حسودی به بارداری نی نی سایت

حسودی به بارداری نی نی سایت

حسودی به بارداری نی نی سایت


 

حسادت به بارداری جاری

در این بخش از هلث کده به بررسی حسد و راه های جلوگیری از حسادت به بارداری جاری  می پردازد.با ما همراهی کنید.

حسادت

رَشک یا حسادت احساسی است که هنگام کمبود نسبت به ویژگی، دستاورد یا داشته‌های برتر فردی دیگر روی می‌دهد و فرد حسود یا می‌خواهد که آن را داشته باشد یا آنکه می‌خواهد دیگری آن را نداشته باشد.

اقسام حسد

حسد سیاسی

در بعد سیاسی، ضربه‌ای که جوامع در حال توسعه و توسعه یافته متحمّل می‌شوند از حسادت کلان است. شدّت تأثیرات به حدّی است که شاکلهٔ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی جوامع را می‌شکند و روابط سیاسی نامناسب را شکل می‌دهد و شاهد این مدّعا وضع اسفباری است که گریبان گیر سیاست داخلی و خارجی ما شده‌است. روحیات هر ملّت هر چه باشد، فرهنگ و تمدّنشان هر چه قدر غنی تر باشد باز گرفتار این رذیله می‌شوند چه در ابعاد فردی و چه اجتماعی. در مناسبات سیاسی و روابط بین‌الملل چه در دوره‌های باستان و چه دوران جدید حسادت از عوامل اصلی ایجاد روابط بوده و هست. در دوره معاصر تاریخ ایران به خصوص دوره قاجار که رقابت قدرت‌های استعماری شدّت گرفته بود، شاهد حسادت حاکمان استعمار نسبت به کشور استعماری دیگر هستیم.

در دوره جدید رابطهٔ آمریکا با دیگر کشورها براساس اصل رقابت با روسیه به خصوص، و دیگر کشورها عموماً، استوار است. دولت انگلستان که هند را مستعمره خود کرده بود ترس فزاینده‌ای از نفوذ دیگر قدرت‌ها در ایران داشت زیرا ایران، گذرگاه و پل ارتباطی برای دستیابی به هند بود. با این شرایط اگر کشور ثالثی با ایران معاهده می‌بست انگلستان هم به دنبال امتیازی برای فرد بود یا تلاش می‌کرد امتیاز به دست آمدهٔ قدرت دیگر را لغو کند .(بااعمال فشار بر حکومت مرکزی ایران) هم‌اکنون در دوران پس از انقلاب اسلامی نیز در داخل ایران شاهد رقابت‌های ناشی از حسادت هستیم، بازتاب این تفکّر سیاسی، فشار بر مردم است و تاوانش را عموم مردم به خصوص قشر ضعیف و متوسط می‌پردازند و نفعش را بازاریان و سوداگران می‌برند.

مقاله در مورد حسادت شوهر را بررسی کنید.

 

حسد اجتماعی

از منظر عمومی حسادت گروهی وسعت اختیارات یافته‌است، به‌طوری‌که توجّه عموم و خصوص در به‌کارگیری این صفت رذیله افزون شده‌است. تشکیل احزاب و داد اختیاراتِ به ظاهر قانونی به آن‌ها زمینهٔ مناسبی را برای حسادت فراهم کرده‌است و در قانون احزاب راهکار و مادّه قانونی مبنی بر نظارت خاص بر این رذیلهٔ اجتماعی وجود ندارد. زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی و مذهبی ما بسیار غنی است امّا منفعت طلبی‌های فردی و در معنای گستردهٔ آن، گروهی مانع به روز و شکوفا شدن این زیر ساخت شده‌است. ضعف اخلاق در جامعه و عدم رسیدگی به احوالات درون گروهی سازمان‌ها و جریان‌های سیاسی، اقتصادی و… فاجعه اخلاقی به بار آورده‌است و حسد بانام و شکل اسلامی یعنی رقابت حزبی، به خورد دیگران می‌رود ومردم جامعه ناچار به پذیرش و حداقل کنار آمدن باآن هستند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت طناب زدن در بارداری

مقاله ما در مورد درمان حسد را بخوانید.

