درمان درد بعد از عصب کشی

درمان درد بعد از عصب کشی

درمان درد بعد از عصب کشی


درمان درد پس از عصب کشی دندان

عصب کشی دنان می تواند بسیار دردناک باشد. درواقع وقتی اثر بی حسی از بین برود درد شما را کلافه می کند. پس درمان درد بعد از عصب کشی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

درمان درد بواسیر

کاهش درد بعد از عصب کشی

داروهای مسکن تجویز شده، باید درد را از بین ببرند. حواستان باشد که هنگام استفاده از داروها، حتما دستورالعمل مصرف را اجرا کنید و در صورت موثر نبودن داروها با دندان پزشک خود تماس بگیرید. مهم است که تا کامل شدن ترمیم نهایی دندان عصب کشی شده روی دندان مورد نظر نجویید و گاز نگیرید چون ممکن است پرکردگی نهایی بشکند. همچنین رعایت بهداشت، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن باید رعایت شود.

معمولا پس از انجام عصب کشی لازم نیست داروهای خاصی مصرف شود، البته در برخی مواقع افراد باید از مسکن های ضد التهابی مانند ناپروکسین یا ژلوفن استفاه کنند، آنتی بیوتیک ها هم باید به صورت محدود و تنها با تشخیص دندانپزشک مصرف شوند.

درمان به درد آید این است استادی

بعد از عصب‌کشی چه داروهایی بخوریم؟

درد بعد از عصب‌کشی دندان با داروهای ساده ضد درد بدون نیاز به نسخه مانند ایبوپروفن و استامینوفن، برطرف می‌شود. گاهی اما در دردهای شدید (مانند فلیرآپ) نیاز به تجویز داروهای بیشتری وجود دارد. در این صورت تجویز ضد دردهای مخدر یا حتی کورتون‌ها ممکن است در نظر گرفته شود.

درصورتی‌که تورم پیش‌رونده، تب و تورم غدد لنفاوی وجود داشته باشد، ممکن است نیاز باشد که برای یک دوره محدود از آنتی‌بیوتیک استفاده کنید.

درمان درد بعد از عصب کشی

چه مدت بعد از عصب‌کشی دندان در صورت وجود درد نیاز به مراجعه است؟

درد عاملی مختل‌کننده حیات است و شما حق‌دارید که باوجود درد تا هر زمان بعد از برطرف شدن درد، به دندانپزشک خود مراجعه کنید. ولی ازآنجایی‌که در چند روز اول درد طبیعی است و ممکن است به‌صورت مزمن در بعضی افراد دیده‌شود تا دو هفته بعد از عصب‌کشی در صورت وجود درد می‌توان تا مراجعه تأمل کرد.
هر نوع درد افزایشی بعد از سپری شدن چند روز اول، هر نوع درد با تب و تورم پیش‌رونده بلافاصله نیاز به مراجعه دارد. روند درد (افزایشی، ثابت یا کاهشی) به شما و دکتر شما خواهد گفت که آیا مشکلی وجود دارد یا نه.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  عمل لازک چشم

آب درمانی چیست

آیا درد بعد از عصب کشی می‌تواند مربوط به عصب کشی ناقص باشد

خوشبختانه بیشتر عصب کشی هایی که انجام میشود، موفق است. با این وجود، تعدادی از این عمل ها نیز با شکست مواجه میشود که دلایل آن در زیر آمده است:

  • ترمیم شروع به تراوش می‌کند
  • بهداشت ضعیف دهان و دندان
  • تخریب دندان و مهر و موم‌شدن مواد بعد از گذشت زمان
  • وجود یک کانال اضافی در دندان که دندان پزشک نمی‌تواند آن را ببیند
  • انسداد مانند ریشه منحنی شکل که از خالی کردن کامل کانال جلوگیری میکند
  • شکاف عمودی در دندان
  • خطای دندان پزشک

اگر علت درد ناشی از کانال جا مانده باشد باید کانال را خالی کنیم و قسمت جامانده را پیدا کنیم. اگر دندان شکاف عمودی داشته باشد، دندان پزشک احتمالاً آن را می‌کشد. اگر شخصی دچار التهاب پایدار یا عفونت و درد دندان بعد از عصب کشی شود، ممکن است به عمل جراحی که آن را ریزکت انتهای ریشه می نامند، نیاز پیدا کند.

