دارو برای بی اختیاری مدفوع

دارو برای بی اختیاری مدفوع

دارو برای بی اختیاری مدفوع


دارو برای بی اختیاری مدفوع

با سلام خدمت عزیزان همراه، امروز می خواهیم تعدادی قرص و دارو برای بی اختیاری مدفوع به شما معرفی کنیم. جهت آشنایی بیشتر با هلث کده همراه باشید.

موارد مصرف قرص آ اس آ برای چیست؟

قرص برای درمان بی اختیاری مدفوع

بي اختياری مدفوع يعني عدم توانايي در كنترل مدفوع يا گاز در زمان لازم . كنترل مدفوع براي فعاليت هاي روزانه بسيار ضروري است و اهميت آن تا زمانيكه اختلالي پيش نيامده براي فرد مشهود نميشود . كنترل گاز يا مدفوع طي عمليات پيچيده اي صورت ميگيرد و چندين اندام درگير اين كار هستند. روده ي بزرگ و ركتوم و مقعد همگي بخشي از سيستم گوارشي هستند . روده ي بزرگ بشكل لوله اي عضلاني با حدود 1 الي 1.5 متر و ركتوم با 15 سانتيمتر و مقعد با حدود 3 سانتميتر در انتها مي باشند.

 

قرص برای پرش پا

علائم و نشانه های بی اختیاری مدفوع

شرایطی که منجر به بی اختیاری مدفوع می شود همچنین می تواند درد شکمی را ایجاد کند.
نشت تصادفي مدفوع به طور طبيعي تنها هنگام اسهال شديد وجود دارد.
بی اختیاری مزمن مدفوع می تواند شامل نشت تصادفی مکرر یا گاه به گاه، عدم توانایی در نگهداری از گاز، نشت بی صدای مدفوع در فعالیت های روزانه باشد.
نوع مدفوع که طی بی اختیاری روده منتقل می شود:

فرد با خارج کردن باد یک قطعه کوچک از مدفوع را عبور می دهد.
مدفوع ممکن است مایع باشد.
مدفوع ممکن است جامد باشد.
حملات ممکن است روزانه، هفتگی یا ماهانه رخ دهند.
علائم و نشانه های دیگر ممکن است عبارتند از:
درد شکم یا گرفتگی.
نفخ، باد شکم و یا هر دو.
یبوست یا اسهال.
مقعد تحریک شده یا خارش دار.
بی اختیاری ادرار.
بی اختیاری مدفوع می تواند یک مشکل نسبتاً کوچک باشد و گاه به گاه منجر به نشت مدفوع بر لباس زیر می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سلکسیب

 

بهترین قرص برای پوست و مو

درمان بی اختیاری روده، پیشگیری و عوامل خطر

درمان بی اختیاری روده به منظور کمک به بازگرداندن کنترل روده یا کاهش شدت آن است.
داروها
این شامل:
داروهای ضد اسهال مانند لوپرامید یا Imodium است.
اگر این مشکل ناشی از یبوست مزمن باشد، لاکتوسیت ها مانند شیر مگنزیا ممکن است کوتاه مدت مصرف شوند.
داروهایی که باعث کاهش تحرک روده و یا کاهش میزان آب در مدفوع می شوند

تغییرات غذایی

تغییر رژیم غذایی گاهی اوقات می تواند باعث بی اختیاری روده شود. دفتر یاداشت های غذایی می تواند به تاثیر غذاهای مختلف کمک کند.
مصرف بیش از حد مایع و خوردن غذای غنی از فیبر می تواند باعث کاهش بی اختیاری روده به دلیل یبوست شود. مواد غذایی با فیبر بالا که به میزان زیادی به مدفوع اضافه می شوند نیز ممکن است به افرادی که دارای اسهال مزمن هستند کمک کنند.

