خواص منگوستین

خواص منگوستین

خواص منگوستین

خواص میوه منگوستین که به صورت علمی با نام گارسینیا منگوستانا یاد می شود، یک درخت همیشه سبز گرمسیری است که بومی اندونزی بوده و به صورت گسترده ای در نواحی جنوب شرقی آسیا و برخی مناطق آفریقا وجود دارد. منگوستین بنفش با توجه به شکل و طعم مشخصش و همچنین گاهی اوقات به عنوان شاه میوه های گرمسیری شناخته می شود.

خواص منگوستین

این میوه از سه بخش عمده تشکیل شده است:پوسته عمقی بنفش؛ گوشته سفید خوشمزه که مانند اندام ها جدا شده و هسته ها که در درون گوشته وجود دارند. این هسته ها عمدتا ترش و ناگوار هستند، در حالیکه قسمت گوشته عطر و طعم بسیار خوبی دارد. پوسته خارجی منگوستین که پریکارپ نامیده می شود جامد است و به راحتی شکسته می شود.

خواص منگوستین در بارداری

هنوز تحقیقات مناسبی روی تأثیر مکمل‌های منگوستین روی خانم‌های باردار یا شیرده انجام نشده، بنابراین بهتر است طی دوران بارداری یا شیردهی، از این مکمل‌ها استفاده نکنید.

خواص منگوستین چیست

پوسته خارجی یا همان پریکارپ منگوستین حاوی زانتان است که دارای ترشحات ضد سرطان، ضد التهاب و ضد باکتریائی است. زانتان از رشد بی رویه سلول در تومور کولون انسان جلوگیری می کند. محققین پزشکی این ظرفیت رو به رشد را به عنوان عاملی برای اجتناب از سرطان یا به کار بردن آن در ترکیب با سایر داروهای ضد سرطان جهت تاثیر قوی تر، نشان دادند.

خواص منگوستین

بیشتر بدان، بیشتر بخوان

این میوه پُر از فیبر است. یک پیمانه (۱۹۶ گرم) منگوستین، ۱۴ درصد از مقدار فیبر موردنیاز روزانهٔ بدن را تأمین می‌کند. فیبر برای سلامت گوارش ضروری است و رژیم‌های سرشار از فیبر، برای کارکرد منظم روده مفید هستند.

همان‌طور که گفته شد، نتایج این تحقیقات در مورد منگوستین بسیار نویدبخش هستند، اما بیشتر آن‌ها تحقیقات آزمایشگاهی و آزمایش روی حیوانات هستند؛ بنابراین برای اثبات قطعی تأثیر منگوستین روی مغز، قلب و دستگاه گوارش، باید تحقیقات بیشتری روی انسان انجام شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  فرق مناقصه و مزایده

خواص میوه ی منگوستین

آسیبی که خورشید به پوست می‌زند، در سرتاسر جهان شایع است و یکی از مهم‌ترین دلایل سرطان پوست و پیری زودرس محسوب می‌شود.
مطالعه‌ای روی موش‌هایی که با عصارهٔ منگوستین تغذیه می‌شدند، نشان از اثر حفاظتی آن در مقابل اشعهٔ فرابنفش بی (UVB) روی پوست داشت.

مطالعهٔ مختصر سه ماهه‌ای هم روی انسان انجام شده که نشان می‌دهد افرادی که روزانه ۱۰۰ میلی‌گرم عصارهٔ منگوستین مصرف می‌کنند،

پوست‌شان قابلیت ارتجاعی بیشتری دارد و دچار پیری زودرس پوست نمی‌شوند.

محققان اذعان می‌کنند که قابلیت آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی منگوستین،

دلیل اصلی این اثرات حفاظتی پوست است؛ اما باید مطالعات بیشتری در این حوزه انجام شوند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرکتایپ زئوس x بخوانید...