خصوصیات سگ آلاسکایی | مالاموت

خصوصیات سگ آلاسکایی | مالاموت

خصوصیات سگ آلاسکایی | مالاموت


خصوصیات سگ آلاسکایی | مالاموت

سلام عزیزان. هلث کده امروز به یه سرزمین سرد رفته تا سگ های اون منطقه رو معرفی کنه. بله سگ آلاسکایی…

با مقاله ما در مورد خصوصیات سگ آلاسکایی | مالاموت همراه شوید.

نژاد سگ آلاسکایی

سگ مالاموت آلاسکایی ( Alaskan Malamute ) جزو یکی از بهترین نژاد های سگ خانگی می باشد.

نژاد سگ آلاسکن مالاموت همانطور که مشاهده می کنید شباهت بسیار زیادی به نژاد های سگ هاسکی دارد. جالب است بدانید که این سگ همان سگ مالاموت هاسکی است.

شاید برای شما تعجب آور باشد که چرا مردم ایران آلاسکن مالاموت را با نام هاسکی مالاموت می خوانند. نکته قابل تعمل این است که در ایران به دلیل محبوبیت و عامه پسند بودن نام هاسکی این نوع از سگ هاسکی را نیز  با نام هاسکی مالاموت می خوانند.

نژاد سگ هاسکی به سه نوع ( سگ هاسکی سیبرین – سگ آلاسکن مالاموت – سگ آلاسکن هاسکی ) تقسیم بندی می شوند.

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

شناسنامه

اطلاعات و مشخصات جامع در مورد نژاد سگ آلاسکن مالاموت

محبوبیت #59 : 2017
#59 : 2016
#54 : 2015
نام آلاسکن مالاموت | Alaskan Malamute
اسم های دیگر Mal, Mally
ملیت آمریکا
گروه بندی نژاد (Working (AKC:1935
(Northern Breeds (UKC
اندازه بزرگ
نوع بدون تداخلات ژنتیکی | Purebred
طول عمر 12 – 15 سال
خصوصیات مهربان
فداکار
بااعتماد به نفس
مهربان
سرسخت
بازیگوش
ارتفاع جنس نر : 61 تا 66 سانتی متر
جنس ماده : 56 تا 61 سانتی متر
وزن جنس نر : 36 تا 43 کیلو
جنس ماده : 32 تا 38 کیلوگرم
رنگ بندی سیاه
خاکستری
سفید
سرخ
تعداد بچه زایی 4 – 10 توله سگ
قیمت به دلار میانگین 1200$ – 1500$ دلار
بیشتر بخوان بیشتر بدان  گایافنزین شربت چیه
سگ هاسکی مالاموت

امتیاز بندی خصوصیات و عملکرد نژاد سگ آلاسکن مالاموت

قدرت کنترل خود
مناسب برای آپارتمان

سگ مالاموت آلاسکن برای زندگی در خانه های کوچک و آپارتمانی اصلا توصیه نمی شود، زیرا این نژاد سگ در داخل خانه بسیار اکتیو و بازیگوش است که نگهداری آن را بسیار سخت می کند..
بهترین مکان برای نگهداری مالاموت داشتن یک حیاط بزرگ است ، که سگ بتواند به راحتی در آن بازی کند.
اگر شما در محیط شهری زندگی می کنید حتما از فنس و میله برای نگهداری از آن استفاده کنید زیرا استعداد خاصی در فرار کردن از خانه دارند.

پارس کردن
تعداد پارس کردن

زیاد

سازگاری با گربه
سازگاری با بچه

رابطه بسیار خوبی با بچه ها دارند و دوست صمیمی بچه ها هستند.

سازگاری با دیگر سگ ها
نیاز به فعالیت

مالاموت آلاسکن نیاز به فعالیت روزانه دارد تا بتواند قدرت فیزیکی و ذهنی خود را در تعادل نگه دارد. پیاده روی ها های طولانی حدود یک ساعت در روز برای این سگ بسیار عالی است.

نیاز به مراقبت

شرایط نگهاری متوسط: مالاموت با دارا بودن پوستی ذخیم و دولایه برای اینکه جسم سالم و تمیز داشته باشد، نیاز است که به صورت مرتب حمام کرده و پوستش شانه زده شود.
شانه کردن روزانه این سگ باعث خواهدشد که پوست تمیز و مرتبی داشته باشد ( از شانه های فلزی استفاده کنید ).
از دیگر مواردی که برای سلامت این سگ ضروری است گرفتن ناخن و پاک کردن چشم و گوش آن است.

مشکلات سلامتی

آلرژی زا نیست.

هوش و وزیرکی

رتبه بندی 50#

بازی کردن
ریزش مو

ریزش مو فصلی و مداوم را دارند. بهترین روش برای کاهش ریزش مو شانه زدن روزانه پوست آن می باشد و سعی کنید بعد شانه زدن از یک وکیوم (جارو برقی و… ) برای جمع آوری موهای جدا شده آن استفاده کنید.

صمیمی بودن با غریبه ها
قدرت یادگیری

ار آنجایی که آلاسکن مالاموت جزو نژاد سگ های باهوش و خوش رفتار است، آموزش این سگ نیز کار چندان دشواری نیست.
بهتر است بدانید که برای دست یافتن ابه نتیجه خوبی در آموزش و تربیت این سگ بهتر است که یک مربی سرسخت و قوی باشید تا از شما پیروی کند.