منبع:ویکی پدیا

غول زشت حسادت برای فردی که دچار ناباروری است غریبه نیست. احساس حسادت به بارداری دیگران طبیعی است. شاید حتی با دیدن شکم برآمده یک غریبه هم آه بکشد. چه چیزی باعث حسادت می شود و چطور می توان با آن کنار آمد؟

مطالب در مورد نشانه افراد حسود.

افکاری که باعث حسادت به بارداری دیگران می شوند:

حسادت حسی طبیعی است. شما آدم بدی نیستید که به بارداری دیگران حسادت می کنید. آگاهی از افکاری که باعث ایجاد این حس در شما می شوند باعث می شود خود را بهتر بشناسید و حتی از این احساسات بد رها شوید:

مقابله با حسادت به بارداری دیگران

مقابله با حسادت به بارداری دیگران

من مادر بهتری می شدم، اما به جای من آن هیولا خانم دوباره باردار شده است:

چرا افرادی که حتی تلاشی هم نکرده اند، باردار می شوند؟ چرا کسی که اصلا به فکر بچه نیست باید ناخواسته باردار شود؟ چرا همسایه که از قضا زنی بداخلاق و وحشتناک است باردار می شود؟ واقعیت این است که بارداری به میزان تلاش شما توجه نمی کند. در عین حال، اصلا برایش مهم نیست شما والد خوبی هستید یا نه.

چطور می تواند غر بزند! او نمی داند چقدر خوش شانس است.

هیچ چیز بیشتر از این نمی تواند باعث حسادت به بارداری دیگران شود که فرد از تهوع بارداری یا سنگین شدن شکایت کند. یا شکایت کند که با لگدهای بچه اش نیمه شب بیدار شده است. او چطور می تواند غر بزند، وقتی شما حاضرید همه چیز را بدهید تا فقط به جای او باشید؟

مطالب مرتبط  با حسادت دوست

به یاد داشته باشید: شما هم که باردار شوید، احتمالا غر خواهید زد.

شکایت از بارداری یا بچه داری، بخشی از تجربه بچه دار شدن است. این بدان معنی نیست که آنها قدر بچه را نمی دانند و فقط شما می دانید. آنها فقط می خواهند سختی های خود را با کسی درمیان بگذارند. فراموش نکنید که مادر شدن هم موهبت است و هم سختی.

 

چرا او، من نه؟

احساس می کنید تمام دنیا باردار شده اند و فقط شما مانده اید؟ بارداری چیزی نیست که اگر همه باردار شوند، تمام شود و نوبت به شما نرسد. ناراحتی شما طبیعی است، اما باردار نشدن دیگران شانس شما را برای مادری افزایش نمی دهد.

حسادت به بارداری دیگران حاصل خشم و ناراحتی است:

در بسیاری از موارد، حسادت به بارداری دیگران راحت تر از بررسی احساس غم و اندوه خود و تلاش برای رفع آن است. حسادت شما بیشتر به دلیل ناراحتی از شرایط خودتان است. ناباروری ناامید کننده است و درمان آن سخت و دشوار است. احساس غم، خشم، سوگواری و ترس طبیعی است.

خود را از حسادت به بارداری دیگران محافظت کنید:

زمانی که احساس می کنید به شدت دچار حسادت به بارداری دیگران شده اید و نمی توانید با دیدن هیچ فرد بارداری خوشحال شوید، باید گامی برای کاهش مواجهه با محرک ها بردارید.

 

از شبکه های اجتماعی دور شوید:

پیام ها، وضعیت ها و عکس های دوستان باردار خود در شبکه های اجتماعی را چک نکنید. اگر می توانید نوتیفیکیشن به روزرسانی آنها را غیرفعال کنید و سراغی از امور آنها نگیرید. به یاد داشته باشید زندگی ارائه شده در شبکه های اجتماعی شادتر از واقعیت است و شما با جنبه ای ویرایش شده و انتخابی از زندگی دیگران رو به رو هستید. این می تواند اضطراب و ناراحتی شما را بیشتر کند. اگر خبر مهمی پیش بیاید، بالاخره خود آنها یا کس دیگری شما را در جریان می گذارد.