درمان های خانگی برای تسکین درد

۱. آب نمک

نمک درمانی برای بسیاری از مشکلات است و درد عصب‌کشی هم یکی از آنها محسوب می‌شود. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که یک قاشق غذاخوری نمک را به یک لیوان آب اضافه کنید، خوب هم بزنید و در نهایت دهان‌تان را با این محلول آبکشی کنید. در صورتی که با این محلول قرقره کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

۲. درمان درد عصب‌کشی با کیسه یخ

استفاده از کیسه یخ یکی از بهترین درمان‌های درد عصب‌کشی است. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که چند تکه یخ را لای پارچه بپیچید و آن را روی صورت‌تان قرار بدهید. اجازه بدهید ۵ دقیقه بماند و اگر دیدید دردی احساس نمی‌کنید، ۱۵ دقیقه دیگر هم صبر کنید. این روش درمانی را ۳ تا ۴ بار در روز تکرار کنید. فقط یادتان باشد یخ را مستقیم روی دندان قرار ندهید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  واریاسیون بنفش

۳. میخک

میخک تاثیر زیادی برای تسکین درد دندان دارد. می‌توانید چند قطره روغن میخک را روی لثه‌ها مالش بدهید تا به مرور دردتان تسکین بیابد. شما همچین می‌توانید با پودر میخک و آب خمیر آماده کنید و آن را روی دندان دچار درد و لثه‌های دورش بمالید. یادتان باشد که نباید از میخک بیش از اندازه استفاده کنید چون می‌تواند به دندان‌تان آسیب برساند.

۴. آب پیاز و سیر

هم پیاز و هم سیر برای تسکین درد دندان موثر هستند. شما می‌توانید هر دو را با هم استفاده کنید حتی اگر بوی بدی ایجاد شود. آب سیر و پیاز را با هم مخلوط کنید و یک قطره از ترکیب را روی دندان آسیب‌دیده بریزید. در صورتی که برای‌تان مشکلی نداشته باشد، جویدن این دو با هم بسیار موثر است.

۵. درمان درد عصب‌کشی با روغن درخت چای

این روغن برای درمان درد عصب‌کشی دندان بسیار موثر است. ۳ تا ۴ قطره از روغن درخت جای را در مقداری آب گرم بریزید و با ترکیب حاصل ۳ تا ۴ بار در روز قرقره کنید. به این ترتیب دردتان از بین خواهد رفت. فقط یادتان باشد که روغن درخت چای برای معده خوب نیست، بنابراین حواس‌تان باشد ترکیب وارد شکم‌تان نشود. همچنین هرگز این روغن را به تنهایی و بدون رقیق کردن استفاده نکنید.

۶. خیار

خیار درمان بسیار خوبی برای از بین بردن دردهای زیادی است و می‌تواند حرارت بدن را کاهش بدهد. برای انجام این درمان خیلی ساده یک برش خیار را روی دندان قرار بدهید. اجازه بدهید آبش کم کم روی دندان تراوش کند. این درمان را می‌توانید در صورت نیاز تکرار کنید.

۷. درمان درد عصب‌کشی با سیب‌زمینی

سیب‌زمینی جدای از اینکه مسکن خوبی است می‌تواند از رشد باکتری هم جلوگیری کند. برای درمان درد عصب‌کشی یک برش سیب‌زمینی تازه را روی سطح دندان قرار بدهید و بگذارید آب آن تراوش کند. اجازه بدهید سیب‌زمینی تا زمانی که برای‌تان راحت است بماند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  قرص پردنیزولون

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زاکسیم x بخوانید...