قابلیت سگ تماشاچی

تاریخچه سگ مالاموت آلاسکایی

سگ مالاموت آلاسکاتوسط قبیله با نام Innuit که به Mahlemuts مشهور است ، تربیت شده است. افراد این قبیله در پی آن بود که یک سگ کاری قدرتمند پرورش دهند تا در کارها کمک یار آنها باشد.

البته پرورش دادن  و تربیت سگی که سازگاری با آب و هوای ان منطقه را نداشته باشد می توانست مشکل باشد ، به خاطر همین آنها تصمیم گرفتن از سگی که متعلق به همان منطقه است ، استفاده کنند. مالاموت آب و هوای بسیار سرد و برفی دارد و مردم سگ هایی را می خواستند که بتواند سورتمه ها را روی برف بکشند و قدرت و سازگاری بالایی با آن آب و هوا داشته باشند.

در سال ۱۹۰۰ بعد از فرستادن خرس های قطبی ، سگ های مالاموت نیز به سمت آمریکا و آسیا را پیدا کرد. سگ های مالاموت در امریکا به سرعت محبوبیت بالایی کسب کردند ، که در جنگ جهانی نیز از این سگ ها بسیار استفاده شد.

مالاموت آلاسکایی (به انگلیسی: Alaskan Malamute) نام نژاد قدرتمند و بسیار باهوش سگ است، مالاموت یکی از نژادهای قدیمی سگ است و در ایران به ندرت معامله می‌شود، مالاموت در ایران بیشتر با نام هاسکی خرید و فروش می‌شود علت این عمل شباهت بسیار زیاد این نژاد با نژاد شناخته شده هاسکی است لازم به ذکر است که شباهت‌های بسیاری با چند نژاد دیگر نیز دارد اما هاسکی دارای محبوبیت و کمیت بیشتری است.

مشخصات ظاهری

مالاموت بسیار زیبا و با جذبه است و دارای دم پر پشت است، بدن این نژاد پوشیده شده از مو است، این سگ در رنگ‌های سفید، سفید و خاکستری، سفید و مشکی، سفید و قرمز وسفید وقهوه‌ای روشن یافت می‌شود. در جنس نر وزن این حیوان ۳۷-۴۰ کیلو گرم و در جنس ماده ۳۳-۳۹ کیلو گرم می‌باشد. اندازه این نژاد در جنس نر حدوداً ۶۰ سانتی‌متر و در جنس ماده حدوداً ۵۵ سانتی‌متر است.معمولاً مالاموت دارای تاج اروپایی در بین دوچشم است وعلاقه خاصی به ابراز محبت با لیسیدن دارد.

منبع:ویکی پدیا

حیواناتدسته‌بندی نشده

آشنایی با آلاسکاییآشنایی با سگ آلاسکاییآلاسکاییتاریخچه آلاسکاییتاریخچه سگ آلاسکاییتاریخچه سگ مالاموتتاریخچه مالاموتتاریخچه نژاد آلاسکاییتاریخچه نژاد مالاموتتربیت آلاسکاییتربیت سگ آلاسکاییتربیت سگ مالاموتتربیت نژاد آلاسکاییتربیت نژاد مالاموتتربیت و نگهداری سگ آلاسکاییتربیت و نگهداری سگ مالاموتتغذیه آلاسکاییتغذیه سگ آلاسکاییتغذیه نژاد آلاسکاییخصوصیات آلاسکاییخصوصیات سگ آلاسکاییخصوصیات سگ مالاموتخصوصیات مالاموتخصوصیات نژاد آلاسکاییخصوصیات نژاد مالاموتخلق و خوی آلاسکاییخلق و خوی سگ آلاسکاییخلق و خوی سگ مالاموتخلق و خوی مالاموتراهنمای تربیتی سگ آلاسکاییراهنمای تغذیه سگ آلاسکاییسایز آلاسکاییسایز سگ آلاسکاییسایز نژاد آلاسکاییسگ آلاسکاییسگ آلاسکایی در ویکی پدیاسگ مالاموتسگ مالاموت در ویکی پدیاطول عمر آلاسکاییطول عمر سگ آلاسکاییطول عمر نژاد آلاسکاییقد آلاسکاییقد انواع سگ آلاسکاییقد انواع سگ مالاموتقد سگ آلاسکاییقد نژاد آلاسکاییمالاموتمشخصات آلاسکاییمشخصات سگ آلاسکاییمشخصات ظاهری آلاسکاییمعذفی آلاسکاییمعذفی مالاموتمعرفی آلاسکاییمعرفی سگ آلاسکاییمعرفی سگ مالاموتمعرفی مالاموتمعرفی نژاد آلاسکاییمعرفی نژاد مالاموتنژاد آلاسکایینژاد سگ آلاسکایینگهداری آلاسکایینگهداری سگ آلاسکایینگهداری سگ مالاموتنگهداری مالاموتوزن آلاسکاییوزن سگ آلاسکاییوزن نژاد آلاسکاییویژگی نژاد آلاسکاییویژگی نژاد مالاموتویژگی های آلاسکاییویژگی های ظاهری آلاسکاییویژگی های ظاهری مالاموت

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ژله انار x بخوانید...