خواص آیه 9 سوره یاسین

خواص آیه 9 سوره یاسین

خواص آیه 9 سوره یاسین


خواص آیه 9 سوره یاسین

برای آشنایی با خواص آیه 9 سوره یاسین و تفسیر و پیام این آیه لطفا ما را تا انتها همراهی کنید. در این مطلب اطلاعاتی حول سوره یس و آیه 9 این سوره حمع آوری نموده ایم.

ائمه اطهار(علیهم السلام) به دعای حجاب احتیاج دارند

«وَجَعَلْنَا مِن بَیْنِ أَیْدِیهِمْ سَدًّا وَ مِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَیْنَاهُمْ فَهُمْ لاَ یُبْصِرُونَ» این دعای حجاب است و آنچه از روایات استفاده می‌شود این است که ائمه اطهار(علیهم اسلام) به این آیه احتجاج می‌کردند.

شخصی یهودی به حضرت علی(علیه اسلام) گفت: حضرت ابراهیم(علیه اسلام) در مقابل نمرود و آتش او سه حجاب داشت، ایشان فرمودند؛ آن سه حجاب را پیامبر اعظم(صلی الله علیه وآله) با زیاده دو حجاب دیگر دارا بودند.( مرحوم طبرسی در احتجاج)

یک حجاب پیامبر اعظم(صلی الله علیه وآله) هنگام خواندن قرآن بود. خداوند در این باره خطاب به پیامبر(صلی الله علیه وآله) می‌فرماید؛ هر گاه به قرائت قرآن مشغول می‌شوی میان تو و کسانی که ایمان ندارند حجاب قرار می‌دهیم.

خواندن آیه 8 و 9 سوره «یس» موجب حجاب از اعداء می‌شود

آنچه از نصوص استفاده می‌شود این است که این آیه دعای حجاب است و در رقعه‌ای که از امام هشتم(علیه السلام) پیدا شد نیز این آیه وجود داشت.

خصوصیت این دو آیه از جهت احتجاج و از حیث روایات این است که دلالت بر حجب پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) می‌کند.

عارفی در تفسير آيه ((وجعلنا من بين ايديهم سدا)) گفت : آن سد، درازی آرزوها و آزمندی ، در بيش زيستن است و در شرح ((من خلفهم سدا)) گفت : بی خبری از گناهان پيشين و پشيمانی نخوردن بر آن ها و آمرزش نخواستن است .
……………………………………..
وَجَعَلْنَا مِن بَيْنِ أَيْدِيهِمْ سَدًّا وَمِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَيْنَاهُمْ فَهُمْ لاَ يُبْصِرُونَ
و [ما] فراروى آنها سدى و پشت‏سرشان سدى نهاده و پرده‏اى بر [چشمان] آنان فرو گسترده‏ايم در نتيجه نمى‏توانند ببينند.

 

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت کیست رحم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص مولتی دیلی x بخوانید...