دارو سفیکسیم

دارو سفیکسیم

دارو سفیکسیم

دارو سفیکسیم یک آنتی بیوتیک قوی می باشد که بر روی طیف وسیعی از میکروب ها موثر می باشد .این دارو جهت درمان کوتاه مدت عفونت های حاد باکتریایی مانند مجاری ادراری، عفونت قفسه ی سینه و عفونت های گوش و حلق تجویز می گردد.این دارو با مهار ساخت دیواره سلولی باکتری ها ،آنها را از بین می برد .
برخی از افرادی که به پنی سیلین ها حساسیت دارند ،ممکن است به این دارو نیز حساسیت داشته باشند .به همین دلیل پیش از شروع درمان در صورت حساسیت به هرگونه آنتی بیوتیک ،نام آن را به پزشک خود یادآوری نمایید.

دارو سفیکسیم ۴۰۰

قرص سفیکسیم باید به طور کامل بلعیده شود. این دارو همراه با غذا یا بدون غذا – طبق دستور پزشک عمل کنید – و معمولا یک بار در روز مصرف می شود. در کودکان ممکن است قرص سفکسیم دو بار در روز مصرف شود. اگر قرص جویدنی سفکسیم را مصرف می کنید، آن را به طور کامل جویده و سپس ببلعید.

میزان مصرف دارو به شرایط بیماری و پاسخ بدن به دارو بستگی دارد. در کودکان میزان مصرف سفکسیم بر اساس وزن کودک تعیین می شود.

برای اینکه دارو به بهترین شکل اثر بخشی خود را داشته باشد، دارو را به طور منظم و سر وقت مصرف کنید. تا اتمام میزان تجویز شده از دارو مصرف آن را ادامه دهید، حتی اگر علائم شما بهبود پیدا کرده باشند. متوقف کردن زود هنگام مصرف سفکسیم منجر به رشد رشد باکتری ها و عود بیماری می شود. اگر با وجود مصرف دارو شرایط شما ادامه پیدا کرده یا بدتر شده است، به پزشک اطلاع دهید.

بیشتر بدان، بیشتر بخوان

بیشتر بخوان بیشتر بدان  گاباتین

 

دارو سفیکسیم برای چیست

در زمان مصرف سفکسیم مشکلات زیر ممکن است رخ دهند:

اگر هر یک از این علائم ادامه پیدا کرده یا بدتر شدند، به پزشک اطلاع دهید.

به یاد داشته باشید پزشک با آگاهی از عوارض جانبی دارو آن را تجویز کرده و مزیت های دارو برای شما بیشتر از عوارض آن است. افراد بسیاری از سفکسیم مصرف می کنند، بدون اینکه هیچ عارضه جانبی در خود مشاهده کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دارو سفیکسیم x بخوانید...