دندان های شیری توله سگ ها،زمان رشد و افتادن یا جدا شدن آنها

قورت دادن دندان شیری در توله سگ ها یه امری بسیار رایج است . در دوران تولگی سگ ها دارای 28 دندان شیری می باشند که این دندان ها در زمان 6 الی 8 هفتگی رشد کرده و بیرون می آید . در این بخش به مسئله ی دندان های شیری توله سگ پرداخته و درباره ی زمان افتادن دندان ها و انواع دندان های شیری صحبت خواهیم کرد.

 

زمان افتادن دندان های شیری توله سگ

در دوران تولگی سگ ها دارای 28 دندان شیری می باشند که این دندان ها در زمان 6 الی 8 هفتگی بیرون آمده و رشد می کنند . در این سن سگ ها از دندان برای خرد کردن و یا تکه تکه کردن استفاده نمی کنند و دندان های اصلی تا یک سالگی آن

ها بیرون می آیند .

دندان های شیری می افتند و دندان های اصلی جایگزین آن ها می گردند که برای سگ ها این یک چرخه ی بسیار سخت می

باشد .

در این هنگام توله ها به منظور بیرون آمدن دندان اصلی از لثه تمایل زیادی به جویدن نشان می دهند که شما باید با فراهم کردن دندانی ( اسباب بازی مخصوص سگ ) توله ی خود را از جویدن اشیا داخل منزل همانند مبلمان های چوبی و غیره منع

کنید .

 

دندان های شیری توله سگ در قسمت های مختلف

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی پزشکی آسان طب ؛ قورت دادن دندان شیری در توله سگ ها یه امری بسیار رایج می باشد . در صورتی که دندان شیری سگ به طور کامل نیافتاد شما باید با دامپزشک مشورت نمایید . اگر برخی از دندان های شیری بین دندان های اصلی گیر افتاده باشند ، دامپزشک به راحتی آن ها را از لثه ی سگ جدا کرده و می کشد .

دندان ها ی جلو : 

این دندان ها اولین دندان های شیری سگ می باشند که شروع به افتادن می کنند . دندان های جلو در سن 3 الی 4 ماهگی توله سگ ها شروع به افتادن می کنند .

دندان های نیش : این دندان ها حدودا در 4 ماهگی توله سگ ها می افتند .
دندان های آسیاب : دندان های آسیاب در 6 ماهگی توله سگ ها می افتند و در این دوران دندان های آسیاب اصلی رشد می کنند که این دندان ها تکمیل کننده ی چرخه ی رشد دندان سگ ها می باشند .

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ هار

 

در مدت 8 ماه توله سگ شما تمام دندان های شیری اش افتاده و دارای 42 دندان اصلی می گردد که نژاد سگ ، سرعت و زمان افتادن و همین طور رشد دندان های اصلی را تحت تاثیر قرار می دهد . به عنوان مثال در سگ های بزرگ سرعت این چرخه از سگ های عروسکی بیشتر است .