داستان برند فیلا

داستان برند فیلا

داستان برند فیلا :شرکت فیلا FILA به وسیله دو برادر که اصالت آن ها به کشور کره باز می گشت، در کشور ایتالیا پا به دنیای مد و برند گذاشت.
شرط می بندم اگر از برادران فیلا می پرسیدید که وقتی اولین کارخانه شان را در سال 1911 افتتاح کردند، آیا فکر می کردند که کمپانی کوچکشان، روزی یکی از بانفوذترین و قدرتمندترین برندهای ورزشی در دنیا شود، جوابشان قطعی نبود! این همان جایی است که فيلا خود را در سال 2014پیدا کرد، یک پادشاه جهانی لباس ورزشی و سبک خیابانی !

معرفی برند FiLa

یکی از برندهای برتر و معتبر تولید کننده کالاهای ورزشی که امروز قصد معرفی آن را داریم برندی به نام فیلا (Fila) است که قدرت آن در حدود ۱۰۸ سال می باشد. این برند با بیش از یک قرن سابقه توانسته است در بازار محصولات و کالاهای ورزشی برند نام آوری محسوب شده و طرفداران بی شماری را به خود اختصاص دهد. محصولات برند فیلا مورد توجه تنیسورها و بسکتبالیست ها بوده و کلیه محصولات برند فیلا از سطح فروش بسیار بالایی در ایران و سایر نقاط جهان برخوردار می باشند .در ادامه با این برند محبوب و نام آور جهانی یعنی برند فیلا بیشتر آشنا خواهید شد.

فیلا به انگلیسی (Fila) یکی از بزرگترین و مطرح ترین کمپانی های جهانی تولید کالا های ورزشی است که در سال ۱۹۱۱ میلادی در شهر بیه لا در استان پیمونت ایتالیا توسط برادرانی به همین نام یعنی برادران فیلا تاسیس شد. محصولات تولید شده توسط این شرکت شامل (اسنیکرز، کفش، پوشاک ورزشی و لوازم مد می باشد).

فیلا

تاریخچه برند فیلا

درباره تاریخچه این برند لازم است که اشاره کنیم. برند فیلا به وسیله برادرانی با نام خانوادگی فیلا تاسیس شده است. برادرانfila  در ایتالیا کمپانی خود را به راه انداختند و در طی سال ها این برند تبدیل شد به یکی از معروف ترین برند محصولات ورزشی که به تولید لباس ها و کفش های ورزشی می پردازند. همچنین این برند میان کسانی که تنیس بازی می کنند و بسکتبالیست حرفه ایی هستند معروفیت بسیاری دارد. در سال ۲۰۰۷ بود که این کمپانی تمام حقوق مادی و معنوی برند خود را به کره جنوبی داد و از آن به بعد یون سو یون مدیریت کمپانی FILA  را به دست گرفت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواص درمانی سنگ فیروزه

همانطور که گفته شد کمپانی فیلا دارای معروفیت بسیار زیادی در سراسر جهان است . درواقع در میان برندهای ورزشی کمپانی فیلا حرف اول را می زند. بعد از واگذاری این برند، کمپانی فیلا از ایتالیا به کره جنوبی منتقل شد. یون سو یون مدیرعامل دفترمرکزی برند فیلا است که دفتر مرکزی در سئول قرار دارد . درباره تاریخ تاسیس این برند لازم است که بدانید، فیلا در شهر بیه لا پیمونت ایتالیا متولد شد و برادران فیلا عهده دار تاسیس این کمپانی شدند و توانستند در طی سال ها برند فیلا را به موفق ترین برند کالا های ورزشی تبدیل کنند. این کمپانی به تولیدات محصولاتی چون اسنیکرز، لبا س ها و کفش ورزشی و غیره می پردازند.

تبلیغ و محبوبیت فیلا

همانطور که می دانیم تبلیغات در فروش بیشتر و معروفیت نقش موثری را ایفا می کنند. نخستین اقدام این شرکت بزرگ برای رسیدن به فروش بالا متحد کردن فیلا با یک شرکت به نام فراتلی فیلا بود که یکی از بهترین فکر های اقتصادی این شرکت بود که موجب فروش ده میلیارد لیر رسید.

در دهه شصت میلادی آغاز یک رقابت سخت بین داستان برندفیلا و سایر رقبا همانند ریبوک و نایکی برای فروش و جذب مشتری صورت گرفت. انریکو فرانچی در سال ۱۹۶۸میلادی به عنوان مدیرعامل شرکت تصمیم گرفت کاری کند تا بتواند در این رقابت سخت به پیروزی برسد. فرانچی تمرکز خود را بر روی ساخت لباس های ورزشی و کفش گذاشت و برای رسیدن به هدف های تبلیغاتی خود به حمایت مالی از تنیسورهای حرفه ای پرداخت و به این صورت اسپانسری یا همان حمایت های مالی از ورزشکاران را و این موضوع توسط این شرکت برای اولین بار صورت گرفت. انریکو به دلیل استفاده به جا و بهینه از سرمایه برای سرمایه گذاری و تبلیغات، به عنوان یکی از بهترین و تاثیر گذارترین مرد های فیلا شناخته می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  مسجد جامع فهرج

 

فیلا

مهم ترین اقدامات انجام شده برای تبلیغات برند Fila چه بوده است؟

همان طور که می دانید تبلیغات جنبه بسیار مهمی را در معرفی و فروش بیشتر محصولات یک شرکت برعهده دارد. اولین اقدام مهم در آن سال ها برای دستیابی به فروش بیشتر ادغام کارخانه فیلا با شرکت فراتلی فیلا بود که از این طریق فروش شرکت بسیار بالا رفته و به ده میلیارد لیره رسید. در دهه ۶۰ میلادی رقابت سختی میان برند فیلا، ریبوک و نایکی برای جذب مشتریان بیشتر آغاز گردید.

انریکوفرانچی مدیرعامل شرکت فیلا در سال ۱۹۶۸ میلادی برای برنده شدن در این رقابت سخت و تنگاتنگ تولید را بر روی تولید کفش و لباس های ورزشی متمرکز نمود و برای دستیابی به اهداف تبلیغاتی خود حمایت های مالی از تنیس بازان حرفه ای را آغاز کرد و بدین طریق پروژه حمایت مالی از ورزشکاران (اسپانسری) برای اولین بار توسط برند فیلا پایه ریزی شد. از همین رو به دلیل انتخاب سیاست های درست سرمایه گذاری و تبلیغاتی توسط آقای انریکوفرانچی وی به عنوان مرد تاثیر گذار فیلا شناخته می شود.

علت واگذاری امتیاز برند فیلا به کشور کره جنوبی

با افزایش و شدت یافتن بحران های اقتصادی در سال ۲۰۰۷ میلادی امتیاز فیلا به کشور کره جنوبی واگذار شد و از آن زمان تا کنون دفتر مرکزی فیلا در سئول واقع شده است. آقای یون سو یون تمامی امتیازات مربوط به برند فیلا را در سال ۲۰۰۷ خریداری کرده و علاوه بر تغییر اصالت ایتالیایی این برند به کره جنوبی مدیریت این مجموعه را تاکنون بر عهده دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نحوه ی تغذیه یک خرگوش در خانه x بخوانید...