رابطه سگ و گربه

رابطه سگ و گربه

رابطه سگ و گربه


رابطه سگ و گربه

حتما تاکنون متوجه شدین که رابطه سگ و گربه از قدیم رابطه خیلی جالبی نبوده . با هلث کده همراه بشین تاببینین آیا واقعا برای ایجاد رابطه دوستانه بین این دو موجود دوست داشتنی راهی نیست؟

 

نکات همزیستی سگ و گربه

زندگی سگ و گربه در کنار هم، همیشه کار آسانی نیست. اما خوشبختانه، اگر این دو را به شکلی صحیح به هم معرفی کنید، خیلی راحت و سریع با هم کنار می آیند.
بازی کردن میان گونه های مختلف حیوانات، امکان پذیر است. گربه ها اغلب از بازی کردن با سگ ها لذت می برند و با آن ها در خرابکاری هایشان همدست می شوند. اکثر اوقات، سگ ها دنبال گربه ها می دوند و گربه ها در جایی کمین می کنند. سگ ها و گربه ها می توانند زندگی خوشحالی در کنار هم داشته باشند اما بهتر است صاحبشان با دقت آن ها را زیر نظر داشته باشد تا مشکلی به وجود نیاید.

نکات همزیستی سگ و گربه

نکات همزیستی سگ و گربه

اگر اول سگ داشته اید

قبل از آن که گربه را به خانه ای بیاورید که سگ دارد، باید ابتدا مطمئن شوید که سگ به خوبی تربیت شده است و دو فرمان “ولش کن!” و “بسه!” را متوجه می شود و از آن اطاعت می کند. برای امنیت بیشتر، باید قبل از ورود گربه، چند هفته بر روی تربیت سگ زمان بگذارید.
گربه را با باکس به منزل بیاورید و آن را در یک اتاق بگذارید. سگ را با قلاده به داخل اتاق ببرید و گربه را در قفس نگه دارید. به این ترتیب هر دو حیوان در امنیت کامل و از دور، همدیگر را می بینند.

مراقب رفتار سگ باشید
سگ باید آزاد باشد تا بتواند گربه را بو کند اما به محض این که مشاهده کردید زیاده روی می کند، به او بگویید “ولش کن” و سپس او را دور کنید؛ او را بیرون از اتاق ببرید و در را ببندید تا گربه بتواند از باکس خود بیرون بیاید.
هر دو حیوان باید به مدت دو هفته به همین ترتیب به وجود همدیگرعادت کنند؛ سپس می توانید یک مانع شیشه ای بین آن ها قرار دهید تا گربه و سگ بتوانند همدیگر را ببینند، بدون آن که سگ بتواند وارد اتاق گربه شود. فقط گربه می تواند تصمیم بگیرد که رابطه یشان بیشتر شود یا خیر.
شما هرگز نباید کوچکترین رفتار پرخاشگرانه سگ را تحمل کنید و باید تا مرتب شدن کامل و قطعی وضعیت، کنترل هر دو را به دست داشته باشید. با کمی صبوری و وقت گذاشتن، سگ و گربه می توانند به دوستانی خوب و هم بازی هایی عالی تبدیل شوند. با این شیوه صحیح می توانید ببینید که سگ و گربه به آرامی با هم غذا می خورند، بازی می کنند، می خوابند و شریک شیطنت های هم می شوند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  آشنایی با سگ بیگل

اگر اول گربه داشته اید
اگر اول در خانه گربه داشته اید و بعد می خواهید که سگی به خانه بیاورید، اوضاع فرق می کند. در این مورد هم باید برای عادت دادن هر دو زمان بگذارید.
ابتدا باید از محل غذا خوردن گربه و جایی که ظرف غذای او همیشه آن جا است، محفاظت کنید. در واقع، غذای گربه مقدار بیشتری پروتئین نسبت به غذای سگ ها دارد و به همین دلیل خوش طعم تر است؛ ممکن است به دلیل همین خوشمزگی، سگ به سراغ غذای گربه برود و گربه نگذارد که او دست به غذایش بزند. در نتیجه باید ظرف غذای گربه را به جایی ببرید که بدون مشکل بتواند غذایش را بخورد.

به ظرف خاک گربه توجه کنید
ظرف خاک هم باید دور از دسترس سگ قرار داشته باشد زیرا سگ، این مدفوع را مانند یک خوراکی خوشمزه می بیند و آن را می خورد. همچنین همه می دانیم که گربه، به بهداشت و زیبایی خود اهمیت می دهد و باید همه زندگی خصوصی او حفظ شود. راه حل این مشکل آن است که راه ورود به اتاق گربه که ظرف خاک او در آن جا قرار دارد را با فلپ در ببندید؛ سگ نمی تواند از فلپ عبور کند. این تغییرات را باید حداقل دو هفته قبل از ورود توله سگ انجام دهید تا گربه بتواند به این وضعیت جدید عادت کند.

پیشنهاد شده از سراسر وب

آشنا کردن سگ و گربه با ریتم زندگی
از ابتدا باید سگ را مجبور کنید که سر به سر گربه نگذارد، او را دنبال نکند و مدام پشت سر او حرکت نکند. در ابتدا سگ را با قلاده در خانه بگردانید تا رفتارهای اشتباه او کنترل شود. بگذارید گربه از همان ابتدا با سگ وارد تعامل شود. باید به گربه زمان بدهید تا دوستی او با سگ، همان طوری باشد که می خواهد.
گاهی گربه با ورود سگ به خانواده، به شدت دچار استرس می شود و شروع به خرابکاری در خانه و دستشویی کردن در خارج از ظرف خاک خود می کند. باید حتماً کنترل سگ را به دست بگیرید. به هر حال باید ظرف غذای گربه، ظرف خاک، درخت او و اسباب بازی هایش را در اتاق جداگانه ای بگذارید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  سگ لابرادور رتریور | محبوب ترین سگ در آمریکا

سگ و گربه از دید ویکی پدیا

گربه‌ها و سگ‌ها (انگلیسی: Cats & Dogs‎) فیلمی در ژانر علمی–تخیلی، فانتزی، زوج هنری، و کمدی است که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد.

گربه ها و سگ ها یک فیلم اکشن_کمدی ساخته شد۲۰۰۱ است این فیلم به کارگردانی لارنس گوترمن با فیلمنامه جان رکوا و گلن فیکارا ساخته شد است و در آن جف گلدبلوم،الیزابت پرکینز و الکساندر پولاک با دوبلورهای از جمله توبی مگوایر،الک بالدوین،شان هیز،سوزان ساراندون،چارلتون هستون،و….. همکاری کرد اند .داستان این فیلم بر روابط بین گربه ها و سگ ها متمرکز است و روابط انها را به عنوان یک رقابت شدید نشان می دهد که در آن هر دو طرف از سازمان ها و تاکتیک هایی استفاده میکنند که آیینه هایی است که در جاسوسی انسان استفاده میشود این فیلم در ویکتوریا ،ونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا و همچنین در استودیوهای برادران وارنر گرفته شده است.

منبع:ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین نکات تقویت سگ x بخوانید...