع زالو را شناسایی کرده‌اند که برخی از انواع زالو بسیار سمی و خطرناک هستند و بعضی از انواع زالوها مفید و آثار درمانی ارزنده‌ای دارند که ما در این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم.

خاصیت درمانی زالو در بزاق دهان او است که ماده ضد انعقاد خون به نام هیرودین است و موجب رقیق شدن خون و باز شدن گرفتگی رگها و در نتیجه افزایش خون‌رسانی به مغز و بدن می‌شود.

به عقیده بعضی کارشناسان ۱۰۰ نوع ماده ویژه با اثرات درمانی گوناگون توسط زالو در خون ترشح می‌شود و مورد توجه پزشکان و جراحان قرار گرفته است و در اروپا و آمریکا در موارد گرفتگی رگهای قلب، گرافتهای پوستی و زیبایی پوست و جراحی قلب و پیوند اعضا و تقویت سیستم دفاعی بدن از آن استفاده می‌شود.

زالو بیشتر از حجامت خون و مواد را از عمق بدن بیرون می‌کشد . زالو برای اینکه بتواند خونخواری کند باید مانع لخته شدن خون بشود برای این کار بزاق خود را همزمان با مکیدن به داخل محل تزریق می‌کند بنابراین بدن بیمار از خواص بزاق زالو نیز بهره‌مند می‌گردد.

پروفسور ایوالید از دانشگاه شهر مون پلیه فرانسه می‌گوید: هنوز تمامی اسرار و خواص فیزیکی و درمانی زالو کشف نشده است پیش بینی می‌شود حدود یکصد ماده موثره با اثرات درمانی مختلف در بزاق زالو موجود باشد. بسیاری از این مواد تا به حال کشف و شناسایی شده وحتی فرمول شیمیایی و خواص آن بیان شده است.

بیماری‌های قابل درمان با زالو درمانی

بیماری‌های پوستی:

درمان بیماری‌های پوستی یک از موارد درمانی مهم و ممتاز در زمینه زالو درمانی می‌باشد.

اسپاسم و دردهای عضلانی:

با زالو اندازی روی مناطق دردناک می‌توان درد را کاهش داد و اسپاسم را مرتفع نمود.

بیماری‌های دستگاه حرکتی:

بیماری‌های دستگاه حرکتی شایع‌ترین بیماری زمان حاضر می‌باشد که این روش می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت درمان عفونت رحم

تورم چشم‌ها:

 زالودرمانی نتایج موفقیت‌آمیزی در درمان تورم‌های چشمی داشته‌ است.

بیماری‌های قلبی و عروقی:

تنگی عروق سیاهرگی مربوط به گشادی رگ می‌شود که اغلب بر اثر تضعیف بافت پیوندی می‌باشد که استفاده از این روش برای درمان آن کمک‌کننده است.

اختلال گردش خون:

 اختلال گردش خون دست و پا (دست و پای سرد) به وسیله زالو در محدوده ستون مهره‌ها قابل درمان است.

صدمات:

 زالو درمانی موقعیت خوبی را در درمان کوفتگی صدمات، خون مردگی و ورم کسب کرده‌ است.

بیماری‌های گوش:

۲ الی ۴ زالو پشت هر گوشی در فواصل زمانی می تواند اثربخش باشد.

عوارض دیابت:

 برطرف کردن عوارضی که بیماری دیابت یا قند خون بالا بر روی چشم‌ها و پاها بر جای می‌گذارد.

سردرد و سینوزیت مزمن:

 در سردردهای شدید و همچنین عفونت سینوس‌ها درمان با این روش کارساز است.

نقرس:

کاهش درد شدید پاها در اثر بیماری نقرس

واریکوسل:

از بین بردن عوارض مربوط به واریکوسل بیضه‌ها و درمان ضعف اسپرم مردان

واریس:

 درمان پیچ‌خوردگی رگ‌ها یا همان واریس پا

حجامت صورت با زالو

کافی است سری به سایتهای معتبر اینترنت ، مجلات معتبر پزشکی و مطب پزشکان زالو درمان  بزنید تا متوجه اهمیت استفاده از زالو در زیبایی پوست بشوید. رفته رفته در جهان رشته ای به نام زیبایی پوست با زالو تأسیس خواهد شد. چون اثرات معجزه گر این موجود خونخوار در رفع جوش ها ،آکنه، لک و چروک اثبات شده و یکی از بهترین داروهای شفا دهنده  پوست است. زالو علاوه بر اینکه بیماری های پوستی مثل : اگزما، قارچ، آلوپسی هاو… را درمان می کند نقش بسیار مهمی در زیبایی پوست دارد.

