دختر قد کوتاه نی نی سایت

دختر قد کوتاه نی نی سایت

دختر قد کوتاه نی نی سایت


دختر کوتاه قد

کوتاهی قد برای همه میتواند ناخوشایند باشد خصوصا در دختران.با این مقاله هلث کده در مورد دختر کوتاه قدهمراه  شوید.

كوتاهي قد دختران امروز باعث ناباروري مادران فردا مي شود// افراد در سن بلوغ متوجه كوتاه قدي خود مي شوند

عضو انجمن تغذيه ايران با بيان اينكه كوتاهي قد دختران امروز باعث ناباروري مادران آينده مي شود ، گفت: كوتاهي قد دختران مي تواند در آينده براي آنها ايجاد مشكل كند چون ممكن است با وجود عدم بيماري، باعث بروز مشكلات مربوط به بارداري شود.

ليلا عيوض زاده در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر افزود: شكل و فرم استخوان لگن در افراد كوتاه قد با ديگر افراد متفاوت بوده و موجب مي شود كه جنين در داخل بدن مادر به خوبي نگهداري نشده و با زايمان زودرس، از بين برود.

وي با بيان اينكه كوتاهي قد زنان در برخي موارد باعث تاخير در باروري مي شود، گفت: شكل و فرم خاص استخوان هاي بدن دختران به علت كوتاهي قد، مي تواند موجب شود كه آنها در آينده نتوانند زايمان طبيعي داشته باشند و حتي در برخي موارد نوزاد هنگام زايمان به علت سختي زايمان از بين برود و يا جان مادر در اين گونه موارد با تهديد مرگ روبرو مي شود.

اين كارشناس تغذيه با تاكيد اين مطلب كه برنامه مناسب غذايي، پيش از سنين بلوغ مي تواند موجب ايجاد رشد مناسب جسم و قد و باعث پرورش فرزنداني بلند قد در كشور شود، گفت: با توجه به شرايط آب و هوايي كشور بلوغ در ايران زودتر از ديگر كشورها صورت مي گيرد به گونه اي كه در ايران سن بلوغ به علت آب و هواي گرم بين 8 تا 13 سال است اما اين سن در برخي كشورها به ويژه كشورهاي اروپايي بين 16تا 17سال و بالاتر اتفاق مي افتد.

وي ادامه داد: رشد جسماني به ويژه رشد قدي در سنين پيش از بلوغ اتفاق مي افتد به گونه اي كه هرچه سن بلوغ بالاتر باشد باعث ادامه رشد قدي مي شود بنابراين كودكان ايراني به علت بلوغ زودرس در مقايسه با ديگر كودكان فرصت زيادي براي رشد قدي ندارند. لذا در اين شرايط با برنامه صحيح غذايي براي كودكان و نيز تشويق آنها به انجام ورزش مي توان به ميزان زيادي در خصوص افزايش قد به كودكان كمك كرد.

عضو انجمن تغذيه ايران تصريح كرد: اغلب افراد زماني متوجه كوتاهي قد خود مي شوند كه در دوران بلوغ قرار دارند چون معمولا در اين دوران، دختران و پسران توجه بيشتري به ظاهر خود كرده و تمايل دارند كه از لحاظ جسماني در وضعيت خوبي باشند اما ديگر نمي توان در اين دوره براي افزايش قد و تغيير وضعيت جسماني كاري كرد. بنابراين والدين بايد با توجه به برنامه غذايي در دوران كودكي فرزندان، از بروز اين مشكل جلوگيري كنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  خواص قهوه سرماخوردگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قرص رینوفکس 180 x بخوانید...