راه های تشخیص سگ ها

راه های تشخیص سگ ها

راه های تشخیص سگ ها


راه های تشخیص سگ ها

سلام دوستان. اگه دوست دارین نوع و نژاد سگ ها رو در نگاه اول تشخیص بدین با مقاله هلث کده در مورد راه های تشخیص سگها همراه بشین.

 

تشخصیص نژاد سگ از روی حالت سر آن ها

سر یک سگ، سرنخ مفیدی برای تشخیص نژاد آن است زیرا سه طبقه بندی عمده برای نوع جمجمه سگ ها وجود دارد:

  • سگ هایی با اندازه سر دراز

این نژادها که سر و بینی دراز و نازک دارند معمولا در نژاد هایی مانند ژرمن شپرد، سگ گرگی، سگ ویپت، سگ راف کولی، سگ پودل و گریت دین دیده می شود.

 

بیشتربخوانید بیشتر بدانید

  • سگ هایی با اندازه سر نرمال ( متوسط)

سایز سر این نوع سگ ها متوسط است و دارای جمجمه گسترده تری نسبت به پوزه هستند. این نوع ظاهر را می توان در نژاد های دالماسین، الکهاند نروژی، بیگل، بلژین مالینویز، بوردر کالی، اسپرینگر اسپانیل انگلیسی و یورکشایر تریر دید.

  • سگ هایی با اندازه سر کوتاه

این نژاد ها دارای جمجمه ی وسیع به همراه پوزه ی کوتاه هستند. معمولا پوست اطراف پوزه ی آن ها چروکیده است و حالت افتادگی دارد. جشم هایی برآمده دارند و فک به گونه ای است که آب دهان آن ها دائم به بیرون از دهان سرازیر می شود. این ویژگی ها در نژاد هایی مانند بولداگ، پاگ، پکنیز، باکسر، کاوالیر کینگ چارلز اسپاینل، اسپاینل تبتی دیده می شود.

تشخیص نژاد سگ از روی حالت گوش آن ها

در حالی که هنوز به سر سگ ها نگاه می کنیم، می توانیم چیزهای زیادی از گوش آن ها بگوییم. بعضی از سگ ها دارای گوش های تیزی هستند، مانند تریر سفید هایلند غربی و شپرد آلمانی. برخی دیگر گوش های آویزانی دارند مانند دو نژاد بیگل و داکسهوند. گوش های سگ هایی که بویایی بسیار قوی دارند، معمولاً دراز هستند تا رد بوی مورد نظر را به خوبی دنبال کنند.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  نژاد سگ کاوالیر

تشخیص نژاد سگ از روی پوست آن ها

قدم بعدی نگاه کردن به پوست این حیوانات است. نژادهای شپرد آلمانی، آلاسکا مالاموت و لابرادور دارای پوستی پشمالو هستند و نژادهای تریرتریر دارای موهای زبر هستند. این نوع از پوست، سگ را در برابر سرما حفاظت می کند و وقتی در آب شنا می کنند آب را به خود جذب کرده و باغث تمیز ماندن سگ می شود.

تشخیص نژاد سگ از روی حالت گوش آن ها

رنگ بدن سگ ها نیز می تواند در تشخیص نژاد آن ها کمک کنند. ممکن است سگ ها دو یا سه رنگ داشته باشند مانند کوکر اسپاینل. آن ها ممکن است مانند نژاد دالماسین خال خالی باشند.

تشخیص نژاد سگ از روی دم آن ها

به دم آن ها نگاه کنید آیا صاف، کوتاه یا فرفری است؟ اصلا دم دارند؟ شکارچیان اغلب برای جلوگیری از آسیب دیدگی، دم نژاد هایی مانند تریر و اسپاینل را کوتاه می کنند.

 

 تشخیص نژاد سگ ها با استفاده از گوگل لنز امکان‌پذیر شد

گوگل لنز (Google Lens) نام اپلیکیشن واقعیت افزوده گوگل است که می‌توان به کمک آن، اطلاعات زیادی از جهان اطراف به دست آورد. در جدیدترین مورد، امکان تشخیص نژاد سگ ها به ویژگی‌های این نرم افزار کاربردی اضافه شده است.