دارو برای بی اختیاری مدفوع

تمرین روده

بیماران مبتلا به کنترل ضعیف اسفنکتر یا کم آگاهی از تمایل به دفع می توانند یک برنامه آموزش موثر برای روده پیدا کنند.
این می تواند شامل موارد زیر باشد:
برای کمک به بازگرداندن قدرت عضلات حیاتی برای کنترل روده تمرین کنید.
در زمان های خاصی از روز، مانند پس از غذا از توالت استفاده داشته باشد.تمرینات عضلانی کف پا، یا تمرینات Kegel، شامل تمرینات برای تقویت عضلات است که در طول کار ضعیف شده یا کشش یافته اند. زنان توصیه می شود که تمرینات را چند بار در روز در دوران بارداری و حدود دو ماه پس از زایمان انجام دهند.

بیوفیدبک

این نوع دیگری از آموزش روده است.
پروب حساس به فشار در داخل مقعد قرار می گیرد. هر بار که عضلات اسفنکتر مقعد در اطراف پروب قرار می گیرند دستگاه آن را حس می کند و این می تواند به بیمار ایده هایی از الگوهای فعالیت عضلانی خود بدهد.
با تمرین کردن انقباضات عضلانی و مشاهده قدرت و پاسخ آنها بر روی یک صفحه، بیمار می تواند یاد بگیرد که این عضلات را تقویت کند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص نفروویت

مداخله دیگر

درمان مدفوع فشرده ممکن است نیاز به حذف مدفوع فشرده باشد اگر درمان موثر نباشد ممکن است جراح از دستکش استفاده و با دو انگشت مدفوع را به تکه های کوچک تبدیل کند و خارج شدن آن را آسان کند.
اگر این مشکل ناشی از مدفوع فشرده است و درمان های دیگر بی اثر هستند ممکن است انما کمک کند. یک لوله کوچک به داخل مقعد وارد می شود و یک محلول مخصوص برای شستن رکتوم وارد می شود.

در تحریک عصب ساکرال، چهار تا شش سوزن کوچک به عضلات پایین روده وارد می شوند. عضلات توسط یک ژنراتور پالس خارجی که پالس های الکتریکی را منتشر می کند تحریک می شود.
بیمارانی که به این درمان خوب پاسخ می دهند ممکن است ژنراتور پالس دائمی، شبیه به یک ضربان ساز، زیر پوشش پوست اندام تحتانی قرار گیرد. عصب ساکرال از طناب نخاعی به عضلات در لگن می رود و مانع مدفوع و ادرار می شود.

عمل جراحي

جراحی به طور معمول فقط در صورتی استفاده می شود که درمان های دیگر کار نکند یا برای درمان یک بیماری زمینه ای استفاده نکنند.

درمان بی اختیاری با جراجی

عملياتي از قبيل: تزريق بيومتريال درون كانال مقعد ، درمان كانال مقعد با راديوفركانس ، ترميم عضلات مقعد آسيب ديده ، تحريك عصب sacral ، اسفينكتر مصنوعي ، جابجايي عضله براي تقويت اسفينكتر مقعد و ايجاد شكاف در درمان بي اختياري استفاده ميشوند.

با تزريق بيومتريال به مقعد ، كانال بزرگتر و مكانيزم انقباض مقعد تقويت ميشود. مواد استفاده شده معمولا microbeads يا dextranomer با پوشش كربن يا سيليكون است. عمل طي بي حسي يا بيهوشي صورت ميگيرد. اين درمان بخاطر راحتي بسيار مناسب است چون جراحي كلي لازم نيست و غالبا در مطب پزشك انجام ميشود.

وارد كردن انرژي راديوفركانس به كانال مقعد براي بي اختياري تاثير دارد هرچند مكانيزم و دليل اصلي اين تكنيك هنوز درك نشده است. اين تكنيك معمولا در اتاق عمل طي بيهوشي انجام ميشود و انرژي توسط دستگاهي كه درون كانال قرار ميگيرد داده ميشود و در برخي مواقع منجر به كمي زخم يا سفت شدن عضله هاي كانال مقعد ميگردد.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  پماد موپیروسین 2 درصد

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زاکسیم x بخوانید...