دپرکسین

دپرکسین

دپرکسین

نام تجاری: دپرکسین ۷۵
نام ژنریک: ونلافکسین ۷۵
شکل دارویی: قرص خط دار
دسته دارویی: اعصاب

ونلافاکسین برای درمان افسردگی استفاده می‌شود. این دارو ممکن است سطح انرژی و احساسات شما بهبود ببخشد. ونلافاکسین به عنوان مهارکننده باز جذب هورمون سروتونین (SSRI) شناخته می‌شود.

داروی ونلافکسین به بازگرداندن مواد طبیعی به نام سروتونین و نوراپی‌نفرین در مغز کمک می‌کند.

از مطالب زیر هم دیدن کنید

دپرکسین قرص

قبل از شروع به مصرف ونلافاکسین راهنمای دارویی داخل جعبه را با دقت بخوانید و از پزشک یا دکتر داروخانه راهنمایی بگیرید. این دارو به صورت خوراکی، همراه یا بدون غذا طبق تجویز پزشک و معمولا ۲ یا ۳ بار در روز مصرف می‌شود.

دوز مصرف داروی سیتالوپرام به وضعیت بیماری و پاسخگویی بدن شما به درمان بستگی دارد. برای کاهش عوارض جانبی این دارو ممکن است پزشک‌ اعصاب و روان درمان را از دوزهای کم این دارو شروع کند و بعد آن را اضافه کند. مطابق تجویز دکتر عمل کنید. دوز مصرفی خود را افزایش ندهید و مدت زمان بیشتری نسبت به تجویز پزشک این دارو را استفاده نکنید. مصرف ونلافاکسین در زمان‌های منظم باعث می‌شود بیشترین بهره از آن را ببرید. برای کمک به یادآوری، این دارو را در ساعت معینی هر روز مصرف کنید.

عوارض جانبی ونلافاکسین

مصرف ونلافاکسین ممکن است منجر به عوارضی مانند تهوع، خواب آلودگی، خشکی دهان، افزایش تعرق، یبوست، از دست دادن اشتها، تاری دید، مشکلات خواب و خمیازه شود. اگر هر یک از این عوارض ادامه یافت یا بدتر شد به سرعت با پزشک خود تماس حاصل کنید.

در صورتی که پزشک داروی ونلافاکسین را برای شما تجویز کرده است مطمئن باشید فوائد آن بیش از مضراتش بوده است. همچنین لازم است بدانید اکثر افرادی که داروی ونلافاکسین را مصرف کرده‌اند، عوارض جدی این دارو را تجربه نکرده‌اند. همچنین این دارو ممکن است باعث افزایش فشار خون شود. به صورت منظم فشار خون خود را بررسی کنید و نتایج آن را با پزشک در میان بگذارید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  بررسی اثرات قرص متفورمین بر بدن

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زولپیدم چیست x بخوانید...