مطالب مرتبط  با حسادت زنانه

به جشن های مربوط به بارداری و سیسمونی نروید:

شما مجبور به این کار نیستید. شاید تصور می کنید مجبور هستید جلوی دیگران نقاب بزنید تا تصور حسادت به بارداری دیگران در مورد شما ثابت نشود. دیگران وضعیت شما را درک می کنند و شما هم مجبور نیستید برای دیگران نقش بازی کنید. صادق باشید و این گونه دعوت ها را رد کنید.

اگر اطرافیان دائما در مورد بارداری با شما صحبت می کنند، سعی کنید موضوع بحث را عوض کنید یا مستقیما به آنها بگویید که حرف زدن در این مورد شما را ناراحت می کند. به فرد باردار بگویید «برایت خوشحالم، اما حرف زدن در مورد بارداری من را خیلی ناراحت می کند، چون خودم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنم. می شود در مورد چیزهایی حرف بزنیم که قبلا حرف می زدیم؟»

مقابله با حسادت به بارداری دیگران:

هر چند راهکارهای فوق به بهتر شدن حال شما کمک می کند، اما برای سلامت روان باید در نهایت از شر حسادت به بارداری دیگران خلاص شوید، چرا که زمانی می رسد که جدا کردن خود از دیگران برای پیشگیری از حسادت دیگر به نفع شما نیست. حسادت می تواند شما را از کسانی که زمانی دوست داشتید دور کند. حسادت شما را تنها می کند و حتی حس گناه و شرمندگی به شما می دهد.

مقابله با حسادت به بارداری دیگران

مقابله با حسادت به بارداری دیگران

به کسی بگویید:

احساساتتان را مانند یک راز نگه ندارید، وگرنه بزرگ تر و بیشتر می شوند. با فردی صحبت کنید که شما را درک می کند. یک مشاور می تواند بهترین گزینه باشد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  فواید کاکوتی

غم های خود را بنویسید:

احساساتی را که با هیچ کس نمی توانید در میان بگذارید، روی کاغذ بیاورید.

برای مادر باردار و فرزندش دعا کنید:

زمانی که چشم هایتان روی شکم برآمده یک مادر خیره می شود و غول حسادت از خواب بیدار می شود، چشم هایتان را ببندید، چند نفس عمیق بکشید و دعا یا نیایشی را برای سلامتی مادر باردار و فرزندش بخوانید. می توانید به سادگی برای او دعا کنید «خدایا به او و فرزندش سلامتی بده، کمکش کن زایمان راحتی داشته باشد و جز گرما، سلامتی و عشق در زندگی چیزی برایش نباشد.» سپس، برای خودتان دعا کنید: «خدایا به من هم آرامش و عشق عطا کن. اجازه بده من هم به زودی حس مادر شدن را درک کنم.» تعجب نکنید اگر احساس حسادت شما در بین اشک های غم و اندوه ذوب شده باشد.

از شرمندگی و گناه رها شوید:

تنها چیزی که بدتر از داشتن احساس بد است، داشتن حس بد نسبت به احساس بد است. حسادت به بارداری دیگران طبیعی است. شما اولین نفر نیستید، آخرین نفر هم نخواهید بود. شاید حتی خودتان هم سعی می کنید از این احساس فرار کنید و دائما می گویید من به دیگران حسادت نمی کنم، اما چرا من مادر نشدم؟ این فرار از حقیقت به خاطر شرم و گناه به وجود می آید. احساس حسادت به خاطر بد بودن شما نیست، بلکه به خاطر غم و اندوه شما به وجود می آید. سرزنش کردن خود به خاطر احساسی طبیعی کار درستی نیست. شما مقصر نیستید و احساستان چیز بدی نیست. این حس طبیعی است و باید خودتان را به خاطر آن ببخشید.

روش های دیگری نیز برای کنار آمدن با ناباروری و غلبه بر حس ناراحتی و حسادت نسبت به بارداری دیگران وجود دارد. اگر احساس می کنید نمی توانید بر احساسات خود غلبه کنید، از یک مشاور کمک بگیرید. ناباروری دوره سختی است که برای گذر از چالش های آن به همراهی کسی نیاز دارید که شما را درک کند و در مورد شما قضاوت نکند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکسترومتورفان x بخوانید...