حجامت صورت

حجامت صورت

حجامت صورت


حجامت صورت

حجامت صورت یکی از راه های طب سنتی برای زیبا سازی و جوان سازی پوست صورت است. حجامت صورت برای از بین بردن چین و چروک های صورت نیز بسیار مفید است. برای اطلاعات بیشتر ما را همراهی کنید.

حجامت صورت چه فوایدی دارد

اساس کار حجامت صورت مانند حجامت بدن است، اگرچه در برخی موارد با یکدیگر متفاوت می‌باشند. فنجان‌‌های استفاده شده در حجامت صورت معمولا نرم‌تر و کوچک تر می‌باشند.
این فنجان‌ها‌ به آرامی پوست صورت را به داخل می‌کشند. این عمل باعث می‌شود که جریان خون در پوست صورت افزایش یابد و باعث جوان سازی پوست صورت می‌گردد.

با گذشت زمان با فرایند حجامت صورت، پوست صورت بهبود پیدا می‎کند و خطوط، چین و چروک‌‌های پوست کاهش می‎یابد. از طرفی حجامت بدن می‌تواند برای کاهش دردهای بدن موثر واقع شود.

نشانه‌‌های ناشی از فنجان‌ها‌ پس از گذشت چند روز از بین خواهند رفت، اما نکته مهم آن است که عمل حجامت هدف خاصی را دنبال می‌کند و آن تولید مجدد بافت‌‌های سلولی و افزایش گردش خون در بدن است.

بیشتر بدان، بیشتر بخوان

روش کار حجامت

با مکش پوست داخل فنجان‌ها، بافت‌‌های اطراف پوست با خون تازه پر می‌شوند و این مسئله باعث تشکیل رگ‌‌های خونی جدید می‌گردد.

مکش پوست درون فنجان‌ها‌ و سپس ایجاد خلاء در آن‌ها‌ باعث ایجاد یک التهاب مفید می‌شود که پس از آن با ایجاد شکاف و خون‌‌های خارج شده، پزشک برای پانسمان آن اقدام می‌کند.

نکاتی که درباره حجامت صورت بهتر است بدانید:

حجامت صورت و بدن مزایای زیادی دارد از جمله مزیت‌‌های حجامت عبارتند از:

  • افزایش گردش خون
  • افزایش گردش اکسیژن در لایه‌‌های پوستی
  • تقویت پوست
  • تحریک سلول‌‌های سازنده کلاژن
  • بستن تنش‌‌های عضلانی
  • روشن شدن و شفاف سازی پوست
  • کاهش ظاهر زخم‌ها، خطوط ظریف و چین و چروک‌‌های پوست
  • جذب بهتر مواد مغذی و مواد مناسب پوست
  • تنظیم چربی پوست
بیشتر بخوان بیشتر بدان  تعبیر خواب مورچه

کبودی‌‌های ناشی از حجامت صورت

حجامت صورت نباید منجر به ایجاد کبودی در صورت گردد. با این حال در شرایطی ممکن است که در فرایند حجامت صورت کبودی نیز رخ دهد، این اتفاق ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که فنجان برای مدت زمان طولانی بر روی پوست صورت باقی بماند.
در عرض پنج ثانیه نگه داشتن فنجان روی پوست صورت ممکن است این عمل منجر به کبود شدن صورت گردد، بنابراین بهتر است در حین انجام فرایند حجامت بر روی پوست صورت فنجان دائما در حرکت باشد.

ممکن است در فرایند حجامت صورت عوارض جانبی و خطراتی رخ دهد. اگرچه حجامت صورت به صورت کلی یک فرایند ایمن و بدون ریسک است، با این حال ممکن است عوارض جانبی جزئی نیز در این فرایند وجود داشته باشد. البته این مسائل و مشکلات پس از گذشت زمان می‌تواند کاملا برطرف گردد.

ممکن است، در حین انجام فرایند حجامت و یا پس از آن علائمی مانند سرگیجه، علائم سرماخوردگی، حالت تهوع و یا عرق سرد را تجربه کنید.

پس از فرایند حجامت، در صورتیکه پوست صورت دچار التهاب شود، بهتر است از استفاده از هرگونه ماسک و یا داروهای دیگری برای کاهش التهاب و بدون تجویز پزشک خودداری کنید.

