درمان ناباروری با ژل رویال

درمان ناباروری با ژل رویال

درمان ناباروری با ژل رویال

ناباروری عموما به حالتی اطلاق می شود که در آن زوجین پس از گذشت 12 ماه از رابطه ی جنسی کنترل نشده قادر به فرزند آوری نیستند. 8 تا 12 درصد از زوج ها در سر تا سر جهان، با مشکل ناباروری مواجه هستند. در 45 تا 50 درصد ناباروری ها نیز، مشکل از سوی مردان است. مطالعات سلامت و بیماری انجام شده در ایران نیز نرخ شیوع ناباروری را 5/2 درصد در سطح کشور می دانند.

مصرف مرتب ژل رویال در دراز مدت، دارای اثرات مثبتی بر تنظیم تعادل هورمون ها می باشد و درمان ناباروری دارد. ژل رویال، در بهبود مشکلات ناباروری ناشی از عدم تعادل هورمون ها موثر عمل می کند.

در سال 2007 مطالعه ای در کشور ژاپن صورت گرفت؛ که نتایج آن در مجله ی Evid Based Complement Alternat Med به چاپ رسید. این مطالعه بیانگر آن بود که ژل رویال دارای خواصی مشابه هورمون استروژن می باشد. استروژن دارای نقشی موثر در استحکام استخوان ها، بیان ژن ها و قاعدگی منظم می باشد. نتایج این مطالعه بیانگر آن بودند که مصرف ژل رویال در تقویت ماهیچه های رحمی نقش دارد.

درمان ناباروری با ژل رویال

مطالعه ای دیگر نیز در کشور ایران صورت گرفت؛ نتایج آن بیانگر آن بود که ژل رویال در رشد و تکامل فولیکول ها در تخمدان و افزایش میزان هورمون های تخمدان و در نتیجه افزایش باروری نقش دارد. سی و دو رت ماده در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند؛ سه گروه کنترل شده، هر یک به ترتیب 100، 200 و 400 میلی گرم ژل رویال به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را در طی 14 روز دریافت کردند. رت های مصرف کننده ی ژل رویال با افزایش قطر رحم و تخمدان ها، افزایش میزان استرژون و فولیکول های بالغ مواجه شدند. سطوح سرمی آنتی اکسیدان و نیتریک اسید نیز در رت های مصرف کننده ی ژل رویال به ترتیب افزایش و کاهش یافت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت یبوست بارداری

درمان نازایی با ژل رویال نی نی سایت

ژل رویال حاوی مواد مغذی بسیاری مانند آمینواسیدها (ماده ی سازنده ی پروتئین ها)، ویتامین های  B5 وB6  (پیریدوکسین)، اسید فولیک، مقادیر کمی از ویتامین c، اسیدهای چرب، آنزیم ها و مواد معدنی مانند آهن، پتاسیم، کلسیم و سیلیسیوم است؛ که همه ی این مواد مغذی در کنار یکدیگر به حفظ سلول های بدن از جمله اسپرم ها کمک می کنند و بدین طریق نقش موثری را در باروری مردان ایفا می کنند.

مطالعات انجام شده در زمینه ی باروری مردان بیانگر آن هستند که

ژل رویال علاوه بر محافظت از اسپرم ها، سبب تقویت تمایلات جنسی در مردان نیز می گردد.

ژل رویال در طب سنتی نیز برای افزایش میل جنسی مردان

و افزایش باروری و افزایش قدرت باروری بسیار توصیه شده است.

درمان نازایی با ژل رویال

مطالعات انجام شده بر روی نمونه های حیوانی نیز بیانگر تاثیر بسزای ژل رویال در بهبود باروری نمونه های نر بودند. در این راستا مطالعه ای در کشور مصر به انجام رسید؛ این پژوهش تغییرات مایع منی را از نقطه نظرهای مختلف مورد بررسی قرار داد و در نهایت نتایج این پژوهش ها بیانگر آن بود که با مصرف ژل رویال تغییرات عمده در باروری مردان در نمونه ها پدیدار می شوند :

  • افزایش تعداد اسپرم ها در مردان
  • کاهش میزان مرگ و میر اسپرم ها
  • افزایش میزان هورمون تستوسترون باروری در مردان
  • بهبود اندازه و شکل اسپرم مردان

درمان ناباروری مردان با ژل رویال

ژل رویال که در تغذیه لاروها و پرورش زنبورهای ملکه بالغ استفاده می شود

توسط غدد زنبورهای عسل کارگر یا پرستار ترشح می شود.

اثرات هورمونی در ژله رویال نه تنها باعث اختلاف طبقاتی بین زنبور کارگر و زنبور ملکه می شود،

بلکه باعث عمر طولانی و باروری فوق العاده ملکه می شود که از نظر ژنتیکی با زنبور کارگر یکسان است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نی نی سایت زیبایی جنین

این تفاوت تنها به دلیل غذای ویژه یا همان ژل رویالی است که زنبور ملکه می خورد. زنبور ملکه در طول دوره لاروی با ژله ی رویال تغذیه می شود، در حالی زنبورهای دیگر تنها در سه روز اول عمر خود از این ماده تغذیه می کنند.

ژل رویال چگونه بر باروری تاثیر می گذارد؟

بلوغ زمینه ساز فرآیند تولید مثل است. شروع بلوغ موارد مختلفی بستگی دارد مانند: میزان ذخایر انرژی موجود در بدن، وضعیت تغذیه، محیط زندگی و ژنتیک. هورمون استروژن در خانمها نقش مهمی در تمایز، رشد و عملکرد اندام های تولید مثل دارد، به همین علت به عنوان هورمون اصلی در تنظیم سیستم تولید مثل در زنان تعیین شده است.

در مرحله نهایی بلوغ تخمک، تغییر در سطوح آنزیم های پروتئولیتیک، سیتوکین ها، پروستاگلاندین ها

و اکسید نیتریک (NO) منجر به افزایش سطح اکسیژن واکنش پذیر (ROS) می شود،

در نتیجه موجب افزایش جریان خون تخمدان شده

و به پاره شدن فولیکول ها و آزاد شدن تخمک کمک می کند.

ژل رویال به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی

از آسیب سلول های سیستم تولید مثل جلوگیری می کند،

همچنین فیتواستروژن ها موجود در آن، باروری را تقویت می کند.

ژل رویال فقط یک ماده مغذی برای بانوان نیست، بلکه گزارشات نشان می دهد که

ژل رویال انسجام، حرکت، زیست پذیری و بلوغ اسپرم را در مردان بهبود می بخشد.

محققان تاثیر ژل رویال را بر مجموعه ای از پارامترهای تولید مثل در موش های صحرایی نابالغ بررسی کردند. در این مطالعه 32 موش صحرایی ماده نابالغ به سه گروه آزمایش و یک گروه شاهد تقسیم شدند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آمپول هیدروکورتیزون x بخوانید...