خواص دانه چیا

خواص دانه چیا

خواص دانه چیا

خواص دانه چیا یکی از بهترین و مفیدترین دانه های خوراکی است. این دانه های سیاه و سفید آب دوست هستند و می توانند تا ۱۲ برابر وزن خود را آب جذب کنند. شباهت زیاد این دانه به تخم شربتی یا تخم ریحان باعث شده تا خیلی از افراد آن ها را با یکدیگر اشتباه بگیرند.

دانه چیا حاوی فیبر بسیار بالایی است. یعنی ۴۰ درصد از وزن دانه های چیا را فیبر تشکیل می دهد. همین فیبر بالا باعث شده تا آن را به یک ماده سیر کننده تبدیل کند. با وجودی که فیبر نوعی کربوهیدرات است، اما ماهیت آن با کربوهیدرات های قابل هضمی چون نشاسته و قند متفاوت است. علاوه بر آن دانه های چیا ۱۰ تا ۱۲ برابر وزن خود را آب جذب می کنند و زمانی که به معده می رسند به شکل دانه های ژله ای در می آیند. این موضوع باعث می شود تا دیرتر گرسنه شوید و برای مدت بیشتری احساس سیری کنید.

خواص دانه چیا برای لاغری

از دیگر فواید دانه های چیا که به کاهش وزن کمک می کند، کالری بسیار پایین است. تقریبا دو قاشق غذاخوری دانه چیا تنها ۱۰۱ کالری دارد و یکی از مغذی ترین دانه های کم کالری محسوب می شود. با وجود خاصیت سیر کنندگی بالا این میزان کالری بسیار ناچیز است.

خواص دانه چیا سید

یکی از بزرگترین مشکلات دیابت، افزایش ناگهانی میزان قند بعد از هر وعده غذایی است. دانه های چیا با این مشکل کاملاً مؤثر مبارزه می کنند. کربوهیدرات ها و نشاسته موجود در آنها در مقایسه با وعده های معمولی به آرامی در بدن آزاد می شوند. آزاد سازی آهسته تر به معنای جذب بهینه توسط هر سلول بدن است. این باعث کاهش اتکا به انسولین برای کنترل میزان قند بدن می شود. برخی مطالعات همچنین حاکی از آن است که دانه های چیا می توانند دیابت را با گذشت زمان معکوس کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  درمان زود انزالی با روش های خانگی

خواص دانه چیا چیست

غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا 3، مانند دانه های چیا، از نظر فواید قلبی بسیار مناسب هستند. این دانه ها چربی های خوبی هستند که با جلوگیری از حداقل رساندن میزان اسیدهای چرب امگا 6 در خون، مانع از بروز بیماریهای قلبی می شوند. بنابراین، این امر استرس سیستم قلبی عروقی را به حداقل می رساند.

خواص دانه چیا در بدنسازی

دانه های چیا با تمام خوبی که دارند، یک رژیم غذایی عالی برای خانم های باردار محسوب می شوند. بارداری می تواند موارد بسیاری از جمله کمبود ویتامین و مواد معدنی، خستگی و قند خون بالا را ایجاد کند. از آنجا که دانه های چیا از نظر بسیاری شاملویتامین ها و مواد معدنی ضروری هستند، مصرف یک وعده کوچک این دانه ها هر روز می تواند از بروز کمبودهای کلسیم، فسفر و منیزیم جلوگیری کند.

همچنین باعث تقویت انرژی می شود، زیرا روند تبدیل کربوهیدرات ها و قندها را کند می کند. علاوه بر این، مصرف دانه های چیا ماده ای مانند ژلاتین را درون معده ایجاد می کند که هضم را کند می کند. این اطمینان حاصل می کند که سطح قند خون پایدار است و نوسان ندارد. اگر این فواید کافی نبودند، در عوض دانه های چیا، غنی از اسیدهای چرب امگا 3 می باشند که رشد مغزی در جنین را امکان پذیر می کنند. در حالی که ماهی همچنین منبع خوبی از امگا 3 است، میزان جیوه در ماهی می تواند تأثیر منفی بر روی جنین داشته باشد، به همین دلیل دانه های چیا جایگزین بسیار خوبی هستند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص دمنوش مریم گلی x بخوانید...