دکسپانتنول

دکسپانتنول

دکسپانتنول

آمپول بپانتن دکسپانتنول 2 میلی لیتری داروپخش یک مشتق الکلی عضوی از ویتامین‌های ب کمپلکس و پیش ساز ویتامین B5 و افزایش دهنده مقاومت کششی مو و ضد موخوره است.

آمپول بپانتن دکسپانتنول 2 میلی لیتری داروپخش یک آنالوگ ویتامین ب‌کمپلکس و پیش ساز ویتامین B5 است. این فراورده با تحریک اپی‌تلیزاسیون و گرانولوسیون علاوه بر تسریع رشد و کیفیت مو در اگزماها و درماتوزهای خفیف باعث تسریع بهبود زخم و تسکین خارش می‌شود. باور بر این است که ویتامین ب 5 به تحریک رشد مو برای جایگزینی موهای از دست رفته کمک می‌کند. کمبود این ویتامین می‌‎تواند تداوم رشد مجدد مو را با چالش مواجه سازد. کمبود ویتامین B5 باعث می‌شود، خون رسانی و همچنین مواد مغذی به مقدار کافی به ریشه موها نرسد و مشکلاتی از قبیل ریزش مو پدید آید.

دکسپانتنول چیست

دکسپانتنول برای تسکین خارش و کمک به ترمیم پوست در موارد درمان خارش و تحریک ملایم پوست، زخم‌های سطحی، گزیدگی و نیش حشرات، پیچک سمی، بلوط سمی و زخم قنداق نوزادان مصرف می‌شود. به علاوه از این دارو به عنوان نرم‌کننده و محافظ نواحی جراحی شده نیز استفاده می‌شود. در صورت جذب سیستمیک به‌سرعت به اسید پانتوتنیک متابولیزه می‌شود و اغلب به شکل کوآنزیم A انتشار می‌یابد. متابولیت‌های دارو عمدتا از طریق ادرار و بخشی نیز از راه مدفوع دفع می‌شوند.

دکسپانتنول برای مو

پانتوتنیک اسید پیش ساز کوآنزیم آ است که کوفاکتوری برای انواع مختلفی از واکنش‌های کاتالیزی آنزیمی درگیر در انتقال گروه استیل است. مرحله نهایی سنتز استیل کولین انتقال کولین استیلاز از گروه استیل کوآنزیم آ به کولین است. استیل کولین یک انتقال دهنده نوروهومورال در سیستم پاراسمپاتیک است و موجب حفظ عملکرد عادی روده‌ها می‌شود. کاهش استیل کولین موجب کاهش حرکات پریستالیک و روده فلج می‌شود.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سلوکسیب

دکسپانتنول ۵ درصد

  • تسکین خارش و کمک به ترمیم پوست در موارد اگزما
  •  سبب ترمیم، نرمی و شفافیت موهای آسیب دیده
  • افزایش مقاومت کششی مو
  • درمان موخوره مو

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پوکساکیم 5 چیست x بخوانید...