حجامت صورت با زالو

زالو درمانی و یا هیرودوتراپی از روشهای درمانی در طب سنتی است که این روزها در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد . بد نیست بدانید که زالو درمانی و زیبایی پوست  رابطه ای قوی با یکدیگر دارند و زالو درمانی می تواند برای ما پوستی زیبا و شفاف را به همراه داشته باشد.

زالو علاوه بر اینکه بیماری های پوستی مثل : اگزما، قارچ، آلوپسی هاو… را درمان می کند نقش بسیار مهمی در زیبایی پوست دارد.

هر نوع تیرگی در پوست از نظر طب طبیعی و سنتی به دلیل افزایش سودا وصفرای است و یا به عبارت عامیانه تر ناشی از کثیفی خون است. زالو درمانی باعث دفع خون کثیف و یا همان سودا می شود، که این کار بوسیله نقش خون خواری زالو انجام می شود، اما بزاق زالو با افزایش جریان خون در سطح پوست (بخصوص خون سالم و روشن) که بهترین غذای پوست است باعث شفافیت و زیبایی پوست می شود که این کار بوسیله بزاق زالو انجام میگیرد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  حمید درخشان قایقران

ابو علی سینا (دانشمند بزرگ ایرانی و پدر پزشکی دنیا ) در فصل پوست و زیبایی، کتاب قانون در طب خود می نویسد: یکی از بهترین روش ها برای زیبائی و سلامت پوست آن است که ابتدا خون تمیز و سالم در بدن تولید شود بعد از این خون بوسیله ی یک داروی طبیعی مثلاً انجیر یا زعفران به سطح پوست برسد و از طرفی خون کثیف از پوست دور می شود.

زالو هر سه این وظایف را به نحو احسن انجام می دهد و با کمک بزاق خود در درمان مثلاً جوش صورت علاوه بر انجام وظایفی که گفته شد نقش ضد التهابی و ضدباکتریائی دارد و هر نقطه از بدن که آکنه داشته باشد بوسیله ی زالو به راحتی درمان می شود.

خواص زالو

۱- خاصیت بی‌حس‌کنندگی :

باعث کاهش درد موضعی هنگام نیش زدن می‌شود که عمدتاً به دلیل وجود ماده هیرودین ( Hirudin ) است.

۲- خاصیت گشادکنندگی عروق :

به دلیل وجود ماده هیستامین است.

۳- خاصیت ضدانعقادی :

به دلیل وجود آنزیم هیالورونیداز موجود در بزاق زالو است. این آنزیم خاصیت آنتی بیوتیکی و حل کردن موکوس بسیار قوی دارد به طوری که در درمان گلوکوم هم بسیار موثر است.

۴- خاصیت آنتی بیوتیکی :

این خاصیت اخیراً مورد توجه بسیاری قرار گرفته و بر بیماری‌های ناشی از استاف طلایی و میکروب سل و اسهال خونی و دیفتری موثر است.

۵- خاصیت ضدالتهابی و ضدلخته‌ای

حجامت صورت برای رفع جوش

محمد مهدی حاج عبدالحمید متخصص پوست اظهار داشت: حجامت هیچ گونه تاثیری در برطرف کردن جوش‌های صورت ندارد، چرا که جوش‌های صورت به سه گروه متوسط، خفیف و شدید تقسیم بندی می‌شوند و درمان هر کدام متفاوت است.

این متخصص پوست ادامه داد: بهترین راه درمان برای نوع شدید با توجه به در نظر گرفتن شرایط بیمار و توضیحات لازم، داروی راکوتان است. جوش متوسط با آنتی بیوتیک‌های خوراکی و درمان‌های موضعی و جوش‌های خفیف تنها با درمان های موضعی درمان می‌شوند.

حاج عبدالحمید افزود: در واقع بیمارانی داشته‌ایم که ابتدا برای درمان جوش‌ها به حجامت روی آورده اند، این درحالی است که با توجه به برطرف نشدن این عارضه، به متخصص پوست مراجعه کردند تا تحت درمان اصولی قرار گیرند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تعبیر خواب هویج

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشخصات سگ جک راسل تریر x بخوانید...