درمان درد ارتودنسی

درمان درد ارتودنسی

درمان درد ارتودنسی


درمان درد دندان ارتودنسی

اگر ارتودنسی کرده اید و ناچار درد زیادی را تحمل می کنید، خب باید بگویم این مطلب به دردتان می خورد. درمان درد ارتودنسی با راهکارهای ساده موضوع امروز ماست.

درمان درد بیضه

درمان درد کش ارتودنسی

  • چند روز اول غذاهای نرم بخورید.

بخش بیشتر درد ناشی از براکت های ارتودنسی در 24 تا 72 ساعت اول پس از گذاشتن براکت ها بر روی دندان ها اتفاق می افتد. در طی چند روز اول غذاهای بسیار نرم که نیاز به جویدن زیاد ندارند را مصرف کنید تا به براکت ها بر روی دندان هایتان عادت کنید.

غذاهایی مانند سوپ، پوره سیب زمینی، سیب رنده شده انتخاب های خوبی هستند.

  •  از حلقه لاستیکی مخصوص گاز گرفتن کودک استفاده کنید به این طریق که حلقه لاستیکی را فریز کرده و آن را در دهان خود بگذارید.

  • استفاده از مسکن های بدون نسخه.

داروهای ضد درد مانند استامینوفن(تیلنول) می توانند برخی از ناراحتی های ناراحت کننده براکت ها را از بین ببرند. یک عدد استامینوفن و یا ژلوفن هر 6 ساعت یکبار استفاده کنید.

  • شما همچنین می توانید به جای تیلنول، ایبوپروفن یا ادویل مصرف کنید. اگر چه متخصص ارتودنسی شما ایبوپروفن را به دلیل کاهش حرکات دندانی توصیه نمی کند.

  • دهان خود را با آب نمک شستشو دهید.

آب نمک درد و ناراحتی دهان شما را تسکین می دهد و هر گونه زخم هایی را که ممکن است به علت وجود براکت ها در داخل گونه و دهان شما ایجاد شود را درمان می کند. برای درست کردن محلول آب نمک، یک قاشق چایخوری نمک را در یک لیوان آب گرم بریزید. نمک را در آب هم بزنید تا محلول آب نمک آماده شود. مقداری از این محلول را در دهان خود به مدت یک دقیقه بچرخانید و بیرون بریزید.

  • زیر نظر متخصص ارتودنسی خود از کش های ارتودنسی (الاستیک ها) استفاده کنید.

این کش های ارتودنسی کوچک به براکت ها متصل می شوند و وظیفه آن ها هم تراز کردن فکین با کمک براکت ها می باشد. آن ها می توانند مدت زمان لازم برای صاف کردن دندان ها را کاهش دهند، بنابراین استفاده از آن ها قطعاً به نفع شماست. متخصص ارتودنسی شما احتمالاً به شما توصیه می کند که از کش ها (الاستیک های ارتودنسی) تا جایی که ممکن است (بجز در هنگام خوردن و مسواک زدن) استفاده کنید و نیز فوراً پس از مسواک زدن از آن ها دوباره استفاده کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آفاکسیم 400

 

  • پس از هر وعده غذایی از نخ دندان و مسواک استفاده کنید.

زمانی که شما بر روی دندان هایتان براکت دارید می بایست پس از هر وعده غذایی از مسواک و نخ دندان استفاده کنید، حتی زمانی که از خانه بیرون می روید. بدون این مراقبت های دقیق دندان های شما در معرض پوسیدگی، التهاب لثه و سایر مشکلات دندانی قرار می گیرند. در طول مدت درمان و زمانی که شما براکت دارید، دندان هایتان به مراقبت های بیشتری نیاز دارند.

درمان درد بالای زانو

برای درمان درد ارتودنسی چه باید کرد

استفاده از مسکن

داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن را امتحان کنید. برچسب آن را مطالعه کنید و دوز توصیه شده برای سن خود را مصرف کنید. قرص مسکن با مقدار کمی غذا بهتر در معده تان هضم می شود.

این قرص های مسکن را تنها زمانی که ضروری است مصرف کنید و هرگز بیش از 10 روز از این قرص ها استفاده نکنید!

استفاده از موم یا واکس ارتودنسی

برخی بیماران که دندان‌های خود را سیم‌کشی کرده‌اند در داخل گونه‌ها، لب‌ها و لثه خود احساس سوزش می‌کنند. برای پیشگیری و کاهش درد ارتودنسی ممکن است متخصص ارتودنسی واکس ارتودنسی نرمی را به شما بدهد که باید آن را روی بریس ها قرار دهید.

گارد یا محافظ دهانی

محافظ دندانی زمانی که نیاز به محافظت از بافت نرم دهان باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که شما ورزش می‌کنید یا فعالیت‌های فیزیکی انجام می‌دهید باید از این محافظ‌های دهانی استفاده کنید. این محافظ‌ها در صورتی که سیم‌ها و براکت ها باعث ایجاد درد یا ناراحتی روی گونه‌ها یا قسمت‌های دیگر دهان شده باشند مناسب هستند.

ماساژ دادن لثه

همانند ماساژ عضلات در قسمت‌های دیگر بدن، ماساژ لثه با استفاده از انگشتان نیز می‌تواند به کاهش درد کمک کند. اگر لثه شما متورم شده است با ماساژ می‌توانید بافت آن را شل کرده و تحمل بریس‌های سفت شده را تا حدودی راحت‌تر کنید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  تورم غدد لنفاوی نی نی سایت

درمان درد انگشتان دست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواص کنگر فرنگی x بخوانید...