زالودرمانی برای پوست

هر نوع تیرگی در پوست از نظر طب طبیعی و سنتی به دلیل افزایش سودا وصفرای است و یا به عبارت عامیانه تر ناشی از کثیفی خون است. زالو درمانی باعث دفع خون کثیف و یا همان سودا می شود، که این کار بوسیله نقش خون خواری زالو انجام می شود، اما بزاق زالو با افزایش جریان خون در سطح پوست (بخصوص خون سالم و روشن) که بهترین غذای پوست است باعث شفافیت و زیبایی پوست می شود که این کار بوسیله بزاق زالو انجام میگیرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قطره سنکل

ابو علی سینا (دانشمند بزرگ ایرانی و پدر پزشکی دنیا ) در فصل پوست و زیبایی، کتاب قانون در طب خود می نویسد: یکی از بهترین روش ها برای زیبائی و سلامت پوست آن است که ابتدا خون تمیز و سالم در بدن تولید شود بعد از این خون بوسیله ی یک داروی طبیعی مثلاً انجیر یا زعفران به سطح پوست برسد و از طرفی خون کثیف از پوست دور می شود.

زالو هر سه این وظایف را به نحو احسن انجام می دهد و با کمک بزاق خود در درمان مثلاً جوش صورت علاوه بر انجام وظایفی که گفته شد نقش ضد التهابی و ضدباکتریائی دارد و هر نقطه از بدن که آکنه داشته باشد بوسیله ی زالو به راحتی درمان می شود.

زالو درمانی

چون زیبائی پوست کار حساس و مهمی است پزشک زالو درمان هم باید حساسیت ویژه ای در کار خود نشان دهد، نخست آنکه زالوهای ریزتر را برای پوست انتخاب کند؛ چرا که هر چه زالو ریزتر و تعداد آن بیشتر باشد شفافیت پوست بیشتر و بهتر می شود.

از طرفی دغدغه ی بجای ماندن محل گزش از بین می رود، امکان دارد محل گزش زالوهای بزرگ روی پوست بماند.  لذا  بهتر است  زالو درمان در افرادی که سبزه هستند حتماً دقت بیشتری داشته باشد؛ زیرا محل گزش زالو به دلیل صفرای موجود در پوست محل گزش زالو شاید دیرتر از بین برود محل های زالو درمانی در پوست برای زیبائی هم مهم است ، مثلاً بهتر است که برای افرادی که می خواهند برای زیبائی صورت زالو درمانی انجام دهند ،وقتی  می خواهیم صورت را زالو درمانی کنیم ابتدا زیر چانه ، پشت گوش ها و یا کنار صورت را زالو درمانی کنیم  و  بعد اگر مشخص شد پوست شخص مشکلی ندارد مستقیم روی لک ، جوش یا چروک صورت زالو درمانی  را انجام دهیم .

فرق حجامت با زالو درمانی

پاسخ به این سوال که فرق زالو انداختن با حجامت کردن در چیست مستلزم آگاهی به این دو روش خون گیری از بدن است.
این دو روش در خارج شدن خون آلوده از بدن تقریبا مشابه هستند ولی فرق مهم آن ها در ورود مواد دارویی بزاق زالوی طبی سبز در هنگام زالو درمانی به جریان خون انسان است.
در بزاق زالوی طبی سبز بیش از ۱۰۰ ترکیب دارویی بی نظیر و مفید برای انسان وجود دارد که آثار درمانی زالو انداختن را صد ها برابر حجامت می کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تعطیلات رویایی ما بسیار شیرین است

این مواد دارویی ویژه با تاثیراتی که بر روی خون انسان می گذارند بیماری ها و مشکلات متعددی را در انسان به سهولت درمان می کنند.

برخی از بیماری هایی که توسط این ترکیبات دارویی درمان می شوند عبارتند از:

سکته های قلبی و مغزی، میگرن، سینوزیت، واریس، اعتیاد به مواد مخدر و الکلیسم، واریسکول، زود انزالی، جوش های پوستی چرکی و غیر چرکی، هموروئید، دیابت و بسیاری از بیماری های دیگر را می توان نام برد.

در حجامت کردن خون با مکش مصنوعی توسط بادکش کردن از مویرگ های سطحی بدن خارج می شود.

روش دیگری نیز در طب سنتی برای خون گیری وجود دارد که فصد (رگ زدن) نامیده می شود.
در روش اخیر خون های آلوده بدن از یکی از رگ های اصلی بدن و با فشار ضربان قلب خارج می گردد.
این روش ۴۰ برابر حجامت کردن قدرت درمانی دارد و آثار درمانی بسیار بیشتری دارد.

روش سوم خون گیری از بدن در طب سنتی انجام زالو درمانی است که ۱۰ برابر فصد کردن و ۴۰۰ برابر حجامت قدرت درمانی دارد.
اما فرق زالو انداختن با حجامت کردن در چیست که قدرت درمانی آن ها اینقدر متفاوت است؟
اگر چه خروج خون آلوده توسط زالوی طبی از اعماق بدن صورت می گیرد و زالوی طبی سبز فقط خون آلوده بدن را می خورد ولی تفاوت اصلی را مواد دارویی زالوی طبی سبز ایجاد می کنند.

زالوی طبی سبز با موادی که به خون وارد می کند باعث می شود خون کاملا رقیق و روان شده و رگ های بدن گشادتر شوند و تمام آلودگی های خون از بین بروند و تسکین عمومی در بدن ایجاد گردد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گیاه افتیمون x بخوانید...