دایمتیکون

دایمتیکون

دایمتیکون

قرص دایمتیکون برای فشار در دستگاه گوارش، سوء هاضمه در دستگاه گوارش، گاز در دستگاه گوارش و دیگر شرایط استفاده می‌شود. قرص دایمتیکون ممکن است برای مقاصدی که در این راهنمای دارویی ذکر نشده است، نیز استفاده شود. قرص دایمتیکون حاوی یک جزء فعال به نام سیمتیکون است. قرص دایمتیکون با شکستن حباب ‌های گاز در معده اثر می‌ کند.

دایمتیکون در شرایط آزمایشگاهی کشش سطحی حبابهای گاز را کاهش می دهد . ولی

اثر آن در بدن به خوبی مشخص نشده است.

دفع : به صورت تغییر نیافته از طریق مدفوع دفع می شود.

دایمتیکون چیست

دارو را بعد از غذا و هنگام خواب مصرف نمایید. قرصها را خوب بجوید تا اثرات دارو سریعترو کاملتر ظاهر شود. رژیم غذایی مناسب و ورزش جهت پیشگیری از احتباس گاز در معده و روده توصیه می شود.
از مصرف داروهایی که باعث افزایش گاز روده می شوند پرهیز کنید. غذا را خوب و آهسته بجوید. برای جلوگیری از قورت دادن هوا از مصرف نوشیدنیهای گاز کزبنیک دار خودداری کنید. قبل از غذا سیگار نکشید. سعی کنید عادات دفع منظم داشته باشید و نیز به طور مرتب ورزش کنید. اگر قبلا به شما رژیم کم نمک، کم قند یا هر گونه رژیم غذایی خاصی تجویز شده است به پزشک خود اطلاع دهید. بزرگسالان باید از مصرف بیش از 500 میلی گرم از این دارو در یک شبانه روز خودداری کنند و در اطفال فقط باید مقدار مصرف توسط پزشک معین شود.

دایمتیکون نحوه مصرف

مقادیر ذکر شده در زیر مقدار متوسط مصرف است و مقدار دقیق را پزشک تعیین می کند.
ضد نفخ:
 کپسول
– بزرگسالان و کودکان بزرگتر از 2 سال: 360-40 میلی گرم در روز بعد از غذا و هنگام خواب. حداکثر دوز مصرفی در طول شبانه روز 500 میلی گرم می باشد.
– کودکان کوچکتر از 2 سال: 20 میلی گرم در صورت نیاز بعد از غذا و هنگام خواب.
 قرص جویدنی
– بزرگسالان و نوجوانان: 125-40 میلی گرم 4 بار در روز بعد از غذا و هنگام خواب یا 150 میلی گرم 3 بار در روز بعد از غذا. حداکثر دوز مصرفی در طول شبانه روز 500 میلی گرم می باشد.
– کودکان: مصرف و مقدار آن توسط پزشک تعیین می شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  غزل های فاضل نظری

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...