دیمیتر

دیمیتر

دیمیتر

دیمیتر زنی است که یادآور زمین بود. زن و زمین از گذشته های دور همراه بوده اند. دیمیتر کهن الگوی مادر – زمین است. او مظهر میل به زایش و پرورش از طریق بارداری و نیز تغذیه جسمی و روحی و روانی است. وی یک مادر نمونه است. نسبت به دیگران دست و دلباز و نسبت به مسائل اطرافیان حساس است.
برای او تصویرِ شیر دادن مادر به فرزند بهترین و متعالی ترین تصویر زندگی و زیباترین اتفاق ممکن در جهان هستی و کائنات است. میزان تمایل و علاقه به داشتن فرزند در آنها به اندازه ای است که به راحتی باور نکردنی زایمان می کنند و در زمان زایمان از سر رضایت و خشنودی حتی خنده بر لب دارند.

بیشتربدان، بیشتر بخوان

دیمیتر چیست

زن دیمیتری پیش و بیش از هر چیز یک مادر است و در روابط خود بسیار ایثارگر، حامی و یاری دهنده. همیشه با گشاده دستی هر آنچه را که لازم است فراهم می کند: سوپ مرغ، آغوشی صمیمانه، کمک مالی به دوست و پناهگاهی جاودانه. غالبا دست و دلباز و نسبت به مسائل اطرافیان حساس است. فداکار و پایبند به انسانها و اصول اخلاقی است، تا جایی که در نظر دیگران خودسر و لجوج جلوه می کند. در اعتقاداتش راسخ و پابرجاست و به ویژه اگر مساله یا شخص مهمی در میان باشد، هرگز کوتاه نمی آید.

دیمییتر خودشناس

شخصیت دیمیتر یا آرکتایپ دیمیتر خدابانوی غلات و تغذیه و مراقبت و نگهداری و آغوش است.در اسطوره ها او مادر پرسفون است و وقتی هادس، پرسفون را می دزدد دیمیتر شروع به سفر می کند و همه جا سرد می شود و سبزی ها از بین می روند و خدایان که حیات زمین و غلات را در خطر می بینند دوباره دخترش را به او برمی گردانند. شخصیت دیمیتر انرژی حامی بالایی دارند و حواسشان به همه است. این انرژی در مادرهای قدیمی دیده می شود که در سرویس دادن تعریف می شدند. در مراقبت از دیگران استاد هستند اما از خودشان مراقبت نمی کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  جدول ارزش غذایی سیاه دانه

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرق مازوخیسم با سادیسم x بخوانید...