گوگل لنز از طریق دستیار مجازی گوگل (Google Assistant) و اپلیکیشن تصاویر گوگل (Google Photos) در دسترس کاربران قرار دارد. این نرم افزار، عکس‌ها را آنالیز می‌کند و اطلاعاتی درخصوص سوژه موجود در آنها به کاربر می‌دهد. روش کار به این صورت است که شخص دوربین تلفن همراه را بر روی سوژه مورد نظر قرار می‌دهد و گوگل لنز اطلاعاتی از آنچه در قاب دوربین می‌بیند ارایه می‌کند. به عنوان مثال، با بردن دوربین بر روی میدان آزادی یا برج میلاد، گوگل لنز اطلاعاتی در خصوص سازه، مکان قرارگیری آن، ارتفاع و مواردی از این دست به کاربر نشان خواهد داد.

به دم آن ها نگاه کنید آیا صاف، کوتاه یا فرفری است؟ اصلا دم دارند؟ شکارچیان اغلب برای جلوگیری از آسیب دیدگی، دم نژاد هایی مانند تریر و اسپاینل را کوتاه می کنند.  تشخیص نژاد سگ ها با استفاده از گوگل لنز امکان‌پذیر شد

به دم آن ها نگاه کنید آیا صاف، کوتاه یا فرفری است؟ اصلا دم دارند؟ شکارچیان اغلب برای جلوگیری از آسیب دیدگی، دم نژاد هایی مانند تریر و اسپاینل را کوتاه می کنند.
 تشخیص نژاد سگ ها با استفاده از گوگل لنز امکان‌پذیر شد

قدرت گوگل لنز در تشخیص نژاد سگ و گربه

در حال حاضر، سرویس گوگل لنز در فاز تست و آزمایش قرار دارد اما روز به روز در حال توسعه است و بسیار هوشمندتر از قبل ظاهر می‌‍شود. در حال حاضر، این اپلیکیشن قادر به تشخیص نژاد سگ ها و گربه‌هاست و اطلاعاتی در این خصوص به شما خواهد داد. امکان تشخیص نژاد حیوانات در گوگل لنز با همان روش عادی صورت می‌گیرد؛ از سگ یا گربه مورد نظرتان عکس بگیرید یا تصویر آن را از گالری انتخاب کنید، اپلیکیشن آنالیزهای خود را بر روی این عکس انجام خواهد داد و اطلاعاتی کاربردی در این مورد به شما ارایه می‌کند. در حال حاضر، این روش جهت تشخیص نژاد سگ ها بسیار دقیق عمل می‌کند و علاوه بر نژاد، اطلاعات دیگری نیز در اختیارتان قرار می‌دهد. در صورتی که قدرت تشخیص دقیق نژاد سگ را نداشت، گوگل لنز به جای آن، لیستی از نژادهای نزدیک به شما پیشنهاد می‌دهد. بدین ترتیب، دیگر نیازی به جستجوی عباراتی همچون «نژاد سگ خاکستری با گوش‌های دراز» را در گوگل نخواهید داشت.

بیشتر بخوان بیشتر بدان  چگونه سگ شاد داشته باشیم؟

تشخیص نژاد گربه و سگ تنها بخشی از ویژگی‌هایی است که گوگل قصد دارد از طریق Google Lens به کاربران ارایه دهد. این کمپانی برنامه‌هایی برای بهبود قدرت تشخیص گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی توسط اپلیکیشن واقعیت افزوده خود دارد.

 

سگ‌ها را بر اساس کارایی به دسته‌های مختلفی از جمله سگ گله(ژرمن شپرد)، سگ نگهبان(دوبرمن)، سگ کاری(روت‌وایلر)، سگ شکاری (تازی)، سگ سورتمه (سیبرین هاسکی) و سگ همراه (پاپیون) دسته‌بندی می‌کنند.

منبع: ویکی پدیا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سگ گردانی x بخوانید...